Kronika Policyjna

Kobieta kierowała autem mając 3,3 promila

Kobieta kierowała autem mając 3,3 promila

Postawą godną naśladowania wykazał się pracownik cywilny tarnobrzeskiej komendy. Zareagował mając podejrzenie, że za kierownicą peugeota siedzi nietrzeźwy kierowca. Pojechał za samochodem i kiedy auto zatrzymało się na parkingu, podbiegł do niego i wyciągnął kluczyki ze stacyjki. 43-letnia mieszkanka Tarnobrzega, która kierowała tym pojazdem, miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w sobotę po południu, na ul. Kwiatkowskiego w Tarnobrzegu. Pracownik cywilny Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, jadąc samochodem ze swoim znajomym, zwrócił uwagę na jadącego przed nim osobowego peugeota. Kierowca tego pojazdu wykonywał na drodze dziwne manewry. Raz gwałtownie hamował, innym razem przyspieszał, dodatkowo jechał całą szerokością jezdni i bez powodu zatrzymał się na rondzie.

Świadek nie zastanawiając się ani chwili, pojechał za tym samochodem. Kiedy peugeot wjechał na parking, wówczas pracownik wybiegł z samochodu, jednocześnie zadzwonił do dyżurnego i poinformował go o swoich podejrzeniach. Następnie wspólnie z kolegą otworzyli drzwi pojazdu. Za kierownicą peugeota siedziała kobieta, od której czuć było alkohol. Mężczyzna wyłączył silnik i zabrał kluczyki, udaremniając tym samym dalszą jazdę kobiecie.

Na miejsce przybyli policjanci ruchu drogowego. Ustalili, że kierującą peugeotem jest 43-letnia mieszkanka Tarnobrzega. Badanie alkomatem wykazało 3,3 promile alkoholu w jej organizmie.

Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Teraz za swój czyn będzie odpowiadać przed sądem.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi na wiele lat.

Reagujmy, gdy pijany wsiada za kierownicę, nie pozwólmy na to. Pamiętajmy, że pijany kierowca to potencjalne zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg.

 

 

 

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Ośmiu kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość

rta24.eu27 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

27-latek odpowie za kradzież roweru i posiadanie narkotyków

rta24.eu25 października 2021

Kolizja samochodu osobowego i motocykla w Tarnobrzegu

rta24.eu25 października 2021

Wypadek na osiedlu Mokrzyszów, dwie osoby ranne !

rta24.eu21 października 2021

Zadbajmy o bezpieczeństwo odwiedzając groby

rta24.eu19 października 2021

Kolizja w centrum Tarnobrzega

rta24.eu18 października 2021

25 policjantów szukało 11-latka, chłopiec bawił się u kolegi

rta24.eu18 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021