W Tarnobrzegu

Kibice z „Hetmana” na meczu KTS w austriackim LInz

Kibice z „Hetmana” na meczu KTS w austriackim LInz

Spontanicznie rzucony pomysł, by pokibicować tarnobrzeskiej drużynie tenisa stołowego w ćwierćfinałowych rozgrywkach z austriackim Linz, doczekał się realizacji i prawie pięćdziesięcioosobowa grupa sympatyków KTS-u z „Hetmana” (Zespołu Szkół Społecznych nr 1 Tarnobrzegu) rozpoczęła ferie zimowe od fantastycznej wycieczki do Austrii.

Postanowiliśmy połączyć pasję sportową z celami edukacyjno-turystycznymi, więc zanim pokazaliśmy w niedzielę 28 stycznia 2018 r. mieszkańcom Linz, jak trybuny powinny „żyć” podczas meczu, mieliśmy możliwość zwiedzenia najbardziej urokliwych zakątków Wiednia oraz Linz.

DSC_0049

Podczas pobytu w Austrii spotkała nas miła niespodzianka – staliśmy się gośćmi honorowymi mistrza olimpijskiego! W Stockerau (gdzie mieliśmy nocleg) mieszka od 1980 r. Polak, utytułowany tenisista stołowy, Stanisław Frączyk. Był 13-krotnym mistrzem Polski, 12- krotnym austriackim mistrzem krajowym. Złote i srebrne medale przywoził z paraolimpiad w Atlancie, Sydney, Atenach i Londynie. Jego trofea sportowe wyliczać można by było bez końca. Dla nas stał się znakomitym przykładem potwierdzającym potoczne powiedzonko „Polak potrafi”. W wieku 28 lat wyemigrował do Austrii, wspaniale rozwinął swoją karierę sportową, ale też prowadzi w Stockerau utytułowaną w kraju drużynę tenisa stołowego; jest w mieście bardzo znaną i podziwianą osobą (np. obiekty sportowe nazwane są tu jego imieniem!); był urzędnikiem państwowym w Austrii; został odznaczony licznymi nagrodami i medalami zasługi dla Austrii. Przy tym wszystkim pozostał życzliwym i radosnym człowiekiem, dającym piękne świadectwo, jak mimo fizycznych ograniczeń (pan Frączyk po przebytej chorobie Heinego-Medina ma 5 cm krótsza jedną nogę) można realizować swoje pasje, osiągać wspaniałe wyniki sportowe i czynić wiele dobrego dla środowiska, w którym się żyje. Nasz gospodarz bardzo liczył, że dobrze wypoczniemy i będziemy wspaniale kibicować drużynie KTS. Bardzo ucieszył go fakt, że tak wielu jest wśród młodych ludzi w Tarnobrzegu sympatyków tej dyscypliny sportu. W Stockerau przyjęci zostaliśmy „po królewsku”.

linz 1

Wspaniałe warunki w hotelu w Stockerau pozwoliły nam odpędzić zmęczenie i nabrać sił na niedzielne dopingowanie naszej drużyny podczas meczu. O godzinie 16:00 rozpoczął się tu długi i bardzo zacięty pojedynek tarnobrzeskiego KTS-u z tutejszą drużyną Linz AG Froschberg. Przyzwyczajeni do dużej hali tarnobrzeskiego MOSiR-u ze zdziwieniem oglądaliśmy małą, niewygodną i chyba niespecjalnie gościnną salę w Linz. Gospodarze byli totalnie zaskoczeni aż pięćdziesięcioosobową grupą barwnych kibiców z Polski, więc na wszelki wypadek umieścili nas na balkonie i próbowali z marnym szczęściem nas zagłuszyć dyskotekową muzyką. Hetmańskie bluzy, barwy klubowe, szaliczki, transparent „Hetman jest z Wami”, powiewające flagi Polski oraz barwy narodowe namalowane na policzkach kibiców zrobiły wrażenie. Austriacka TV ORF nieustannie nas filmowała, a podczas meczu nazwa naszego miasta była wymieniana setki razy jako miejsca kojarzącego się z jedną z najlepszych „firm tenisowych na świecie”. Nie tylko wygląd był naszą siłą. Najważniejsze, że całym sercem – śpiewem, oklaskami, skandowaniem imion zawodniczek – wspieraliśmy naszych przyjaciół, wspaniałe zawodniczki i trenera Zbigniewa Nęcka. Niesamowicie wybrzmiał zaśpiewany przez nas „Mazurek Dąbrowskiego” – jego moc uzmysłowiła miejscowym kibicom, że Tarnobrzeg przyjechał do Linz po zwycięstwo.

I tym razem nie zawiedliśmy się. Drużyna mimo naprawdę ciężkiego, długiego pojedynku dała z siebie wszystko. Za te nadzwyczajne sportowe doznania jeszcze raz im dziękujemy! Mecz zaczęła Li Qian i uległa 2:3 (po naprawdę zaciętej walce) świetnej Sofii Polcanovej (obecnie na 22. miejscu w rankingu światowym). Han Ying pokazała klasę w dwóch wygranych pojedynkach: w ciężkiej pięciosetowej walce z Mao Zhang (33.w rankingu światowym) oraz w starciu z Sofią Polcanovą, gdzie pogromczyni „Małej” wygrała tylko jednego seta. Elizabeta Samara wygrała z Lindą Bergstrom, oddając przeciwniczce tylko jednego seta. Tak więc wraz z zespołem cieszyliśmy się z wygranej 3:1!

linz 2

Tarnobrzeski KTS znajduje się już o krok od trzeciego w historii półfinału Ligi Mistrzyń. Wszystkich sympatyków tenisa zapraszamy już dziś na piątek 9 lutego, godzina 18:00 – w Tarnobrzegu na hali MOSiR odbędzie się pojedynek rewanżowy z austriackim Linz. Musimy pomóc wygrać naszej drużynie! Zapowiada się kolejne fantastyczne wydarzenie sportowe. Znów drużyny z wielkich miast europejskich zagoszczą w naszym Tarnobrzegu! Tego nie można przegapić. A „Hetman” już przygotowuje się do oprawy meczu.

Źródło: Zespół Szkół Społecznych nr 1 w Tarnobrzegu

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Wyniki weryfikacji projektów złożonych do budżetu obywatelskiego

rta24.eu13 października 2021

„Rolnik” złotą szkołą NBP

rta24.eu8 października 2021

Wójt Gminy Gorzyce zaprasza do akcji oddawania krwi

rta24.eu8 października 2021

Tarnobrzescy Dominikanie zapraszają na kolejny koncert

rta24.eu7 października 2021

Utrudnienia w ruchu

rta24.eu6 października 2021

Święto Pieczonego Ziemniaka w Sobowie

rta24.eu6 października 2021

Tarnobrzeg z „Mistrzem” za rozbudowę Centrum Natura 2000

rta24.eu5 października 2021