kultura i rozrywka

Koncert kolęd w Gorzycach

Koncert kolęd w Gorzycach

W niedzielę 17 stycznia w Środowiskowym Domu Kultury, Orkiestra Dęta GOK Gorzyce oraz młodzi i utalentowani uczniowie Krzysztofa Kapały wystąpili przed publicznością w corocznym Koncercie Kolęd.

– Od 2003 roku przygotowujemy noworoczny koncert. Przez 13 lat wiele osób występowało na tej scenie, jednakże zawsze filarem wydarzenia jest orkiestra oraz zespół wokalny Primo i jego soliści. Do wspólnego koncertowania w tym roku zaprosiliśmy młodych, utalentowanych mieszkańców naszej gminy, którzy uczęszczają na zajęcia do Domu Kultury w Sokolnikach. To prawdziwe perełki, laureaci wielu festiwalów i konkursów muzycznych – opowiada Krzysztof Kapała, pomysłodawca i główny dyrygent.

Jak wielkie talenty i jak olbrzymi potencjał wokalny drzemie w młodzieży mogli przekonać się ci, którzy uczestniczyli w koncercie. Przepięknie zaśpiewane kolędy przez Elizę Kosmalę, Julię Walczynę, Emilię Bryłę, Emilię Tworek i Weronikę Kowalczuk oraz zespoły Primo I i Primo II były dopełnieniem wieczoru.

Nie tylko o wyjątkowości talentów muzyków można było przekonać się podczas koncertu, ale także o szczodrych sercach mieszkańców Gorzyc. Tegoroczny koncert poświęcony był Oliwce Łeptuch. Uczestnicy koncertu nie szczędzili pieniędzy na leczenie dziewczynki. W sumie zebrano 1815,45 złotych.

Uczestniczący w koncercie wójt Leszek Surdy podziękował wszystkim wykonawcom oraz złożył życzenia świąteczne licznie zgromadzonej publiczności. Do życzeń dołączył się obecny na sali ks. dziekan Władysław Drewniak.

źródło: UG Gorzyce

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021

Zajęcia z pasją w GOK Gorzyce

rta24.eu8 października 2021

„Bezpieczne Wakacje” konkurs dla dzieci i młodzieży

rta24.eu7 października 2021

Tarnobrzescy Dominikanie zapraszają na kolejny koncert

rta24.eu7 października 2021

Przerwa w dostawie wody na terenie miasta i gminy Nowa Dęba

rta24.eu6 października 2021

Święto Pieczonego Ziemniaka w Sobowie

rta24.eu6 października 2021

Wystawa prac Grzegorza Wójcika w TDK

rta24.eu6 października 2021

Tarnobrzeg z „Mistrzem” za rozbudowę Centrum Natura 2000

rta24.eu5 października 2021

Uwaga, tymczasowa zmiana organizacji ruchu

rta24.eu4 października 2021