Kronika Policyjna

Kierowcy z promilami na drogach powiatu tarnobrzeskiego

Kierowcy z promilami na drogach powiatu tarnobrzeskiego

43-letnia piesza, została ofiarą wypadku drogowego. Zdarzenie spowodował kierowca forda focusa, który wjechał na przejście dla pieszych potrącając kobietę. Badanie urządzeniem wykazało u kierowcy 0,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za spowodowanie wypadku drogowego oraz jazdę po użyciu alkoholu będzie odpowiadać przed sądem.

Tego dnia policjanci ruchu drogowego zatrzymali 8 nietrzeźwych kierowców (6 rowerzystów i 2 kierujących samochodami) i skontrolowali kilkudziesięciu uczestników ruchu drogowego.

W środę po godz. 13, policjanci tarnobrzeskiej drogówki, zostali wezwani do wypadku drogowego z udziałem pieszej. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 9 w Nowej Dębie w powiecie tarnobrzeskim. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 65-letni mężczyzna kierujący fordem focusem, potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 43-letnią kobietę. Ranna piesza trafiła do szpitala pod opiekę lekarzy, pozostając do dalszego leczenia. Podczas prowadzonych czynności okazało się, że kierowca forda był pod działaniem alkoholu. Badanie urządzeniem wykazało u niego 0,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za spowodowanie wypadku drogowego oraz jazdę po użyciu alkoholu, będzie odpowiadać przed sądem.

Wczoraj na drogach powiatu tarnobrzeskiego policjanci ruchu drogowego zatrzymali 8 osób, które zdecydowały się kierować pojazdami mimo, iż wcześniej piły alkohol. Wśród zatrzymanych było 6 rowerzystów i 2 kierujących samochodami.

Niechlubnym rekordzistą był mieszkaniec gminy Nowa Dęba, który po godz. 19, został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego na drodze w Jadachach. 48-letni mężczyzna kierował rowerem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pod wpływem alkoholu odpowie, też 63-letni mieszkaniec Grębowa. Policjanci zatrzymali mężczyznę na drodze w Grębowie o godz. 10. Badanie urządzeniem wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mniej, bo 1,44 promila alkoholu wykazało urządzenie w organizmie 43-letniego rowerzysty. Został on zatrzymany na drodze w Durdach (gmina Baranów Sandomierski).

70-letniego kierowcę opla astry zatrzymali policjanci do kontroli drogowej przed godziną 10, na ul. Bema w Tarnobrzegu. Badanie alkomatem wykazało u niego 0,46 promila alkoholu w organizmie.

Tego dnia policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej peugeota partnera. Do zdarzenia doszło po godz. 15, w Przybyłowie w gminie Gorzyce. Okazało się, że 53-letni kierowca jest pod działaniem alkoholu. Badanie urządzeniem wykazało u niego 0,28 promila. alkoholu w organizmie.

Źródło: KMP Tarnobrzeg 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci odnaleźli 81-latkę i otoczyli ją opieką

rta24.eu17 września 2021

Wypadek w Stalach- Ranni dwaj policjanci

rta24.eu17 września 2021

Coraz więcej osób bez maczek w pomieszczeniach, będą wzmożone kontrole

rta24.eu16 września 2021

47-latek z Tarnobrzega z zarzutami o nękanie i groźby

rta24.eu16 września 2021

Pożar aut ciężarowych w Baranowie Sandomierskim.

rta24.eu15 września 2021

Wypadek w Dymitrowie Dużym. Piesza zginęła pod kołami ciężarówki

rta24.eu15 września 2021

Policyjni wodniacy podsumowali działania nad Jeziorem

rta24.eu15 września 2021

Areszt tymczasowy dla 25-latka podejrzanego o zabójstwo

rta24.eu14 września 2021

Zatrzymany 22-latek, poszukiwany Europejskim Nakazem Zatrzymania

rta24.eu13 września 2021