W Tarnobrzegu

Kogo znają Polacy?

Kogo znają Polacy?

Okres przed i poświąteczny obfituje w wiele różnych akcji o charakterze dobroczynnym. Jest to np. Świąteczna Zbiórka Żywności, Szlachetna Paczka, czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Na początku grudnia 2015 roku, podobnie jak w roku poprzednim, Polacy zostali zapytani o to, jakie organizacje dobroczynne znają, a także o to, jakich liderów takich organizacji kojarzą.

Oto co wynika z badań jakie przeprowadził TNS Polska:

Niezmiennie trzy najbardziej znane organizacje pozarządowe zajmujące się dobroczynnością to: Caritas, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz Polski Czerwony Krzyż. Dużą popularnością cieszą się również Fundacje TVN-u oraz Polsatu. Systematycznie rośnie też znajomość akcji Szlachetna Paczka. W obszarze dobroczynności Jerzy Owsiak to zdecydowanie najczęściej rozpoznawana osoba. Zna go
niemal każdy Polak. W świadomości społecznej mocno zapisują się również Anna Dymna, Ewa Błaszczyk, czy Janina Ochojska. W ciągu roku wzrosła znajomość ks. Jacka Stryczka, a zmalała Bożeny Walter.

Podobnie jak w ubiegłych latach najbardziej znaną organizacją, która pomaga ludziom, jest fundacja Caritas, spontanicznie wspomina o niej ponad połowa Polaków (55%). Na kolejnych pozycjach znajdują się również Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (46%) oraz Polski Czerwony Krzyż (32%). Niewiele mniej respondentów mówi o Fundacji TVN (28%), a więcej niż co piąty Polak zna również Fundację Polsat (23%). Wspomniane
instytucje, nieustająco znajdują się w czołówce tych najbardziej znanych, zachowując też swoje pozycje w rankingu znajomości.

W ostatnim pomiarze, Stowarzyszenie Wiosna oraz organizowane przez nie akcje (łącznie 16%) wyprzedza UNCICEF (12%) oraz Polską Akcję Humanitarną (10%). Główna w tym zasługa coraz popularniejszej Szlachetnej Paczki, o której „z głowy” mówi 15% respondentów. Spontaniczna znajomość pozostałych organizacji znacząco odbiega od liderów. Aczkolwiek samo to, że pojawiają się w zestawieniu uznać można za sukces

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 100 tyś. stowarzyszeń i fundacji, a około 8 tys. ma status organizacji pożytku publicznego.

Źródło: TNS Polska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021

Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty. Koncert u dominikanów

rta24.eu8 września 2021

Trzyletni Leoś walczy z nowotworem. Pomóżmy!

rta24.eu8 września 2021