W Tarnobrzegu

Kolejka do bloku TBS. Dwie rodziny na mieszkanie

Kolejka do bloku TBS. Dwie rodziny na mieszkanie

O pozwolenie na budowę bloku z mieszkaniami czynszowymi przy ul. Św. Barbary stara się Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Budowa pierwszego z dwóch budynków wielorodzinnych planowana jest na wiosnę.

Żeby ubiegać się o najem mieszkania w TBS nie można być zbyt bogatym, ani zbyt biednym. Czynsz w blokach tarnobrzeskiego TBS wynosi od 7,40 do 7,90 zł za metr kwadratowy. Ile zapłacą lokatorzy nowego budynku, tego jeszcze nie wiadomo, bo planowane są zmiany wysokości wymaganych dochodów najemców. Na czynsz powinno być stać klientów budownictwa komunalnego ale jednocześnie opłaty muszą gwarantować spłacalność kredytu, jaki zaciągnie spółka na budowę bloku.

IMGP8056

– Wysokość opłat zależy od tego, czy otrzymamy kredyt i na jakich warunkach. We wrześniu zaczyna się nabór wniosków o sfinansowanie inwestycji. Ustawa nie pozwala budować nam bez gwarancji finansowych. Jeśli się uda, na wiosnę przyszłego roku ruszy budowa pierwszego bloku, a za dwa lata zamieszka tam 50 rodzin – mówi Zofia Janiec, prezes TTBS.

Na razie trwa projektowanie, ale zainteresowanie lokalami jest spore. Komisja, która będzie rozpatrywała wnioski o przydział mieszkań będzie podejmowała trudne decyzje. Na liście jest ponad stu zainteresowanych, a mieszkań pięćdziesiąt. Jeśli znane już będą warunki finansowania inwestycji dowiemy się, czy drugi z planowanych bloków TTBS wybuduje z mieszkaniami na wynajem czy też sprzedaż.

Wizualizacja pokazuje, jak ma wyglądać pierwszy blok, którego dotyczą trwające prace projektowe. Budynek będzie miał trzy klatki schodowe, pięć kondygnacji i piwnice. Każda klatka schodowa wyposażona będzie w dźwig osobowy. W bloku będzie 50 mieszkań dwu i trzy pokojowych oraz 18 boksów garażowych w podpiwniczeniu.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Budowa obwodnicy Tarnobrzega oficjalnie rozpoczęta

rta24.eu5 marca 2021

Wirtualne Dni Otwarte PUZ 8-12 marca

rta24.eu5 marca 2021

Sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna na naszym obszarze jest korzystna

rta24.eu3 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rta24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021