W Tarnobrzegu

Kolejka do bloku TBS. Dwie rodziny na mieszkanie

Kolejka do bloku TBS. Dwie rodziny na mieszkanie

O pozwolenie na budowę bloku z mieszkaniami czynszowymi przy ul. Św. Barbary stara się Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Budowa pierwszego z dwóch budynków wielorodzinnych planowana jest na wiosnę.

Żeby ubiegać się o najem mieszkania w TBS nie można być zbyt bogatym, ani zbyt biednym. Czynsz w blokach tarnobrzeskiego TBS wynosi od 7,40 do 7,90 zł za metr kwadratowy. Ile zapłacą lokatorzy nowego budynku, tego jeszcze nie wiadomo, bo planowane są zmiany wysokości wymaganych dochodów najemców. Na czynsz powinno być stać klientów budownictwa komunalnego ale jednocześnie opłaty muszą gwarantować spłacalność kredytu, jaki zaciągnie spółka na budowę bloku.

IMGP8056

– Wysokość opłat zależy od tego, czy otrzymamy kredyt i na jakich warunkach. We wrześniu zaczyna się nabór wniosków o sfinansowanie inwestycji. Ustawa nie pozwala budować nam bez gwarancji finansowych. Jeśli się uda, na wiosnę przyszłego roku ruszy budowa pierwszego bloku, a za dwa lata zamieszka tam 50 rodzin – mówi Zofia Janiec, prezes TTBS.

Na razie trwa projektowanie, ale zainteresowanie lokalami jest spore. Komisja, która będzie rozpatrywała wnioski o przydział mieszkań będzie podejmowała trudne decyzje. Na liście jest ponad stu zainteresowanych, a mieszkań pięćdziesiąt. Jeśli znane już będą warunki finansowania inwestycji dowiemy się, czy drugi z planowanych bloków TTBS wybuduje z mieszkaniami na wynajem czy też sprzedaż.

Wizualizacja pokazuje, jak ma wyglądać pierwszy blok, którego dotyczą trwające prace projektowe. Budynek będzie miał trzy klatki schodowe, pięć kondygnacji i piwnice. Każda klatka schodowa wyposażona będzie w dźwig osobowy. W bloku będzie 50 mieszkań dwu i trzy pokojowych oraz 18 boksów garażowych w podpiwniczeniu.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Wypadek kolejowy na tarnobrzeskim osiedlu. Policja poszukuje świadków

rta24.eu24 września 2021

Noc spisowa w Tarnobrzegu

rta24.eu22 września 2021

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021