Fotorelacje

Koncert jubileuszowy biblioteki

Koncert jubileuszowy biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka w 2016 roku obchodzi jubileusz 70–lecia swojej działalności oraz 130 rocznicę urodzin jej patrona. Z tej okazji w ciągu całego roku odbywać się będzie wiele imprez czytelniczych związanych z historią biblioteki, życiem i działalnością M. Marczaka.

Obecnie w Bibliotece Głównej czynna jest wystawa „Dr Michał Marczak – bibliotekarz, archiwista, regionalista”, odbywają się również lekcje biblioteczne przybliżające postać oraz działalność naszego patrona. Ukażą się jubileuszowe materiały informacyjne oraz monografia Biblioteki zawierająca jej historię ostatnich 10 lat i będąca uzupełnieniem wydanej monografii z okazji 60-lecia MBP

Ważnym wydarzeniem jubileuszowym był koncert „..czy to jest muzyka, czy to jest czytanie…” w wykonaniu kwartetu smyczkowego „Po 13-tej” Filharmonii Podkarpackiej. Koncert był okazją do spotkania i przekazania podziękowań wszystkim tym, którzy współpracowali z biblioteką i przyczyniali się do zmian w niej zachodzących w ciągu 70 lat.

Po przywitaniu gości dyrektor MBP – Stanisława Mazur szczególne słowa uznania skierowała do emerytowanych i obecnych pracowników Biblioteki, których wiedza, zaangażowanie i praca, przyczyniły się do podnoszenia standardu biblioteki i wprowadzania nowych technologii do obsługi użytkowników i procesów bibliotecznych oraz rozwoju czytelnictwa w mieście.

Czytelnikom podziękowała za to, że są dla bibliotekarzy napędem do działania i podejmowania nowych inicjatyw oraz za życzliwość i serdeczne słowa kierowane pod adresem bibliotekarzy.
Podziękowania za inwestowanie w bibliotekę, pomoc w realizacji planów związanych z rozwojem sieci bibliotek, wyposażaniem w nowy sprzęt, komputeryzację zbiorów, możliwość zakupu nowości wydawniczych oraz akceptację działań na rzecz rozwoju czytelnictwa w mieście dyrektor skierowała do obecnych i byłych władz samorządowych.

Za współpracę dziękowała również dyrektorom i pracownikom instytucji kultury, szkół, przedszkoli, placówek oświatowych, organizacji społecznych, prasy, radia, telewizji, portali internetowych oraz dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tarnobrzegu za użyczenie pomieszczeń na spotkanie jubileuszowe.

Kończąc swoje wystąpienie dyrektor zaprosiła do wysłuchania koncertu, w którego programie znalazło się 15 utworów, m.in. utwór Jana Sebastiana Bacha „Jezu, ma radości” , Adama Jarzębskiego „Canzon Prima”, Jerzego Petersburskiego „To ostatnia niedziela”, Franza Lehára „Usta milczą”, Vittorio Montiego „Czardasz”, Waldemara Kazaneckiego walc z „Nocy i dni”.
Po koncercie gratulacje i życzenia z okazji jubileuszu 70-lecia na ręce dyrektor złożyli Józef Motyka – zastępca Prezydenta, Urszula Rzeszut – Skarbnik i Przemysław Rękas – Sekretarz. Wręczając pamiątkowy grawerton Prezydent pogratulował dyrektor i bibliotekarzom pięknego jubileuszu, wyraził słowa uznania za ogromne zaangażowanie Biblioteki w popularyzację czytelnictwa oraz upowszechnianie najcenniejszych wartości zawartych w literaturze i mających duży wpływ na kształtowanie postaw moralnych.

Miłym akcentem było spotkanie wszystkich gości przy torcie i kawie oraz wspomnienia z minionych lat.

źródło: MBP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Uczcili pamięć Kawalerzystów

rta24.eu21 września 2021

Szpital wznawia przyjęcia pacjetów

rta24.eu2 kwietnia 2020

Zapłacą po 30 tysięcy. Nie przestrzegali Kwarantanny

rta24.eu24 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

rta24.eu24 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

rta24.eu10 lutego 2020

Juwe, juwe… Juwenalia tarnobrzeskie

rta24.eu20 maja 2019

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

rta24.eu11 lutego 2019

Piersi zagrały w Gorzycach. Była zabawa!

rta24.eu25 czerwca 2018

Tak Gorzyce kibicowały biało-czerwonym

rta24.eu25 czerwca 2018