W Tarnobrzegu

Już w lipcu Puchar Świata w Triathlonie nad Jeziorem Tarnobrzeskim !

Już w lipcu Puchar Świata w Triathlonie nad Jeziorem Tarnobrzeskim !

Na Podkarpacie przyjadą dziennikarze z 25 krajów świata. Wszystko przez kolejną edycję Media World Cup. Dwie odsłony imprezy odbędą się na Podkarpaciu – w Tarnobrzegu i Baranowie Sandomierskim i w okolicach Krasiczyna.

Media World Cup to zawody sportowe organizowane dla mediów, a zarazem wydarzenie promujące Polskę (Regiony), położone w najpiękniejszych regionach turystycznych. Na Media World Cup Series składa się: Puchar Świata Mediów w MTB, który odbędzie się w dniach 11-14 maja na Warmii i Mazurach, Puchar Świata Mediów w Kolarstwie Szosowym, który odbędzie się w dniach 25-28 maja na Podkarpaciu, w Bieszczadach z bazą w Krasiczynie oraz Puchar Świata w Triathlonie, który odbędzie się w dniach 13-16 lipca nad Jeziorem Tarnobrzeskim z bazą w Baranowie Sandomierskim.

Imprezy gościć będą ponad 160 sportowców reprezentujących redakcje z 25 krajów z całego świata. W zawodach mogą brać udział wydawcy, redaktorzy, dziennikarze, fotografowie prasowi, kamerzyści czy blogerzy związani z rowerami. Mogą to być pracownicy lub niezależni dziennikarze, o ile posiadają oni ważny paszport prasowy kraju, organizacji, firmy lub medium.

Na Podkarpaciu uczestnicy, oprócz sportowej rywalizacji będą mogli zwiedzić zamki w Krasiczynie oraz w Baranowie Sandomierskim, a także forty w Przemyślu.

Konferencja zapowiadająca imprezę odbyła się w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Województwo Podkarpackie reprezentował Marcin Fijołek, kierownik oddziału promocji marki regionu w Urzędzie Marszałkowskim a zarazem prezes Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Gospodarzem konferencji był Dawid Lasek, podsekretarz stanu w MSiT.

– Jest to impreza o charakterze międzynarodowym. Uczestniczyć w niej będą dziennikarze z całego świata dzięki czemu będzie można zaprezentować województwo podkarpackie na arenie światowej. Kwestia promocji jest dla nas niezwykle istotna. Uczestnicy spędzą u nas kilka dni, będą mogli doświadczyć tych walorów, które dla nas są niezaprzeczalne. Liczymy, że Podkarpacie zapadnie dziennikarzom, uczestnikom Media Cup na długo w pamięci.To będzie znakomita okazja do promocji podkarpackiej i polskiej historii oraz kultury, walorów turystycznych Podkarpacia, a także kuchni lokalnej – mówił podczas konferencji Marcin Fijołek.

– Bardzo nam zależy na promocji turystyki rowerowej, cieszę się, że możemy patronować takim imprezom. Regiony Polski, w których odbędą się zawody są dużą atrakcją turystyczną, więc jestem przekonany, że dziennikarze z całego świata wyjadą stąd zadowoleni a odzwierciedlenie ich wrażeń w publikacjach będzie dla nas znakomitą promocją – podsumował Dawid Lasek.

Imprezę promują także dwaj byli znakomici polscy kolarze Andrzej Sypytkowski i Dariusz Baranowski.

ww

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021