W Tarnobrzegu

Kierunek jezioro a tu? Korki, agresja, cwaniactwo. Tak być nie może

Kierunek jezioro a tu? Korki, agresja, cwaniactwo. Tak być nie może

Ostatni weekend lipca obnażył bezradność służb wobec tysięcy kierowców, którzy chcieli wjechać nad Jezioro Tarnobrzeskie i zaparkować, oczywiście jak najbliżej wody. Straż miejska i policja pracują nad tym, jak zażegnać drogowy armagedon.

W niedzielę kierowcy oczekujący na wjazd od strony Mielca i od strony Tarnobrzega utykali w dwuipółkilometrowych korkach do kasy. Czas oczekiwania na wjazd wynosił średnio 40 minut. Dochodziło do stłuczek i awarii przegrzanych silników. Cwańsi próbowali dostać się szybciej nad jezioro jadąc drogą opaskową pod prąd, czy wcisnąć się na czoło kolejki aut.

IMGP8834

Za bramą opłat kłopoty mają już wszyscy, bo największe kąpielisko północnego Podkarpacia okazuje się być kompletnie nieprzygotowane do przyjęcia takiej liczby zmotoryzowanych wypoczywających. A przecież nie powinno być już zaskoczeniem,że jest ich coraz więcej. Bolączką jest jednokierunkowa droga, na której wzajemnie nie szanują się kierowcy, piesi i rowerzyści, ale przede wszystkim brak przemyślanej organizacji ruchu i osób, które kierowałyby auta na wyznaczone miejsca parkingowe.

IMGP8833

A tak? Kierowcy mają za nic zakaz parkowania po prawej stronie drogi. Najchętniej podjechaliby pod swój koc. Zastawiają nawet ścieżkę rowerową. Niestety, nie wszyscy dostaną rachunki za swoje zachowanie, bo strażnicy miejscy sami przyznają, że nie byli w stanie przy tak szczupłej obsadzie kadrowej upilnować wszystkich i wszędzie. W ostatni weekend lipca, kiedy to liczbę wypoczywających oszacowano na ponad 20 tysięcy, było to niemożliwe. Stąd wrażenie, że każdy robił, co chciał, za przyzwoleniem. Mundurowym, którzy muszą jeszcze reagować na wybryki kąpielowiczów, w starciu z kierowcami po prostu opadły ręce.

IMGP8830

Po rekordowym weekendzie doszło jednak do spotkania komendantów policji i straży miejskiej, na którym zapadły decyzje, że tak dłużej być nie może. Jednym z rozwiązań, które mają ułatwić wjazd nad jezioro, zminimalizować kolizje i usprawnić ruch jest rozdzielenie pasów dla kierowców wjeżdżających od strony Mielca i Tarnobrzega.

IMGP8829

– Kierowca nie będzie miał możliwości zastanawiania się, na który pas wjechać, żeby kupić bilet. Wystarczyło, że co dziesiąty chciał zmienić kolejkę, żeby robił się zator. Łuk z pachołków będzie kierował samochody na odpowiedni pas, tak by nie krzyżowały się drogi wjazdu – informuje nas Piotr Sawa, komendant straży miejskiej w Tarnobrzegu.

IMGP8841

Funkcjonariusze będą szybciej reagować tam, gdzie jest problem z przestrzeganiem prawa. Nad jeziorem będzie więcej patroli m.in. policjanci na motocyklach, strażnicy na rowerach. Sposobem na skrócenie kolejki przy głównym wjeździe mają być już nie dwa a cztery stanowiska poboru opłat.

Wioletta Wojtkowiak

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Tarnobrzegu

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

1 sierpnia 1944 r. Pamiętamy

rta24.eu26 lipca 2021

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021