W Tarnobrzegu

Kolejka do bloku TBS. Dwie rodziny na mieszkanie

Kolejka do bloku TBS. Dwie rodziny na mieszkanie

O pozwolenie na budowę bloku z mieszkaniami czynszowymi przy ul. Św. Barbary stara się Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Budowa pierwszego z dwóch budynków wielorodzinnych planowana jest na wiosnę.

Żeby ubiegać się o najem mieszkania w TBS nie można być zbyt bogatym, ani zbyt biednym. Czynsz w blokach tarnobrzeskiego TBS wynosi od 7,40 do 7,90 zł za metr kwadratowy. Ile zapłacą lokatorzy nowego budynku, tego jeszcze nie wiadomo, bo planowane są zmiany wysokości wymaganych dochodów najemców. Na czynsz powinno być stać klientów budownictwa komunalnego ale jednocześnie opłaty muszą gwarantować spłacalność kredytu, jaki zaciągnie spółka na budowę bloku.

IMGP8056

– Wysokość opłat zależy od tego, czy otrzymamy kredyt i na jakich warunkach. We wrześniu zaczyna się nabór wniosków o sfinansowanie inwestycji. Ustawa nie pozwala budować nam bez gwarancji finansowych. Jeśli się uda, na wiosnę przyszłego roku ruszy budowa pierwszego bloku, a za dwa lata zamieszka tam 50 rodzin – mówi Zofia Janiec, prezes TTBS.

Na razie trwa projektowanie, ale zainteresowanie lokalami jest spore. Komisja, która będzie rozpatrywała wnioski o przydział mieszkań będzie podejmowała trudne decyzje. Na liście jest ponad stu zainteresowanych, a mieszkań pięćdziesiąt. Jeśli znane już będą warunki finansowania inwestycji dowiemy się, czy drugi z planowanych bloków TTBS wybuduje z mieszkaniami na wynajem czy też sprzedaż.

Wizualizacja pokazuje, jak ma wyglądać pierwszy blok, którego dotyczą trwające prace projektowe. Budynek będzie miał trzy klatki schodowe, pięć kondygnacji i piwnice. Każda klatka schodowa wyposażona będzie w dźwig osobowy. W bloku będzie 50 mieszkań dwu i trzy pokojowych oraz 18 boksów garażowych w podpiwniczeniu.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021