Kronika Policyjna

kierowca hondy przewoził nielegalną amunicję

kierowca hondy przewoził nielegalną amunicję

36-letni mieszkaniec gminy Baranów Sandomierski jest podejrzany o nielegalne posiadanie amunicji. Policjanci zabezpieczyli w jego samochodzie amunicję myśliwską do broni palnej, granat hukowy oraz pociski pochodzące z czasów II wojny światowej Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowej Dębie ustalili mężczyznę, który mógł posiadać nielegalnie amunicję. Z ustaleń mundurowych wynikało, że mężczyzna porusza się pojazdem osobowym marki Honda. W środę po godz. 17, na ul. Zacisznej w Woli Baranowskiej, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej hondę civic. Za kierownicą pojazdu siedział 36-letni mężczyzna. Mundurowi sprawdzili auto. Na wycieraczce na podłodze, tuż przy fotelu, znaleźli amunicję śrutową do broni myśliwskiej, amunicję do broni palnej oraz pociski z okresu II wojny światowej. Mężczyzna został zatrzymany. Po przewiezieniu do jednostki, trafił do policyjnego aresztu. Śledczy pojechali do mieszkania 36-latka. W jednym z pomieszczeń znaleźli granat hukowy.

Łącznie zabezpieczono 13 sztuk amunicji i granat hukowy. W toku dalszych czynności, podczas oględzin biegły stwierdził, że zabezpieczone pociski o kalibrze 22 mm pochodzące z czasów II wojny światowej stwarzają szczególne zagrożenie dla życia i zdrowia i należy je jak najszybciej zniszczyć. 36-latek został przesłuchany, usłyszał już zarzut posiadania amunicji bez wymaganego zezwolenia. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd.

 

 

 

 

 

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

W terenie zabudowanym jechał 131 km/h, zatrzymany przez SPEED

rta24.eu6 maja 2021

W majowy weekend było bezpiecznie

rta24.eu4 maja 2021

Czujność sąsiada uratowała życie mężczyźnie

rta24.eu29 kwietnia 2021

Dbajmy o mienie w naszych ogródkach działkowych

rta24.eu29 kwietnia 2021

8 osób zajmujących się „biznesem narkotykowym”, w rękach policji

rta24.eu28 kwietnia 2021

Wypadek w Chmielowie

rta24.eu27 kwietnia 2021

Osiem osób rannych w wypadku w Suchorzowie

rta24.eu26 kwietnia 2021

Szynobus najechał na peugeota

rta24.eu26 kwietnia 2021

Policja szuka świadków. Napastnik zaatakował seniora, sam zgubił buta

rta24.eu22 kwietnia 2021