W Tarnobrzegu

„KIS Tarnobrzeg – włącz się od dziś”. Szansa dla bezrobotnych i wykluczonych

„KIS Tarnobrzeg – włącz się od dziś”. Szansa dla bezrobotnych i wykluczonych

W Tarnobrzegu powstał Klub Integracji Społecznej. Obejmie wsparciem 34 mieszkańców, których szanse na otwartym rynku pracy są najmniejsze ze względu na niskie kwalifikacje lub ich brak oraz problemy z uczestnictwem w życiu społecznym i zawodowym.

Ten projekt Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

– Uczestnicy projektu korzystający ze wsparcia w KIS otrzymają szansę na zdobycie i podniesienie kwalifikacji zawodowych w atrakcyjnych na rynku pracy zawodach, zdobycie doświadczenia zawodowego w ramach stażu lub prac społecznie użytecznych oraz wzmocnienie swoich kompetencji społecznych – mówi dyrektor placówki Elżbietra Miernik- Krukurka.

W ramach projektu dla 20 kobiet i mężczyzn MOPR oferuje wsparcie doradcy zawodowego oraz kursy zawodowe dające uprawnienia m.in.: prawo jazdy kat. C/C+E +kwalifikacja wstępna na przewóz osób i rzeczy C/C+E, spawanie TIG/MAG, obsługa wózka widłowego, sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej. Uczestnicy otrzymają stypendium szkoleniowe, zwrot kosztów dojazdu na szkolenia i staże. Podmioty przyjmujące na staż objęte zostaną refundacją dodatku do wynagrodzenia opiekuna stażysty w wysokości nieprzekraczającej 10 proc. jego zasadniczego wynagrodzenia.

Dla 14 kobiet i mężczyzn zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy zakwalifikowanych do III profilu pomocy zaplanowano zajęcia w ramach Programu Aktywizacja i Integracja, gdzie przewidziano warsztaty z kształtowania potencjału osobistego i aktywizację zawodową realizowaną m.in. poprzez doradztwo zawodowe i prace społecznie-użyteczne.

Jak dodaje dyrektor MOPR, utworzenie Klubu Integracji Społecznej w Tarnobrzegu w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie umożliwi pełne osiągnięcie zakładanych celów, a poprzez szeroki zakres usług przyczyni się do ograniczenia zjawiska wykluczenia społecznego na terenie miasta Tarnobrzega. W Tarnobrzegu dotychczas taki podmiot nie funkcjonował. Pomieszczenia wyposażone w wysokiej klasy profesjonalny sprzęt, w tym komputer wraz z dostępem do Internetu oraz tablicą interaktywną gwarantują wysoką jakość usług.

ulotka 1

ulotka 2

Wartość projektu to 633 329,62 zł, dofinansowanie wynosi 538 330,17 zł, a wkład własny 31 698,00 zł.

wersja plakatu-kis 01.06.2017 ver.2.0-1

WW

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021