W Tarnobrzegu

Kierunek jezioro a tu? Korki, agresja, cwaniactwo. Tak być nie może

Kierunek jezioro a tu? Korki, agresja, cwaniactwo. Tak być nie może

Ostatni weekend lipca obnażył bezradność służb wobec tysięcy kierowców, którzy chcieli wjechać nad Jezioro Tarnobrzeskie i zaparkować, oczywiście jak najbliżej wody. Straż miejska i policja pracują nad tym, jak zażegnać drogowy armagedon.

W niedzielę kierowcy oczekujący na wjazd od strony Mielca i od strony Tarnobrzega utykali w dwuipółkilometrowych korkach do kasy. Czas oczekiwania na wjazd wynosił średnio 40 minut. Dochodziło do stłuczek i awarii przegrzanych silników. Cwańsi próbowali dostać się szybciej nad jezioro jadąc drogą opaskową pod prąd, czy wcisnąć się na czoło kolejki aut.

IMGP8834

Za bramą opłat kłopoty mają już wszyscy, bo największe kąpielisko północnego Podkarpacia okazuje się być kompletnie nieprzygotowane do przyjęcia takiej liczby zmotoryzowanych wypoczywających. A przecież nie powinno być już zaskoczeniem,że jest ich coraz więcej. Bolączką jest jednokierunkowa droga, na której wzajemnie nie szanują się kierowcy, piesi i rowerzyści, ale przede wszystkim brak przemyślanej organizacji ruchu i osób, które kierowałyby auta na wyznaczone miejsca parkingowe.

IMGP8833

A tak? Kierowcy mają za nic zakaz parkowania po prawej stronie drogi. Najchętniej podjechaliby pod swój koc. Zastawiają nawet ścieżkę rowerową. Niestety, nie wszyscy dostaną rachunki za swoje zachowanie, bo strażnicy miejscy sami przyznają, że nie byli w stanie przy tak szczupłej obsadzie kadrowej upilnować wszystkich i wszędzie. W ostatni weekend lipca, kiedy to liczbę wypoczywających oszacowano na ponad 20 tysięcy, było to niemożliwe. Stąd wrażenie, że każdy robił, co chciał, za przyzwoleniem. Mundurowym, którzy muszą jeszcze reagować na wybryki kąpielowiczów, w starciu z kierowcami po prostu opadły ręce.

IMGP8830

Po rekordowym weekendzie doszło jednak do spotkania komendantów policji i straży miejskiej, na którym zapadły decyzje, że tak dłużej być nie może. Jednym z rozwiązań, które mają ułatwić wjazd nad jezioro, zminimalizować kolizje i usprawnić ruch jest rozdzielenie pasów dla kierowców wjeżdżających od strony Mielca i Tarnobrzega.

IMGP8829

– Kierowca nie będzie miał możliwości zastanawiania się, na który pas wjechać, żeby kupić bilet. Wystarczyło, że co dziesiąty chciał zmienić kolejkę, żeby robił się zator. Łuk z pachołków będzie kierował samochody na odpowiedni pas, tak by nie krzyżowały się drogi wjazdu – informuje nas Piotr Sawa, komendant straży miejskiej w Tarnobrzegu.

IMGP8841

Funkcjonariusze będą szybciej reagować tam, gdzie jest problem z przestrzeganiem prawa. Nad jeziorem będzie więcej patroli m.in. policjanci na motocyklach, strażnicy na rowerach. Sposobem na skrócenie kolejki przy głównym wjeździe mają być już nie dwa a cztery stanowiska poboru opłat.

Wioletta Wojtkowiak

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Tarnobrzegu

Podsumowali płatny wjazd nad jezioro. Czy się opłacało ?

rta24.eu19 października 2021

Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego Oyama w Tarnobrzegu

rta24.eu19 października 2021

Podkarpackie media ciekawe Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu19 października 2021

Odciski palców i podpis. Nowe dowody już niebawem

rta24.eu15 października 2021

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Wyniki weryfikacji projektów złożonych do budżetu obywatelskiego

rta24.eu13 października 2021

„Rolnik” złotą szkołą NBP

rta24.eu8 października 2021

Wójt Gminy Gorzyce zaprasza do akcji oddawania krwi

rta24.eu8 października 2021