W Tarnobrzegu

Kogo znają Polacy?

Kogo znają Polacy?

Okres przed i poświąteczny obfituje w wiele różnych akcji o charakterze dobroczynnym. Jest to np. Świąteczna Zbiórka Żywności, Szlachetna Paczka, czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Na początku grudnia 2015 roku, podobnie jak w roku poprzednim, Polacy zostali zapytani o to, jakie organizacje dobroczynne znają, a także o to, jakich liderów takich organizacji kojarzą.

Oto co wynika z badań jakie przeprowadził TNS Polska:

Niezmiennie trzy najbardziej znane organizacje pozarządowe zajmujące się dobroczynnością to: Caritas, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz Polski Czerwony Krzyż. Dużą popularnością cieszą się również Fundacje TVN-u oraz Polsatu. Systematycznie rośnie też znajomość akcji Szlachetna Paczka. W obszarze dobroczynności Jerzy Owsiak to zdecydowanie najczęściej rozpoznawana osoba. Zna go
niemal każdy Polak. W świadomości społecznej mocno zapisują się również Anna Dymna, Ewa Błaszczyk, czy Janina Ochojska. W ciągu roku wzrosła znajomość ks. Jacka Stryczka, a zmalała Bożeny Walter.

Podobnie jak w ubiegłych latach najbardziej znaną organizacją, która pomaga ludziom, jest fundacja Caritas, spontanicznie wspomina o niej ponad połowa Polaków (55%). Na kolejnych pozycjach znajdują się również Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (46%) oraz Polski Czerwony Krzyż (32%). Niewiele mniej respondentów mówi o Fundacji TVN (28%), a więcej niż co piąty Polak zna również Fundację Polsat (23%). Wspomniane
instytucje, nieustająco znajdują się w czołówce tych najbardziej znanych, zachowując też swoje pozycje w rankingu znajomości.

W ostatnim pomiarze, Stowarzyszenie Wiosna oraz organizowane przez nie akcje (łącznie 16%) wyprzedza UNCICEF (12%) oraz Polską Akcję Humanitarną (10%). Główna w tym zasługa coraz popularniejszej Szlachetnej Paczki, o której „z głowy” mówi 15% respondentów. Spontaniczna znajomość pozostałych organizacji znacząco odbiega od liderów. Aczkolwiek samo to, że pojawiają się w zestawieniu uznać można za sukces

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 100 tyś. stowarzyszeń i fundacji, a około 8 tys. ma status organizacji pożytku publicznego.

Źródło: TNS Polska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Cena za odprowadzanie wód opadowych w Tarnobrzegu nie wzrośnie!

rta24.eu13 maja 2021

Projekt #PoznajMYTarnobrzeg w Dzień Dobry TVN

rta24.eu12 maja 2021

Ruszają doraźne naprawy dróg

rta24.eu12 maja 2021

Odbierz swoje maseczki- Rusza drugi etap dystrybucji

rta24.eu12 maja 2021

Wypalając trawy stwarzasz zagrożenie i spalasz to co w niej żyje !!!

rta24.eu11 maja 2021

Uciekał przed policjantami drogówki, bo spanikował

rta24.eu10 maja 2021

Tarnobrzescy Policjanci oddali hołd zmarłemu aspirantowi

rta24.eu10 maja 2021

Znów trysną fontanny

rta24.eu10 maja 2021

Namalowali pastelami świat abstrakcji

rta24.eu8 maja 2021