W powiecie

Kolejna pomoc dla Domu Pomocy Społecznej

Kolejna pomoc dla Domu Pomocy Społecznej

Ponad 250 tysięcy zł. otrzyma Dom Pomocy Społecznej w Nowej Dębie. Symboliczny czek został przekazany w minioną środę, 16 września, w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Rzeszowie. Z rąk Jerzego Jęczmienionki, dyrektora ROPR odebrali go starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł, wicestarosta Jacek Rożek i skarbnik powiatu tarnobrzeskiego, Elżbieta Wojciechowska.

Pomoc finansowa, o którą zabiegało Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu ma zostać przeznaczona na wsparcie dla nowodębskiego Domu Pomocy Społecznej podczas pandemii koronawirusa i ma zostać spożytkowana m. in. zatrudnienie dodatkowych pracowników, dodatkowe wynagrodzenia, zakup środków ochrony indywidulanej oraz na zakup i przeprowadzenie testów na COVID.

Pieniądze na pomoc finansową, o którą mogły się ubiegać samorządy w całej Polsce, pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu państwa.

Nie jest to pierwsza pomoc dla DPS w Nowej Dębie, o którą w ostatnim czasie postarało się Starostwo Powiatowe. – W tym roku udało nam się już pozyskać ok. 600 tysięcy zł. – mówi starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł. – Już na początku pandemii z pomocą przyszła nam wojewoda Ewa Leniart, która wspiera nas przez cały czas. Pomoc uzyskaliśmy także dzięki współpracy z Małgorzatą Dankowską, dyrektor wydziału polityki społecznej podkarpackiego urzędu wojewódzkiego.

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Spotkanie tradycji z nowoczesnością w baranowskim zamku

rta24.eu3 sierpnia 2021

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021