Kronika Policyjna

Kierowca hondy, podczas ucieczki chciał potrącić policjanta

Kierowca hondy, podczas ucieczki chciał potrącić policjanta

Policjanci poszukują kierowcy osobowej hondy, który wczoraj wieczorem niebezpiecznie jechał ulicami miasta, nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Podczas ucieczki, próbował najechać na interweniującego policjanta. Funkcjonariusz użył broni, oddając strzały ostrzegawcze. Nikt w wyniku tego zdarzenia nie ucierpiał.

W środę po godz. 22, policyjny patrol, pełniący służbę na terenie Tarnobrzega, zauważył pojazd marki Honda, którego kierowca jechał z nadmierną prędkością, wykonując gwałtowne manewry. Policjanci zauważyli, że w samochodzie jedzie dużo osób, dlatego postanowili podjąć interwencję. Używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych wydali kierowcy polecenie zatrzymania się. Jednak ten z piskiem opon odjechał.

Mundurowi ruszyli w pościg za hondą, jadącą w kierunku drogi biegnącej między blokami przy ulicy Zwierzynieckiej, następnie kolejnymi ulicami zjechał na ulicę Nadole. Podczas pościgu policjanci podawali kierowcy sygnały do zatrzymania się, ten jednak dalej uciekał. Po kilkunastu minutach szaleńczej jazdy, kierowca na ślepym zaułku uliczki zatrzymał auto, funkcjonariusze, aby uniemożliwić ucieczkę pojazdu, zastawili go radiowozem. Funkcjonariusz wydał polecenie, aby osoby wysiadły z hondy.

Okazało się, że w samochodzie z kierowcą podróżowało 5 osób. Mężczyzna w wieku 19 lat i cztery kobiety w wieku 16 – 20 lat. W tym czasie kierowca zaczął zachowywać się agresywnie i podjął kolejną próbę ucieczki. Próbował zawrócić, wykonywał przy tym niebezpieczne manewry, w pewnym momencie gwałtownie ruszył autem w kierunku policjanta i uderzył w przednią część radiowozu.

Funkcjonariusz oddał strzały ostrzegawcze w powietrze, wtedy młody mężczyzna zawrócił i zaczął jechać prosto na policjanta, który kolejne strzały oddał w kierunku hondy. Funkcjonariusz zdążył odskoczyć, unikając potrącenia. Mężczyzna po krótkim czasie porzucił osobową hondę i uciekł pieszo. Nikt w wyniku tego zdarzenia nie ucierpiał. Policjanci poszukują kierowcy hondy. W związku z tym zdarzeniem do policyjnego aresztu trafiły trzy osoby. To mieszkańcy Tarnobrzega – dwie kobiety i mężczyzna.

Apelujemy do osób, które posiadają informacje o miejscu ukrywania się kierowcy hondy, o kontakt z Policją – tel . 47 825 33 10.

 

 

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Pijany kierowca tico jechał ulicami miasta

rta24.eu23 lipca 2021

Potrącenie rowerzysty przy pomniku Świętego Jana Pawła II w Tarnobrzegu

rta24.eu22 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Podsumowanie policyjnej akcji “Prędkość”

rta24.eu9 lipca 2021

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę BMW

rta24.eu9 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawcy wypadku, w którym zginęły dwie osoby

rta24.eu8 lipca 2021

Wieczorna interwencja strażaków i przypalona potrawa

rta24.eu8 lipca 2021

Ruszyły zgłoszenia do Jarmarku Dominikańskiego

rta24.eu7 lipca 2021

Pijany kierowca, z dożywotnim zakazem spowodował wypadek

rta24.eu7 lipca 2021