W powiecie

Klub “Senior+” powstanie w Nowej Dębie

Klub “Senior+” powstanie w Nowej Dębie

Do końca roku powstanie w Nowej Dębie placówka – klub “Senior+” w ramach programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej “SENIOR+” 2020.

Złożony przez Gminę wniosek o utworzenie Klubu Seniora w Nowej Dębie uzyskał akceptację najpierw Wojewody Podkarpackiego, a później ministra. Dzięki temu w centrum miasta powstanie miejsce pobytu dla osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60+. Celem działalności placówki będzie inicjowanie współpracy i łączenie inicjatyw lokalnych, które pomogą aktywizować seniorów oraz włączać ich w życie lokalnej społeczności. Za funkcjonowanie klubu będzie odpowiedzialny Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Dębie. Nie mniej bardzo mocno w funkcjonowanie klubu chce się włączyć Rada Seniorów Miasta i Gminy Nowa Dęba, która mobilizowała władze gminy do utworzenia tej placówki. –Cieszę się, że wyjdziemy naprzeciw oczekiwaniom naszych seniorów, którzy będą mogli wykorzystać klub do rozwijania swoich zainteresowań – komentuje przyznanie naszej gminie dotacji burmistrz Wiesław Ordon.

Dla realizacji projektu zaadaptowany i wyposażony zostanie lokal w istniejącym budynku mieszkalno-usługowym przy ulicy 1 Maja (dawny sklep spożywczy). Położony na parterze budynku Klub Senior+ będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Adaptacja lokalu pozwoli na wyodrębnienie szatni, aneksu kuchennego oraz ogólnodostępnej sali o powierzchni blisko 39 m2. Do dyspozycji seniorów będzie także WC męski i damski z ułatwieniami dla niepełnosprawnych.

W ramach prac adaptacyjnych obiektu o powierzchni użytkowej 67,39 m2 zmodernizowane zostaną instalacje wodno-kanalizacyjna, c.o. i elektryczna oraz wymieniona stolarka drzwiowa. Prace powinny zakończyć się w grudniu 2020 r. Łączny koszt zadania to blisko 120 tys. zł, zaś dotacja wyniesie 95 tys. zł

 

Źródło U.MiG. Nowa Dęba

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Przebieg prac nad Jeziorem Tarnobrzeskim

rta24.eu10 sierpnia 2020

,,V Wyprawa Warszawska ‘’ z udziałem strażaków z Dymitrowa Małego

rta24.eu7 sierpnia 2020

Powiatowe inwestycje drogowe w gminie Baranów Sandomierski

rta24.eu7 sierpnia 2020

Wakacyjne remonty placówek oświatowych

rta24.eu6 sierpnia 2020

Kajakiem do Gdańska przez Gminę Baranów Sandomierski

rta24.eu6 sierpnia 2020
policja

Policjanci odnaleźli zaginionego mężczyznę

rta24.eu5 sierpnia 2020

Wyniki wyborów w sołectwach i osiedlach w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu4 sierpnia 2020

Jan Mroczek gościem organowego czwartku

rta24.eu4 sierpnia 2020

Uwaga – obowiązuje zakaz wstępu na teren poligonu!

rta24.eu3 sierpnia 2020