W powiecie

Kolejne kilometry kanalizacji w Gminie – umowa podpisana

Kolejne kilometry kanalizacji w Gminie – umowa podpisana

14 października Marek Mazur Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski podpisał umowę
z Firmą Ekokanwod Czyszczoń i Półtorak Spółka Jawnana realizację kolejnych kilometrów sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Miasta i Gminy Baranów Sandomierski.

Staraniem Samorządu Gmina Baranów Sandomierski otrzymała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na przeprowadzenenie inwestycji  obejmującej budowę infrastruktury wodno-ściekowej.

Wartość całego zadania to 1 849 920,00 zł, z czego ponad 50 % kosztów całej inwestycji to środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę.

 

W ramach etapu I pn. „Budowa i rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej poza granicami aglomeracji” powstanie 1343,40 m sieci wodociągowej oraz 3244,75 m sieci kanalizacyjnej na terenie Skopania, Dymitrowa Dużego i Baranowa Sandomierskiego (tzw. Gęsia-Krzywda).

Etap II – „Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na ul. Słonecznej w miejscowości Knapy”, realizowany w ramach zadania pn.: „Budowa i rozbudowa sieci wodociagowej i kanalizacyjnej poza granicami aglomeracji”, bedzie polegała na budowie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na ul. Słonecznej w miejscowości Knapy. Powstanie tam ok. 406,00 m sieci wodociągowej i ok. 392 m sieci kanalizacyjnej.

 

Całe zadanie będzie wykonywane w formule ,,Zaprojektuj i wybuduj’’. Formuła ta obejmuje  fazę projektową, polegająca  na opracowaniu projektu budowlanego na podstawie posiadanej przez Zamawiającego koncepcji funkcjonalno-przestrzennej i dokumentacji geotechnicznej, oraz fazę wykonawczą, czyli wykonanie określonych robót budowlanych w terenie.
Przeprowadzone pracę w przyszłości, będą niosły wiele korzyści dla mieszkańców naszej Gminy. Przede wszystkim zadbamy o otaczające nas środowisko naturalne. Mieszkańcy pozbędą się uciążliwego zapachu, poprawi się standard życia oraz zmniejszą się opłaty za wywóz tzw. szamba.

 

Źródło U.M. i G. Baranów Sandomierski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Medal KEN dla dyrektorki poradni w Nowej Dębie

rta24.eu28 października 2020

Parkingi, chodniki miejsca na łowiska przy zbiorniku wodnym w Trześni

rta24.eu28 października 2020

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów

rta24.eu28 października 2020

Fenomenalny występ Piranii w Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego

rta24.eu28 października 2020

40 nowych zakażeń w powiecie tarnobrzeskim

rta24.eu28 października 2020

EUROPOL-pomóż złapać przestępców seksualnych ! Wśród ściganych obywatel Polski

rta24.eu27 października 2020

Kończy się remont ul. Polnej w Trześni

rta24.eu27 października 2020

Otwarte Grand Prix Juniorów Młodszych w badmintonie

rta24.eu27 października 2020

Aż 37 zakażeń w powiecie tarnobrzeskim

rta24.eu27 października 2020