Kronika Policyjna

Kierowca BMW odpowie za szereg wykroczeń drogowych

Kierowca BMW odpowie za szereg wykroczeń drogowych

Policjanci ruchu drogowego prowadzili pościg za kierowcą bmw, który rażąco łamał przepisy drogowe i wykonywał niebezpieczne manewry. Wyprzedził pojazd, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, następnie wjechał na pasy i mało brakowało, żeby potrącił przechodzącą przez przejście kobietę, która prowadziła rower. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę odbierając mu prawo jazdy. Za popełnione wykroczenia 27-latek będzie odpowiadał przed sądem.

W sobotę, przed godz. 13, policjanci ruchu drogowego, pełniący służbę w rejonie ul. Wisłostrada w Tarnobrzegu, zwrócili uwagę na kierującego bmw. Kierowca rażąco łamał przepisy drogowe i wykonywał niebezpieczne manewry. Jadąc z nadmierną prędkością ominął pojazd, który zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, aby przepuścić kobietę, która w tym czasie przechodziła przez przejście dla pieszych prowadząc rower. Kierowca bmw wjechał na pasy obok wystraszonej kobiety, której omal nie potrącił i odjechał w kierunku Mielca. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za bmw. Po krótkim czasie kierujący tym pojazdem został zatrzymany.

Okazał się, że za kierownicą bmw siedzi 27-letni mieszkaniec Dębicy. Mężczyzna za popełnione wykroczenie stracił prawo jazdy. Policjanci skierują do sądu wniosek o ukaranie pirata drogowego.

Piesi to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego najbardziej zagrożona wypadkami. Na uwagę zasługuje fakt, że znaczna część zdarzeń związanych z potrąceniem pieszego ma miejsce na przejściach dla nich przeznaczonych, dlatego też policjanci ruchu drogowego konsekwentnie eliminują z ruchu kierowców, którzy rażąco łamią przepisy w tym zakresie.

 

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

Pijany kierowca tico jechał ulicami miasta

rta24.eu23 lipca 2021

Potrącenie rowerzysty przy pomniku Świętego Jana Pawła II w Tarnobrzegu

rta24.eu22 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Podsumowanie policyjnej akcji “Prędkość”

rta24.eu9 lipca 2021

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę BMW

rta24.eu9 lipca 2021