sport

Kolarskie święto w Tarnobrzegu: wyścig i konkursy

Kolarskie święto w Tarnobrzegu: wyścig i konkursy

W najbliższy czwartek 29 czerwca przez ulice Tarnobrzega przejedzie barwna kolumna Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Na ul. Mickiewicza usytuowana zostanie lotna premia, na której powalczą sprinterzy, pokazując jak niesamowicie szybko można poruszać się na rowerze, walcząc bark w bark, łokieć w łokieć o zwycięstwo.

Zapraszamy mieszkańców do udziału w kolarskim święcie. A wszystko dzięki temu, że Tarnobrzeg znalazł się na trasie III etapu wyścigu z Radomia do Stalowej Woli. Przypomnijmy, że w roku poprzednim kolarze startowali do ostatniego etapu właśnie z Tarnobrzega.

W oczekiwaniu na peleton przygotowaliśmy dla mieszkańców kilka atrakcji. Dla dzieci i młodzieży odbędą się konkursy rowerowe, w których sprawdzimy sprawność jazdy na rowerze. Dorośli będą mogli zobaczyć, a nawet wziąć udział w prawdziwym treningu kolarskim na rowerach stacjonarnych. Trening taki poprowadzi Krzysztof Kaczmarek z Fitness Klubu Fitneska z Tarnobrzega.

Wymienione atrakcje odbywać się będą w pobliżu lotnej premii na ul. Mickiewicza, na wysokość fontanny przy Urzędzie Miasta. Kolarze wjadą do Tarnobrzega od strony Sandomierza. Przejadą ul. Warszawską, by w centrum Miasta skierować się ul. Sandomierską wprost na pl. Bartosza Głowackiego, skąd będzie już blisko do punktowanego sprintu przy fontannie. Tuż za lotną premią kolarze skręcą w lewo w ul. Wyspiańskiego. Potem skręcą w ul. Sikorskiego i Sienkiewicza, aby udać się na metę etapu w Stalowej Woli.

Zależnie od prędkości kolarskich grup zawodnicy spodziewani są na „tarnobrzeskiej kresce” pomiędzy godziną 16.00 a 17.00. Ponieważ przejazd wyścigu ma charakter bezkolizyjny, to spodziewać się będzie utrudnień związanych z chwilowym zamknięciem ulic w momencie pojawienia się peletonu w mieście.

Jeszcze raz zapraszamy wszystkich do kibicowania kolarzom i wzięcia udziału w tym niecodziennym rowerowym wydarzeniu w Tarnobrzegu.

Źródło: UM Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w sport

Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego Oyama w Tarnobrzegu

rta24.eu19 października 2021

Paweł Włodyka zawodnik IKS JEZIORO Tarnobrzeg zdobył dwa medale w Hiszpanii!!

rta24.eu19 października 2021

6 medali UKS DELIN w podkarpackiej lidze

rta24.eu13 października 2021

Ola Łuc Brązową Medalistką Mistrzostw Polski

rta24.eu6 października 2021

II miejsce Igora Majewskiego z tarnobrzeskiego UKS Delfin

rta24.eu4 października 2021

IKS Jezioro Tarnobrzeg Drużynowym Mistrzem Polski!

rta24.eu30 września 2021

12 medali UKS Delfin w  Ogólnopolskich Zawodach Pływackich

rta24.eu27 września 2021

Sukces IKS JEZIORO Tarnobrzeg w IMP w Gorzowie Wielkopolskim

rta24.eu23 września 2021

Noc spisowa w Tarnobrzegu

rta24.eu22 września 2021