kultura i rozrywka

Koncert kolęd w Gorzycach

Koncert kolęd w Gorzycach

W niedzielę 17 stycznia w Środowiskowym Domu Kultury, Orkiestra Dęta GOK Gorzyce oraz młodzi i utalentowani uczniowie Krzysztofa Kapały wystąpili przed publicznością w corocznym Koncercie Kolęd.

– Od 2003 roku przygotowujemy noworoczny koncert. Przez 13 lat wiele osób występowało na tej scenie, jednakże zawsze filarem wydarzenia jest orkiestra oraz zespół wokalny Primo i jego soliści. Do wspólnego koncertowania w tym roku zaprosiliśmy młodych, utalentowanych mieszkańców naszej gminy, którzy uczęszczają na zajęcia do Domu Kultury w Sokolnikach. To prawdziwe perełki, laureaci wielu festiwalów i konkursów muzycznych – opowiada Krzysztof Kapała, pomysłodawca i główny dyrygent.

Jak wielkie talenty i jak olbrzymi potencjał wokalny drzemie w młodzieży mogli przekonać się ci, którzy uczestniczyli w koncercie. Przepięknie zaśpiewane kolędy przez Elizę Kosmalę, Julię Walczynę, Emilię Bryłę, Emilię Tworek i Weronikę Kowalczuk oraz zespoły Primo I i Primo II były dopełnieniem wieczoru.

Nie tylko o wyjątkowości talentów muzyków można było przekonać się podczas koncertu, ale także o szczodrych sercach mieszkańców Gorzyc. Tegoroczny koncert poświęcony był Oliwce Łeptuch. Uczestnicy koncertu nie szczędzili pieniędzy na leczenie dziewczynki. W sumie zebrano 1815,45 złotych.

Uczestniczący w koncercie wójt Leszek Surdy podziękował wszystkim wykonawcom oraz złożył życzenia świąteczne licznie zgromadzonej publiczności. Do życzeń dołączył się obecny na sali ks. dziekan Władysław Drewniak.

źródło: UG Gorzyce

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Złote Gody w Gminie Gorzyce

rta24.eu29 października 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

II miejsce Zespołu Grębowianki

rta24.eu27 października 2021

Uczennica ze Ślęzaków laureatem konkursu wiedzy o Sejmie RP

rta24.eu26 października 2021

Znamy wyniki „Złotej Szpili” – Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego

rta24.eu22 października 2021

Podsumowanie sezonu lotowego

rta24.eu22 października 2021

„Poseł czy kominiarz” – najnowsza premiera Teatru Czwartek

rta24.eu22 października 2021