W Tarnobrzegu

Już w piątek przed zamkiem Tarnowskich „Wielkie Urodziny Tarnobrzega”

Już w piątek przed zamkiem Tarnowskich „Wielkie Urodziny Tarnobrzega”

425 litrów Przysmaku Tarnowskiego, 425 mydlanych baniek zrobionych przez dzieci, polonez na 425 par i 425 najpiękniejszych fotografii Tarnobrzega… Wszystko to, by uczcić 425 rocznicę miasta.

Impreza pod nazwą Wielkie Urodziny Tarnobrzega rozpocznie się o godzinie 16 w parku dzikowskim. – O godz. 16 zaczynamy gotować na gigantycznej patelni Przysmak Tarnowskiego, czyli gulasz myśliwski – mówi Małgorzata Rokoszewska – Ćwiękała ze Stowarzyszenia Dolina Smaku. Wtedy też rozpoczną się animacje dla dzieci przygotowane w oparciu o zabawy z dawnych lat. Finałem animacji będzie zrobienie przez najmłodszych tarnobrzeżan 425 baniek mydlanych. Maszynki do baniek należy przynieść ze sobą. O godzinie 18.30 ruszamy z polonezem na 425 par do melodii z filmu „Pan Tadeusz”. Nie bez powodu wybraliśmy akurat ten utwór. Rodzina Tarnowskich była w końcu przez wiele lat w posiadaniu rękopisu dzieła Adama Mickiewicza. Do poloneza zapraszamy wszystkich, w strojach służbowych, strojach firmowych i w strojach z epoki. Zachęcamy do tego, aby się przebrać, bo dzięki temu, pokażemy koloryt i fantazję naszego miasta. Miejsce specjalne w polonezie zarezerwowaliśmy dla osób niepełnosprawnych.

Po polonezie, na ustawionej w plenerze scenie, zaprezentują się młodzi tarnobrzescy artyści. A gdy zrobi się ciemno obejrzycie prezentację multimedialną 425 najpiękniejszych fotografii Tarnobrzega. – Tuż po niej, na zamku powinien pojawić się ktoś specjalny. Zaproszenie na Wielkie Urodziny Miasta przyjęła bowiem Tajemnicza Zjawa. Jej historię i namiary na nią pomógł nam odnaleźć kustosz zamku Radosław Pawłoszek – zapowiada prezes Doliny Smaku Monika Zając.

Na finał imprezy o godz. 21.30 zagra zespół Heaven. Wielkie Urodziny Miasta Tarnobrzega są inauguracją akcji „425 dla Tbg”, w ramach której wiele tarnobrzeskich organizacji zaprosi mieszkańców na organizowane pod tym szyldem imprezy sportowe, edukacyjne, kulturalne i turystyczne. – 425 lat to kawał pięknej historii, której częścią jesteśmy my wszyscy. Jest okazja do wspomnień, świętowania, ale i do pochwalenia się tym, co Tarnobrzeg ma najcenniejszego, a są to przede wszystkim sami jego mieszkańcy. Ludzie, którzy tu mieszkają i przez swoją pracę lub pasję tworzą nasze piękne miasto – mówi Monika Zając.
Współorganizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta Tarnobrzega, a wśród patronów medialnych portal rta24.eu.

plakat

Wioletta Wojtkowiak

fot. Dolina Smaku

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Tarnobrzegu

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

1 sierpnia 1944 r. Pamiętamy

rta24.eu26 lipca 2021

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021