W Tarnobrzegu

Kogo znają Polacy?

Kogo znają Polacy?

Okres przed i poświąteczny obfituje w wiele różnych akcji o charakterze dobroczynnym. Jest to np. Świąteczna Zbiórka Żywności, Szlachetna Paczka, czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Na początku grudnia 2015 roku, podobnie jak w roku poprzednim, Polacy zostali zapytani o to, jakie organizacje dobroczynne znają, a także o to, jakich liderów takich organizacji kojarzą.

Oto co wynika z badań jakie przeprowadził TNS Polska:

Niezmiennie trzy najbardziej znane organizacje pozarządowe zajmujące się dobroczynnością to: Caritas, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz Polski Czerwony Krzyż. Dużą popularnością cieszą się również Fundacje TVN-u oraz Polsatu. Systematycznie rośnie też znajomość akcji Szlachetna Paczka. W obszarze dobroczynności Jerzy Owsiak to zdecydowanie najczęściej rozpoznawana osoba. Zna go
niemal każdy Polak. W świadomości społecznej mocno zapisują się również Anna Dymna, Ewa Błaszczyk, czy Janina Ochojska. W ciągu roku wzrosła znajomość ks. Jacka Stryczka, a zmalała Bożeny Walter.

Podobnie jak w ubiegłych latach najbardziej znaną organizacją, która pomaga ludziom, jest fundacja Caritas, spontanicznie wspomina o niej ponad połowa Polaków (55%). Na kolejnych pozycjach znajdują się również Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (46%) oraz Polski Czerwony Krzyż (32%). Niewiele mniej respondentów mówi o Fundacji TVN (28%), a więcej niż co piąty Polak zna również Fundację Polsat (23%). Wspomniane
instytucje, nieustająco znajdują się w czołówce tych najbardziej znanych, zachowując też swoje pozycje w rankingu znajomości.

W ostatnim pomiarze, Stowarzyszenie Wiosna oraz organizowane przez nie akcje (łącznie 16%) wyprzedza UNCICEF (12%) oraz Polską Akcję Humanitarną (10%). Główna w tym zasługa coraz popularniejszej Szlachetnej Paczki, o której „z głowy” mówi 15% respondentów. Spontaniczna znajomość pozostałych organizacji znacząco odbiega od liderów. Aczkolwiek samo to, że pojawiają się w zestawieniu uznać można za sukces

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 100 tyś. stowarzyszeń i fundacji, a około 8 tys. ma status organizacji pożytku publicznego.

Źródło: TNS Polska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021