W Tarnobrzegu

„KIS Tarnobrzeg – włącz się od dziś”. Szansa dla bezrobotnych i wykluczonych

„KIS Tarnobrzeg – włącz się od dziś”. Szansa dla bezrobotnych i wykluczonych

W Tarnobrzegu powstał Klub Integracji Społecznej. Obejmie wsparciem 34 mieszkańców, których szanse na otwartym rynku pracy są najmniejsze ze względu na niskie kwalifikacje lub ich brak oraz problemy z uczestnictwem w życiu społecznym i zawodowym.

Ten projekt Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

– Uczestnicy projektu korzystający ze wsparcia w KIS otrzymają szansę na zdobycie i podniesienie kwalifikacji zawodowych w atrakcyjnych na rynku pracy zawodach, zdobycie doświadczenia zawodowego w ramach stażu lub prac społecznie użytecznych oraz wzmocnienie swoich kompetencji społecznych – mówi dyrektor placówki Elżbietra Miernik- Krukurka.

W ramach projektu dla 20 kobiet i mężczyzn MOPR oferuje wsparcie doradcy zawodowego oraz kursy zawodowe dające uprawnienia m.in.: prawo jazdy kat. C/C+E +kwalifikacja wstępna na przewóz osób i rzeczy C/C+E, spawanie TIG/MAG, obsługa wózka widłowego, sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej. Uczestnicy otrzymają stypendium szkoleniowe, zwrot kosztów dojazdu na szkolenia i staże. Podmioty przyjmujące na staż objęte zostaną refundacją dodatku do wynagrodzenia opiekuna stażysty w wysokości nieprzekraczającej 10 proc. jego zasadniczego wynagrodzenia.

Dla 14 kobiet i mężczyzn zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy zakwalifikowanych do III profilu pomocy zaplanowano zajęcia w ramach Programu Aktywizacja i Integracja, gdzie przewidziano warsztaty z kształtowania potencjału osobistego i aktywizację zawodową realizowaną m.in. poprzez doradztwo zawodowe i prace społecznie-użyteczne.

Jak dodaje dyrektor MOPR, utworzenie Klubu Integracji Społecznej w Tarnobrzegu w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie umożliwi pełne osiągnięcie zakładanych celów, a poprzez szeroki zakres usług przyczyni się do ograniczenia zjawiska wykluczenia społecznego na terenie miasta Tarnobrzega. W Tarnobrzegu dotychczas taki podmiot nie funkcjonował. Pomieszczenia wyposażone w wysokiej klasy profesjonalny sprzęt, w tym komputer wraz z dostępem do Internetu oraz tablicą interaktywną gwarantują wysoką jakość usług.

ulotka 1

ulotka 2

Wartość projektu to 633 329,62 zł, dofinansowanie wynosi 538 330,17 zł, a wkład własny 31 698,00 zł.

wersja plakatu-kis 01.06.2017 ver.2.0-1

WW

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021