W powiecie

Kampania przewodniczącego Kalinki?

Kampania przewodniczącego Kalinki?

O CZYMŚ ZAPOMNIELI

Chciałoby się powiedzieć, że jak PiS coś otwiera to nie ma … we wsi, bo cała wieś poszła na otwarcie. Takie wrażenie miał chyba każdy, kto wybrał się, a właściwie kogo zaproszono na oddanie do użytku i poświęcenie, a raczej odwrotnie, na poświęcenie i oddanie do użytku pomieszczeń w WORD-zie. Już kiedyś pisaliśmy, że tarnobrzeski WORD to kuźnia pisowskich kadr. Impreza, o której piszemy kolejny raz to potwierdziła. Na poświęcenie z oddaniem nie zaproszono nikogo, kto nie był i jest „swój”.

Organizatorzy chyba jednak nie wszystko przemyśleli. Miało być święto PiS-u i było tylko wyszło na to, że tarnobrzeski PiS, to taki ubogi krewny tego ze Stalowej Woli. Niewykluczone, że jest tak, iż tarnobrzeski PiS po tęgim kopniaku od prezydenta Tarnobrzega na tyle okulał,  ażeby  złapać równowagę potrzebuje do podparcia kuli, którą jest PiS ze Stalowej Woli. A może jest tak, jak wiosennie ćwierkają ptaszki w Tarnobrzegu, że Kamil Kalinka, skupiający w ręku kilka funkcji, wkrótce straci tę najbardziej prestiżową. Po prostu przestanie być przewodniczącym Rady Miejskiej. Według naszych informacji zaawansowane są działania w tym kierunku. Gdyby do tego doszło to rzeczywiście święcenie i oddawanie czegokolwiek w WORD-zie byłoby najważniejszą okazją do celebry.

Oczywiście nie zapominamy o ambicjach pana Kalinki, czyli hasło kampanię czas zacząć będzie rozbrzmiewać w WORD-zie coraz częściej. Chcemy jednak zwrócić uwagę szanownego pana jeszcze przewodniczącego, że chyba coś słabo rozeznaje tarnobrzeskie nastroje. Tarnobrzeg swoje problemy ma, ale tarnobrzeżanie to ludzie z charakterem i o swój honor dbali. Jak ktoś chce zyskać ich zaufanie to powinien dbać o tarnobrzeskość, a nie ostentacyjnie pokazywać, że jest chłopczykiem prowadzonym za rączkę przez patronów, mentorów, przełożonych, czy jak by ich tam nazwać, ze Stalowej Woli. Robienie z WORD-u partyjnej instytucji jest skandaliczne. Pomijanie wkładu w tę instytucję innych niż dyrektorzy z PiS-u to nietakt. A robienie z siebie i Tarnobrzega ubogiego krewnego rasowych przedstawicieli lepszego sortu ze Stalowej Woli to policzek dla Tarnobrzega.
A tak już na marginesie, to biorąc pod uwagę ostatni proces z pracownikami WORD-u w rolach głównych, to trzeba szybko zadbać, żeby więcej do takich kompromitacji nie dochodziło. W tym celu jak najszybciej powinno w WORD-zie powstać pomieszczenie odporne na podsłuchy i na podglądanie w którym spokojnie i bez obaw można oddać się ciężkiej pracy.
Grzegorz Poniedzielski

6 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

II miejsce Zespołu Grębowianki

rta24.eu27 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

Zamknięcie drogi powiatowej 1030 R Krawce-Stany na okres ćwiczeń

rta24.eu27 października 2021

Uczennica ze Ślęzaków laureatem konkursu wiedzy o Sejmie RP

rta24.eu26 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Znamy wyniki „Złotej Szpili” – Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego

rta24.eu22 października 2021

Podsumowanie sezonu lotowego

rta24.eu22 października 2021

Utrudnienia w ruchu drogowym w Trześni

rta24.eu19 października 2021