W Tarnobrzegu

Kolejne starcie. PiS odpowiada prezydentowi

Kolejne starcie. PiS odpowiada prezydentowi

1-_dsc2021

-Poziom fałszu, obłudy i kłamstw prezydenta to głęboka depresja – podsumował wczorajszą konferencję prezydenta Grzegorza Kiełba Kamil Kalinka, przewodniczący rady miasta i tarnobrzeskiego PiS-u. Nie widać końca wzajemnych oskarżeń.

Od kilku dni najważniejsi politycy w Tarnobrzegu, którzy współpracowali ze sobą przez dwa lata rozmawiają ze sobą za pośrednictwem mediów organizując konferencję za konferencją. Analizują nagrania a potem odnoszą się do wypowiedzi przeciwników nie szczędząc sobie ciosów poniżej pasa.

Dzisiejszy briefing z udziałem byłych wiceprezydentów z PiS trwał 75- minut i był odpowiedzią na wystąpienie prezydenta Kiełba, który według Kamila Kalinki pomówił i obraził wiele osób pozwalając sobie na przytaczanie prywatnych rozmów i relacjonowanie przebiegu spotkań.

– Nie spodziewaliśmy się, że odpowiedź prezydenta to będzie plucie na kolejnych ludzi.Prezydent Kiełb wylał pomyje na mnie i wielu ludzi, którzy są niczemu niewinni. Prezydent wcale nie odniósł się do naszych dowodów w sprawie pomówienia Wojciecha Brzezowskiego. Przedstawiliśmy dane, z których wynika, że o kumoterstwie nie ma mowy a prezydent przeszedł nad tym do porządku dziennego i z bezczelnością mówił,że nie ma sobie nic do zarzucenia. Jeśli więc trzeba dojść prawdy w sądzie, innego wyjścia nie będzie – oznajmił Kamil Kalinka, a potem przystąpił do relacjonowania „szczegółowo wynotowanych nieprawd i pomówień”, znów odsłaniając kulisy kadrowej polityki i przedsesyjnych rozmów z prezydentem.

Można było dowiedzieć się m.in., że uczennica naczelnik odpowiedzialnej za oświatę znalazła zatrudnienie w urzędzie, że prezydent okłamał radnych PiS w sprawie dotacji na koszykówkę, której nie zamierzał dofinansowywać ale potem nagle zmienił zdanie.

Czy ta konferencja zakończy serię wzajemnych oskarżeń ? Nie wiadomo. – Mam nadzieję, że spotykamy się ostatni raz, ale jeśli z ust prezydenta padną kolejne kłamstwa będziemy do państwa wychodzić – zapowiedział dziennikarzom Kamil Kalinka.

WW

Fot. Bogdan Myśliwiec

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Policja apeluje o ostrożność nad wodą

rta24.eu22 czerwca 2021

„Turniej Czwórmiasta – Czwórbój Sportowy”

rta24.eu21 czerwca 2021

Groźne zderzenie na ulicy Kopernika.

rta24.eu21 czerwca 2021

III Gala „Kobiety na medal”

rta24.eu21 czerwca 2021

3-latek zgubił rodziców nad jeziorem. Pomogli policyjni wodniacy

rta24.eu21 czerwca 2021

Wykaz punktów kontroli autobusów – wakacje 2021

rta24.eu21 czerwca 2021

Woda święcona z dystrybutora

rta24.eu19 czerwca 2021

Zmiany w dodatkach mieszkaniowych od 1 lipca 2021

rta24.eu18 czerwca 2021

Zagra orkiestra, zatańczą mażoretki – zapraszamy na niedzielny koncert

rta24.eu18 czerwca 2021