kultura i rozrywka

Koncert kolęd w Gorzycach

Koncert kolęd w Gorzycach

W niedzielę 17 stycznia w Środowiskowym Domu Kultury, Orkiestra Dęta GOK Gorzyce oraz młodzi i utalentowani uczniowie Krzysztofa Kapały wystąpili przed publicznością w corocznym Koncercie Kolęd.

– Od 2003 roku przygotowujemy noworoczny koncert. Przez 13 lat wiele osób występowało na tej scenie, jednakże zawsze filarem wydarzenia jest orkiestra oraz zespół wokalny Primo i jego soliści. Do wspólnego koncertowania w tym roku zaprosiliśmy młodych, utalentowanych mieszkańców naszej gminy, którzy uczęszczają na zajęcia do Domu Kultury w Sokolnikach. To prawdziwe perełki, laureaci wielu festiwalów i konkursów muzycznych – opowiada Krzysztof Kapała, pomysłodawca i główny dyrygent.

Jak wielkie talenty i jak olbrzymi potencjał wokalny drzemie w młodzieży mogli przekonać się ci, którzy uczestniczyli w koncercie. Przepięknie zaśpiewane kolędy przez Elizę Kosmalę, Julię Walczynę, Emilię Bryłę, Emilię Tworek i Weronikę Kowalczuk oraz zespoły Primo I i Primo II były dopełnieniem wieczoru.

Nie tylko o wyjątkowości talentów muzyków można było przekonać się podczas koncertu, ale także o szczodrych sercach mieszkańców Gorzyc. Tegoroczny koncert poświęcony był Oliwce Łeptuch. Uczestnicy koncertu nie szczędzili pieniędzy na leczenie dziewczynki. W sumie zebrano 1815,45 złotych.

Uczestniczący w koncercie wójt Leszek Surdy podziękował wszystkim wykonawcom oraz złożył życzenia świąteczne licznie zgromadzonej publiczności. Do życzeń dołączył się obecny na sali ks. dziekan Władysław Drewniak.

źródło: UG Gorzyce

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Małgorzata Jonaszek-Dul w gronie 9 osób z całego świata

rta24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

rta24.eu9 lutego 2021

Ponad 90 tysięcy z tarnobrzeskich puszek WOŚP, aukcje nadal trwają

rta24.eu1 lutego 2021

Boginie w Galerii TDK – wystawa prac Agaty Zarzyckiej

rta24.eu19 stycznia 2021

Przerwa w dostawie wody

rta24.eu11 stycznia 2021

Planowane wyłączenia prądu

rta24.eu7 stycznia 2021

Własna firma w 3 krokach – bezpłatne webinaria

rta24.eu30 grudnia 2020