W powiecie

Koncert dla Kacperka. Rodacy za granicą też pomagają

Koncert dla Kacperka. Rodacy za granicą też pomagają

Już w niedzielę nad Wisłą w Tarnobrzegu odbędzie się wielki koncert charytatywny dla Kacperka Drozda z Wrzaw. W zbiórce pieniędzy na operację niemowlęcia jednoczą się też krajanie przebywający we Francji i Irlandii.

Anna Scanlan- Łabuda Liderka grupy tanecznej

85 tysięcy euro to niebagatelna kwota. Wszyscy znajomi i przyjaciele rodziny Drozdów, mieszkańcy Wrzaw, Tarnobrzega i okolic robią więc co mogą, by pomóc ją zebrać. Pomóż i ty, przychodząc w niedzielę na tereny nadwiślańskie, gdzie o godz. 12 rozpoczyna się koncert charytatywny z udziałem zespołów disco. Będą aukcje, pokazy, atrakcje a całość poprowadzi Jarosław Szado, znany z telewizji stylista gwiazd.

Antoni Łabuda- organizator imprezy w Ennis

Pieniądze są potrzebne, by półroczny Kacperek, który urodził się z zespołem wad (m.in brakiem kości krzyżowej, tłuszczakiem okolicy krzyżowej uciskającym nerwy, jamistością rdzenia kręgowego, ektopią lewej nerki, nóżkami końsko-szpotawymi oraz zarośniętym odbytem) pojechał na operację do Barcelony. Liczy się każdy grosz.Tym bardziej wzruszające są wieści, które docierają do nas z zagranicy.

Fasola Wrzawska

Dzięki Magdalenie  z Wrzaw, obecnie przebywającej we Francji, można pomóc rodzinie Drozdów wrzucając pieniądze do puszek znajdujących się w paryskich sklepach z polskimi artykułami. Pieniądze dla chłopca zbierają trzy polskie sklepy w Irlandii i piekarnia w małym miasteczku Ennis liczącym około 20 tysięcy mieszkańców. Do tej akcji swoje przysłowiowe dwa grosze, a raczej „dwa centy” dołożył mieszkaniec Wrzaw Antoni Łabuda, który mieszka tam od 2004 roku.

Kacperek 12.06 Ennis

– Znam tatę Kacpra, Piotrka Drozda i jego rodzinę nie od dziś – opowiada Antoni. – Dorastaliśmy razem w jednej wsi, chodziliśmy do tej samej szkoły, graliśmy razem w piłkę i służyliśmy w kościele do mszy jako ministranci.Z mamą Piotrka znam się z kościoła we Wrzawach, w którym jest organistką i kościelną. Jest wspaniałą osobą, niezwykle przyjazną i życzliwą. Pan Krzysztof jest Strażakiem w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej we Wrzawach. Bardzo odważny i konsekwentny w działaniu. Jak tylko się dowiedziałem o sytuacji w rodzinie Drozdów zadałem sobie pytanie jak mogę pomóc, bo tego właśnie zostałem nauczony w kościele. „Czyńcie innym to, co chcielibyście, aby i wam czyniono” -takie właśnie słowa można znaleźć w Ewangelii Św. Łukasza.

Koncert dla Kacperka Tarnobrzeg

Jak opowiada Antoni Łabuda, postanowił wykorzystać fakt, że należy do Stowarzyszenia Polsko Irlandzkiego czyli Polish-Irish Association, które czynnie działa w życiu osób mieszkających w Ennis organizując różne aktywności mające na celu integrować ze sobą mieszkańców oraz przekazywać najmłodszym polskie tradycję. Ostatnia impreza przeprowadzona przez Stowarzyszenie zgromadziła ponad tysiąc uczestników, a był to Festiwal Polsko- Irlandzki. Podczas tego festiwalu daniem głównym była fasola wrzawska ugotowana przez mieszkańców Ennis. Podczas zakończenia roku szkolnego Polskiej Szkółki w Ennis w czwartek 2 czerwca została przeprowadzona kwesta na rzecz Kacperka, w której uczestniczyło około 50 osób razem z dziećmi.

Polska grupa taneczna w Ennis

– Na tym jednak nie poprzestajemy i czynimy większe kroki.W niedzielę 12 czerwca, w tym samym czasie co w Tarnobrzegu, odbędzie się mecz Euro 2016 Polska – Irlandia Północna i z racji tego organizujemy wspólne kibicowanie naszej Polskiej drużynie połączony z grillem i śpiewaniem karaoke – pisze do nas Antoni Łabuda. – O godzinie 16 spotkamy się w centrum naszego miasteczka, aby wspólnie o 16.15 przemaszerować przez miasto dla Kacperka. Podczas tego wydarzenia dzieci będą mogły zrobić laurkę dla Kacperka, które zostaną dostarczone osobiście przez pana Rafała Ogórka – właściciela firmy przewozowej, który zawsze jest chętny, aby pomóc charytatywnie w takich akcjach.

Szkólka czwartkowa

Wioletta Wojtkowiak
Zdjęcia dzięki uprzejmości Antoniego Łabudy

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Wypalając trawy stwarzasz zagrożenie i spalasz to co w niej żyje !!!

rta24.eu11 maja 2021

VI edycja porządków na Wiśle i Sanie

rta24.eu11 maja 2021

Łączymy siły, aby zagospodarować zdegradowane przestrzenie

rta24.eu6 maja 2021

Wypełnij ankietę i miej wpływ na rozwój Gminy Gorzyce

rta24.eu6 maja 2021

Akcja edukacyjna Głosu Seniora

rta24.eu6 maja 2021

Dzień Strażaka

rta24.eu4 maja 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

rta24.eu29 kwietnia 2021

Czujność sąsiada uratowała życie mężczyźnie

rta24.eu29 kwietnia 2021

Dbajmy o mienie w naszych ogródkach działkowych

rta24.eu29 kwietnia 2021