
Dobra wiadomość dla mieszkańców Tarnobrzega, którym nie chciało się jechać na peryferie miasta z odpadami nietypowymi, jak zepsuty sprzęt agd i meble.
Firma ASA zdecydowała się utworzyć drugi Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) tam gdzie funkcjonował on przez ostatnie lata, przy ul. Rusinowskiego pod „Grzybem”. Od marca PSZOK działał tylko w Machowie, ale jego lokalizacja oddalona o 8 kilometrów od centrum Tarnobrzega okazała się kłopotliwa. Mieszkańcy skarżą się, że nie będą tak daleko jeździć a niepotrzebne i zepsute sprzęty składują obok śmietników.
– Wsłuchaliśmy się w te głosy i podjęliśmy rozmowy, sugerując przywrócenie PSZOK-u także w dotychczasowym miejscu. Jest już porozumienie między Tarnobrzeską Spółdzielnią Mieszkaniową a firmą ASA na udostępnienie tego terenu. Potrzebne są tylko odpowiednie pozwolenia, o których wydanie postaramy się jak najszybciej – mówi Piotr Pawlik, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej i mieszkaniowej Urzędu Miasta. PSZOK przy Strefowej 8 będzie utrzymany.
Wioletta Wojtkowiak
Fot. Bogdan Myśliwiec
Facebook
RSS