sport

Kolarskie święto w Tarnobrzegu: wyścig i konkursy

Kolarskie święto w Tarnobrzegu: wyścig i konkursy

W najbliższy czwartek 29 czerwca przez ulice Tarnobrzega przejedzie barwna kolumna Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego “Solidarności” i Olimpijczyków. Na ul. Mickiewicza usytuowana zostanie lotna premia, na której powalczą sprinterzy, pokazując jak niesamowicie szybko można poruszać się na rowerze, walcząc bark w bark, łokieć w łokieć o zwycięstwo.

Zapraszamy mieszkańców do udziału w kolarskim święcie. A wszystko dzięki temu, że Tarnobrzeg znalazł się na trasie III etapu wyścigu z Radomia do Stalowej Woli. Przypomnijmy, że w roku poprzednim kolarze startowali do ostatniego etapu właśnie z Tarnobrzega.

W oczekiwaniu na peleton przygotowaliśmy dla mieszkańców kilka atrakcji. Dla dzieci i młodzieży odbędą się konkursy rowerowe, w których sprawdzimy sprawność jazdy na rowerze. Dorośli będą mogli zobaczyć, a nawet wziąć udział w prawdziwym treningu kolarskim na rowerach stacjonarnych. Trening taki poprowadzi Krzysztof Kaczmarek z Fitness Klubu Fitneska z Tarnobrzega.

Wymienione atrakcje odbywać się będą w pobliżu lotnej premii na ul. Mickiewicza, na wysokość fontanny przy Urzędzie Miasta. Kolarze wjadą do Tarnobrzega od strony Sandomierza. Przejadą ul. Warszawską, by w centrum Miasta skierować się ul. Sandomierską wprost na pl. Bartosza Głowackiego, skąd będzie już blisko do punktowanego sprintu przy fontannie. Tuż za lotną premią kolarze skręcą w lewo w ul. Wyspiańskiego. Potem skręcą w ul. Sikorskiego i Sienkiewicza, aby udać się na metę etapu w Stalowej Woli.

Zależnie od prędkości kolarskich grup zawodnicy spodziewani są na „tarnobrzeskiej kresce” pomiędzy godziną 16.00 a 17.00. Ponieważ przejazd wyścigu ma charakter bezkolizyjny, to spodziewać się będzie utrudnień związanych z chwilowym zamknięciem ulic w momencie pojawienia się peletonu w mieście.

Jeszcze raz zapraszamy wszystkich do kibicowania kolarzom i wzięcia udziału w tym niecodziennym rowerowym wydarzeniu w Tarnobrzegu.

Źródło: UM Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w sport

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Stalowe Dzieciaki i Mistrz Polski w Football Freestyle w Gorzycach

rta24.eu9 lipca 2021

Pierwszy TRIATHLON KIDS za nami!

rta24.eu8 lipca 2021

Krzysztof Żyłka i Maciej Nalepka IKS JEZIORO Tarnobrzeg jadą na Igrzyska Paraolimpijskie do Japonii!

rta24.eu2 lipca 2021

Kajakiem po Wiśle i Sanie

rta24.eu2 lipca 2021

Magdalena Szczęsna 4 na Mistrzostwach Europy

rta24.eu30 czerwca 2021

Kolejny sukces Janusza Malarza zawodnika IKS JEZIORO Tarnobrzeg

rta24.eu23 czerwca 2021

Rajd Retro Carpathia już 3 lipca

rta24.eu23 czerwca 2021

„Turniej Czwórmiasta – Czwórbój Sportowy”

rta24.eu21 czerwca 2021