W Tarnobrzegu

Już nie koło, lecz oddział PTT. Patronem Mieczysław Winiarski

Już nie koło, lecz oddział PTT. Patronem Mieczysław Winiarski

Po osiemnastu latach działalności przy nowosądeckim „Beskidzie” tarnobrzeskie koło Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego przekształciło się w samodzielny oddział PTT. Nosi imię Mieczysława Winiarskiego, zmarłego przed dwoma laty przewodnika górskiego i działacza koła.

Mieczysław Winiarski był współzałożycielem tarnobrzeskiego koła i jego duszą. To do niego należy rekord zorganizowania i poprowadzenia 156 wycieczek. Pasjonaci turystyki wiele mu zawdzięczają, dlatego decyzja o nazwaniu jego imieniem nowego oddziału była oczywista.

Decyzja o przekształceniu zapadła 24 kwietnia podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego koła PTT. Członkowie nowej organizacji wybrali tymczasowe władze oddziału. Prezesem został Grzegorz Bień, jego zastępcą Zdzisław Zemła, skarbnikiem Ludwik Szymański, sekretarzem Małgorzata Stępień a członkiem Aleksander Stybel. Wybrano także komisję rewizyjną, której przewodniczącym jest Szczepan Zaliński a członkami Wojciech Rozmus i Stanisław Bochniewicz. W sądzie koleżeńskim zasiadać będą: Piotr Rutkowski – przewodniczący, Małgorzata Jędrusik i Ryszard Kuczera.

Oddział PTT Tarnobrzeg liczy 123 członków, w tym ośmiu posiadających uprawnienia przewodnickie. W nowy rozdział wchodzi z imponującym dorobkiem. Podczas osiemnastoletniej działalności koła odbyło się 519 wycieczek, w których uczestniczyło ponad 14 tysięcy osób. Uczestnicy wypraw wędrowali po górach Polski, Słowacji, Ukrainy i Rumunii. Były też wypady na Kaukaz i w Alpy.

– W ramach krajowej turystyki organizujemy tematyczne cykle wycieczkowe, takie jak Szlak Jakubowy, Główny Szlak Beskidzki, Wielka Korona Beskidów. Tych, którzy lubią aktywnie spędzać weekend i poznawać okolice Tarnobrzega zapraszamy na Cykliczne Imprezy Spontaniczne, czyli CIS-y – mówi Stanisław Bochniewicz.

Jeśli chcecie wybrać się na wycieczkę, śledźcie harmonogram imprez PTT na stronie internetowej http://ptt-tarnobrzeg.pl/ oraz profilu https://www.facebook.com/ptt.tarnobrzeg/ Siedziba oddziału przy ul. Św. Barbary 12/13 czynna jest we wtorki między godziną 17 a 18. Bliższe informacje pod numerem tel. 698 803 200.

WW

Na zdjęciu nowe władze Oddziału PTT w Tarnobrzegu.

2017.04.24 Zarząd Oddziału PTT Tarnobrzeg(1)

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021