W Tarnobrzegu

Już w lipcu Puchar Świata w Triathlonie nad Jeziorem Tarnobrzeskim !

Już w lipcu Puchar Świata w Triathlonie nad Jeziorem Tarnobrzeskim !

Na Podkarpacie przyjadą dziennikarze z 25 krajów świata. Wszystko przez kolejną edycję Media World Cup. Dwie odsłony imprezy odbędą się na Podkarpaciu – w Tarnobrzegu i Baranowie Sandomierskim i w okolicach Krasiczyna.

Media World Cup to zawody sportowe organizowane dla mediów, a zarazem wydarzenie promujące Polskę (Regiony), położone w najpiękniejszych regionach turystycznych. Na Media World Cup Series składa się: Puchar Świata Mediów w MTB, który odbędzie się w dniach 11-14 maja na Warmii i Mazurach, Puchar Świata Mediów w Kolarstwie Szosowym, który odbędzie się w dniach 25-28 maja na Podkarpaciu, w Bieszczadach z bazą w Krasiczynie oraz Puchar Świata w Triathlonie, który odbędzie się w dniach 13-16 lipca nad Jeziorem Tarnobrzeskim z bazą w Baranowie Sandomierskim.

Imprezy gościć będą ponad 160 sportowców reprezentujących redakcje z 25 krajów z całego świata. W zawodach mogą brać udział wydawcy, redaktorzy, dziennikarze, fotografowie prasowi, kamerzyści czy blogerzy związani z rowerami. Mogą to być pracownicy lub niezależni dziennikarze, o ile posiadają oni ważny paszport prasowy kraju, organizacji, firmy lub medium.

Na Podkarpaciu uczestnicy, oprócz sportowej rywalizacji będą mogli zwiedzić zamki w Krasiczynie oraz w Baranowie Sandomierskim, a także forty w Przemyślu.

Konferencja zapowiadająca imprezę odbyła się w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Województwo Podkarpackie reprezentował Marcin Fijołek, kierownik oddziału promocji marki regionu w Urzędzie Marszałkowskim a zarazem prezes Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Gospodarzem konferencji był Dawid Lasek, podsekretarz stanu w MSiT.

– Jest to impreza o charakterze międzynarodowym. Uczestniczyć w niej będą dziennikarze z całego świata dzięki czemu będzie można zaprezentować województwo podkarpackie na arenie światowej. Kwestia promocji jest dla nas niezwykle istotna. Uczestnicy spędzą u nas kilka dni, będą mogli doświadczyć tych walorów, które dla nas są niezaprzeczalne. Liczymy, że Podkarpacie zapadnie dziennikarzom, uczestnikom Media Cup na długo w pamięci.To będzie znakomita okazja do promocji podkarpackiej i polskiej historii oraz kultury, walorów turystycznych Podkarpacia, a także kuchni lokalnej – mówił podczas konferencji Marcin Fijołek.

– Bardzo nam zależy na promocji turystyki rowerowej, cieszę się, że możemy patronować takim imprezom. Regiony Polski, w których odbędą się zawody są dużą atrakcją turystyczną, więc jestem przekonany, że dziennikarze z całego świata wyjadą stąd zadowoleni a odzwierciedlenie ich wrażeń w publikacjach będzie dla nas znakomitą promocją – podsumował Dawid Lasek.

Imprezę promują także dwaj byli znakomici polscy kolarze Andrzej Sypytkowski i Dariusz Baranowski.

ww

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021

Uczniowie z Prymasówki po praktykach w Maladze

rta24.eu20 października 2021

Lista projektów dopuszczonych do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego

rta24.eu20 października 2021

Podsumowali płatny wjazd nad jezioro. Czy się opłacało ?

rta24.eu19 października 2021