kultura i rozrywka

Komediowy program Barbórkowej Dramy Teatralnej

Komediowy program Barbórkowej Dramy Teatralnej

Cztery spektakle obejrzą widzowie podczas 39. Barbórkowej Dramy Teatralnej w dniach 1, 4, 5 i 7 grudnia. Na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury znów zagrają znani i lubiani aktorzy.

Dramę zainauguruje 1 grudnia o godz.18 „Kolacja na cztery ręce” , spektakl Teatru Kamienica w Warszawie. Do stołu, a właściwie do fortepianu zasiądzie dwóch wielkich kompozytorów XVIII wieku. Jan Sebastian Bach oraz Jerzy Fryderyk Händl. Rozmowa kompozytorów to błyskotliwy pojedynek barwnych osobowości, dwóch wizji sztuki i życia dzięki sztuce. W obsadzie Emilian Kamiński, Olaf Lubaszenko i Maciej Miecznikowski. Ceny biletów 94 ( I miejsca) i 90 zł (II miejsca).

kolacja-na-cztery-rece-1

Komedią „Między łóżkami” bawił będzie Teatr Gudejko 4 grudnia (godz.16.30, 19.30). Będą to zabawne, ale wzruszające losy mieszkańców prowincjonalnego miasteczka w Kanadzie. Dwie godziny z ich życia i sześć różnych sypialni. Piętnaście postaci zagra brawurowo piątka znakomitych aktorów – Katarzyna Skrzynecka, Katarzyna Ankudowicz, Artur Barciś, Radosław Pazura i Robert Majewski. Ceny biletów 85 i 81 zł.

Znakomita obsada, błyskotliwe dialogi i mistrzowska reżyseria Jerzego Bończaka – to wszystko w spektaklu „Prezent urodzinowy” 5 grudnia (godz. 17 i 20). Dyskretna kolacja w hotelu, opłacona przez serdecznego przyjaciela staje się początkiem komedii omyłek, przypadków i zbiegów okoliczności. W obsadzie: Maria Pakulnis, Magdalena Wójcik, Marcin Troński, Tadeusz Chudecki, Jerzy Bończak. Bilety po 87 i 83 zł.

prezent_urodzinowy-foto-1

Na koniec Dramy, 7 grudnia o godz. 18 czarna komedia „Pół na pół” opowiadająca o dwóch przyrodnich braciach, którzy postanawiają pozbyć się swojej rodzicielki. Wbrew pozorom bracia – w tych rolach Piotr Polk i Piotr Szwedes – nie są wcale bezdusznymi potworami czyhającymi na śmierć biednej matki staruszki. Rzeczywistość przedstawiona we współczesnej hiszpańskiej komedii jest o wiele bardziej skomplikowana, a historia relacji łączącej braci z matką jest opowiedziana w sposób przewrotny i bardzo śmieszny. Cena biletów – 76 i 72 zł.

prezent_urodzinowy-foto-2

Dramie towarzyszą inne wydarzenia. W tym roku to wystawa „William Shakespeare – zilustrowana twórczość” oraz spektakl „Gwałtu, co się dzieje” Teatru Tarnobrzeskiego Domu Kultury „Czwartek”, 10 grudnia o godz. 17. W obsadzie: Magdalena Gleń, Barbara Godzina, Iwona Cena, Agata Szymańska, Iwona Ćwik, Aleksandra Wolak, Agata Gorycka, Magdalena polnicka, Mateusz Załusko, Adrian Bolko i Wiesław Szumielewicz. Bilety po 8 zł.
Rezerwacja biletów dla zakładów pracy rusza 4 listopada w godz. 8.30 – 15 na specjalnym formularzu. Formularz do pobrania na www.tdk.tarnobrzeg.pl Rezerwacje nadesłane pocztą elektroniczną i faksem nie zostaną zrealizowane. Sprzedaż biletów dla osób indywidualnych od 9 listopada (środa) w godz. 8.30 – 18.00, za wyjątkiem 11, 12, 13, 19, 20, 26 i 27 listopada.

ww
Zdjęcia TDK

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Złote Gody w Gminie Gorzyce

rta24.eu29 października 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

II miejsce Zespołu Grębowianki

rta24.eu27 października 2021

Uczennica ze Ślęzaków laureatem konkursu wiedzy o Sejmie RP

rta24.eu26 października 2021

Znamy wyniki „Złotej Szpili” – Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego

rta24.eu22 października 2021

Podsumowanie sezonu lotowego

rta24.eu22 października 2021

„Poseł czy kominiarz” – najnowsza premiera Teatru Czwartek

rta24.eu22 października 2021