W powiecie

Kampania przewodniczącego Kalinki?

Kampania przewodniczącego Kalinki?

O CZYMŚ ZAPOMNIELI

Chciałoby się powiedzieć, że jak PiS coś otwiera to nie ma … we wsi, bo cała wieś poszła na otwarcie. Takie wrażenie miał chyba każdy, kto wybrał się, a właściwie kogo zaproszono na oddanie do użytku i poświęcenie, a raczej odwrotnie, na poświęcenie i oddanie do użytku pomieszczeń w WORD-zie. Już kiedyś pisaliśmy, że tarnobrzeski WORD to kuźnia pisowskich kadr. Impreza, o której piszemy kolejny raz to potwierdziła. Na poświęcenie z oddaniem nie zaproszono nikogo, kto nie był i jest “swój”.

Organizatorzy chyba jednak nie wszystko przemyśleli. Miało być święto PiS-u i było tylko wyszło na to, że tarnobrzeski PiS, to taki ubogi krewny tego ze Stalowej Woli. Niewykluczone, że jest tak, iż tarnobrzeski PiS po tęgim kopniaku od prezydenta Tarnobrzega na tyle okulał,  ażeby  złapać równowagę potrzebuje do podparcia kuli, którą jest PiS ze Stalowej Woli. A może jest tak, jak wiosennie ćwierkają ptaszki w Tarnobrzegu, że Kamil Kalinka, skupiający w ręku kilka funkcji, wkrótce straci tę najbardziej prestiżową. Po prostu przestanie być przewodniczącym Rady Miejskiej. Według naszych informacji zaawansowane są działania w tym kierunku. Gdyby do tego doszło to rzeczywiście święcenie i oddawanie czegokolwiek w WORD-zie byłoby najważniejszą okazją do celebry.

Oczywiście nie zapominamy o ambicjach pana Kalinki, czyli hasło kampanię czas zacząć będzie rozbrzmiewać w WORD-zie coraz częściej. Chcemy jednak zwrócić uwagę szanownego pana jeszcze przewodniczącego, że chyba coś słabo rozeznaje tarnobrzeskie nastroje. Tarnobrzeg swoje problemy ma, ale tarnobrzeżanie to ludzie z charakterem i o swój honor dbali. Jak ktoś chce zyskać ich zaufanie to powinien dbać o tarnobrzeskość, a nie ostentacyjnie pokazywać, że jest chłopczykiem prowadzonym za rączkę przez patronów, mentorów, przełożonych, czy jak by ich tam nazwać, ze Stalowej Woli. Robienie z WORD-u partyjnej instytucji jest skandaliczne. Pomijanie wkładu w tę instytucję innych niż dyrektorzy z PiS-u to nietakt. A robienie z siebie i Tarnobrzega ubogiego krewnego rasowych przedstawicieli lepszego sortu ze Stalowej Woli to policzek dla Tarnobrzega.
A tak już na marginesie, to biorąc pod uwagę ostatni proces z pracownikami WORD-u w rolach głównych, to trzeba szybko zadbać, żeby więcej do takich kompromitacji nie dochodziło. W tym celu jak najszybciej powinno w WORD-zie powstać pomieszczenie odporne na podsłuchy i na podglądanie w którym spokojnie i bez obaw można oddać się ciężkiej pracy.
Grzegorz Poniedzielski

6 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zmiany w dodatkach mieszkaniowych od 1 lipca 2021

rta24.eu18 czerwca 2021

Sława Czarnecka we wspomnieniach

rta24.eu18 czerwca 2021

Poranne wypadki w powiecie tarnobrzeskim

rta24.eu18 czerwca 2021

Wybrano najkorzystniejszą ofertę dla obwodnicy Nowej Dęby

rta24.eu17 czerwca 2021

Kamionka odetchnęła. Społecznicy posprzątali las

rta24.eu17 czerwca 2021

Społeczności lokalne walczą razem o Bartusia

rta24.eu17 czerwca 2021

Tymoteusz Malik ze Stali Nowa Dęba młodzieżowym wicemistrzem Polski

rta24.eu16 czerwca 2021

Planowane wyłączenia prądu

rta24.eu15 czerwca 2021

Szczepienia bez rejestracji w budynku starostwa

rta24.eu10 czerwca 2021