W Tarnobrzegu

Kolejka do bloku TBS. Dwie rodziny na mieszkanie

Kolejka do bloku TBS. Dwie rodziny na mieszkanie

O pozwolenie na budowę bloku z mieszkaniami czynszowymi przy ul. Św. Barbary stara się Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Budowa pierwszego z dwóch budynków wielorodzinnych planowana jest na wiosnę.

Żeby ubiegać się o najem mieszkania w TBS nie można być zbyt bogatym, ani zbyt biednym. Czynsz w blokach tarnobrzeskiego TBS wynosi od 7,40 do 7,90 zł za metr kwadratowy. Ile zapłacą lokatorzy nowego budynku, tego jeszcze nie wiadomo, bo planowane są zmiany wysokości wymaganych dochodów najemców. Na czynsz powinno być stać klientów budownictwa komunalnego ale jednocześnie opłaty muszą gwarantować spłacalność kredytu, jaki zaciągnie spółka na budowę bloku.

IMGP8056

– Wysokość opłat zależy od tego, czy otrzymamy kredyt i na jakich warunkach. We wrześniu zaczyna się nabór wniosków o sfinansowanie inwestycji. Ustawa nie pozwala budować nam bez gwarancji finansowych. Jeśli się uda, na wiosnę przyszłego roku ruszy budowa pierwszego bloku, a za dwa lata zamieszka tam 50 rodzin – mówi Zofia Janiec, prezes TTBS.

Na razie trwa projektowanie, ale zainteresowanie lokalami jest spore. Komisja, która będzie rozpatrywała wnioski o przydział mieszkań będzie podejmowała trudne decyzje. Na liście jest ponad stu zainteresowanych, a mieszkań pięćdziesiąt. Jeśli znane już będą warunki finansowania inwestycji dowiemy się, czy drugi z planowanych bloków TTBS wybuduje z mieszkaniami na wynajem czy też sprzedaż.

Wizualizacja pokazuje, jak ma wyglądać pierwszy blok, którego dotyczą trwające prace projektowe. Budynek będzie miał trzy klatki schodowe, pięć kondygnacji i piwnice. Każda klatka schodowa wyposażona będzie w dźwig osobowy. W bloku będzie 50 mieszkań dwu i trzy pokojowych oraz 18 boksów garażowych w podpiwniczeniu.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Policja apeluje o ostrożność nad wodą

rta24.eu22 czerwca 2021

„Turniej Czwórmiasta – Czwórbój Sportowy”

rta24.eu21 czerwca 2021

Groźne zderzenie na ulicy Kopernika.

rta24.eu21 czerwca 2021

III Gala „Kobiety na medal”

rta24.eu21 czerwca 2021

3-latek zgubił rodziców nad jeziorem. Pomogli policyjni wodniacy

rta24.eu21 czerwca 2021

Wykaz punktów kontroli autobusów – wakacje 2021

rta24.eu21 czerwca 2021

Woda święcona z dystrybutora

rta24.eu19 czerwca 2021

Zmiany w dodatkach mieszkaniowych od 1 lipca 2021

rta24.eu18 czerwca 2021

Zagra orkiestra, zatańczą mażoretki – zapraszamy na niedzielny koncert

rta24.eu18 czerwca 2021