kultura i rozrywka

Koncert kolęd w Gorzycach

Koncert kolęd w Gorzycach

W niedzielę 17 stycznia w Środowiskowym Domu Kultury, Orkiestra Dęta GOK Gorzyce oraz młodzi i utalentowani uczniowie Krzysztofa Kapały wystąpili przed publicznością w corocznym Koncercie Kolęd.

– Od 2003 roku przygotowujemy noworoczny koncert. Przez 13 lat wiele osób występowało na tej scenie, jednakże zawsze filarem wydarzenia jest orkiestra oraz zespół wokalny Primo i jego soliści. Do wspólnego koncertowania w tym roku zaprosiliśmy młodych, utalentowanych mieszkańców naszej gminy, którzy uczęszczają na zajęcia do Domu Kultury w Sokolnikach. To prawdziwe perełki, laureaci wielu festiwalów i konkursów muzycznych – opowiada Krzysztof Kapała, pomysłodawca i główny dyrygent.

Jak wielkie talenty i jak olbrzymi potencjał wokalny drzemie w młodzieży mogli przekonać się ci, którzy uczestniczyli w koncercie. Przepięknie zaśpiewane kolędy przez Elizę Kosmalę, Julię Walczynę, Emilię Bryłę, Emilię Tworek i Weronikę Kowalczuk oraz zespoły Primo I i Primo II były dopełnieniem wieczoru.

Nie tylko o wyjątkowości talentów muzyków można było przekonać się podczas koncertu, ale także o szczodrych sercach mieszkańców Gorzyc. Tegoroczny koncert poświęcony był Oliwce Łeptuch. Uczestnicy koncertu nie szczędzili pieniędzy na leczenie dziewczynki. W sumie zebrano 1815,45 złotych.

Uczestniczący w koncercie wójt Leszek Surdy podziękował wszystkim wykonawcom oraz złożył życzenia świąteczne licznie zgromadzonej publiczności. Do życzeń dołączył się obecny na sali ks. dziekan Władysław Drewniak.

źródło: UG Gorzyce

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Znów trysną fontanny

rta24.eu10 maja 2021

Namalowali pastelami świat abstrakcji

rta24.eu8 maja 2021

XVIII Tydzień Bibliotek „Znajdziesz mnie w bibliotece”

rta24.eu5 maja 2021

Gorzyce – “Kanapa” po raz drugi

rta24.eu28 kwietnia 2021

Planowane wyłączenia prądu

rta24.eu23 kwietnia 2021
asf_kolej_oprysk_dziki

Komunikat o ASF – oprysk wzdłuż linii kolejowej

rta24.eu22 kwietnia 2021

Nie tracimy EkoDucha- sołecka zawierucha!

rta24.eu20 kwietnia 2021

Będzie kontynuacja ścieżki rowerowej Wola Baranowska – Knapy

rta24.eu15 kwietnia 2021

1055. rocznica Chrztu Polski

rta24.eu14 kwietnia 2021