kultura i rozrywka

Kino, zajęcia, wystawy – ponowne otwarcie TDK-u

Kino, zajęcia, wystawy – ponowne otwarcie TDK-u

Tarnobrzeski Dom Kultury wznawia swoją działalność. Na początek kino, wracają też zajęcia dla dzieci. Będą maseczki, dezynfekcja i limity wejść.

Po długiej przerwie wymuszonej przez koronawirusa w TDK-u wkrótce znów będzie słychać śpiewy, dźwięki gitary, czy śmiech dzieci. Ruszają zajęcia, wystawy i pokazy kinowe. W związku z sytuacją epidemiczną, zostały opracowane procedury zapewnienia bezpieczeństwa pracowników oraz osób odwiedzających dom kultury.

– W trosce o zdrowie wszystkich korzystających z oferty TDK-u wprowadziliśmy szczególne środki ostrożności – mówi dyrektor Piotr Markut. – Prosimy o zakładanie maseczek, regularne dezynfekowanie rąk, zachowanie bezpiecznego dystansu od innych, a także przestrzeganie limitów ilości osób, które mogą przebywać w naszych pomieszczeniach. My ze swojej strony możemy zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, by zachowane zostały najwyższe standardy czystości i bezpieczeństwa. Nasze procedury zostały zaakceptowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

Jako pierwsze zostanie uruchomione kino Wisła, które od piątku proponuje filmy dla dzieci i dorosłych. W sali można będzie zajmować co drugie miejsce (zgodnie z wyznaczonym na bilecie numerem), obowiązkowo także trzeba będzie nosić maseczkę. Nie można spożywać napojów, czy przekąsek. Zaleca się kupno biletów online poprzez stronę www.kino.tdk.tarnobrzeg.pl. Natomiast w kolejce do kasy należy zachować bezpieczne odstępy, preferowane będą płatności bezgotówkowe.

Co w repertuarze? Dla dzieci animacja „Naprzód”, a dla dorosłych słynny już film Jana Komasy „Sala samobójców. Hejter” oraz dokument „Marianne i Leonard: Słowa miłości” opowiadający o związku Leonarda Cohena z jego norweską muzą Marianne Ihlen. W drugiej połowie czerwca zaplanowano muzyczną gratkę: retransmisję jubileuszowego koncertu holenderskiego skrzypka i dyrygenta Andre Rieu.

Od poniedziałku dzieci ponownie wrócą na niektóre zajęcia artystyczne. Także tu wprowadzono sporo obostrzeń.

– Instruktorzy będą nosić maseczki, bądź przyłbice, sale będą regularnie wietrzone i dezynfekowane. Będą także ograniczenia w liczebności grup. Niektóre zostały podzielone na mniejsze, by zminimalizować kontakt. Prosimy wszystkich rodziców, by zapoznali się szczegółowo z nowymi regułami. Znajdą je na naszej stronie internetowej, a w razie wątpliwości, wszelkimi informacjami służą nasi pracownicy – tłumaczy Piotr Markut.

W TDK-u można także obejrzeć nową wystawę pt. „Splecione”. Swoje wiklinowe rzeźby i obrazy prezentuje Stanisław Dziubak. Można je oglądać do 29 czerwca.

Źródło U.M. Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Spotkanie informacyjne ws.nowo projektowanej drogi S74

rta24.eu9 lipca 2020

TDK zaprasza na kolejne letnie warsztaty

rta24.eu8 lipca 2020

Trwa Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

rta24.eu8 lipca 2020

Odkomarzanie w Tarnobrzegu

rta24.eu7 lipca 2020

Startują letnie zajęcia w TDK

rta24.eu7 lipca 2020

Nowości wydawnicze w MBP w Tarnobrzegu

rta24.eu3 lipca 2020

Za nami pierwszy koncert tegorocznego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej

rta24.eu3 lipca 2020

Wakacje z kulturą w TDK-u!

rta24.eu2 lipca 2020

Brodzik na basenie letnim w Nowej Dębie otwarty

rta24.eu1 lipca 2020