W Tarnobrzegu

Konferencja zastępcy prezydenta miasta

Konferencja zastępcy prezydenta miasta

19 września odbyła się w Urzędzie Miasta Tarnobrzega konferencja zastępcy prezydenta Kamila Kalinki, podczas której omówione zostały najbliższe plany inwestycyjne w mieście.

Spotkanie rozpoczęło się od informacji na temat wniosku o dofinasowanie, jaki został złożony do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. W I etapie projekt zakłada zagospodarowania terenów nad Jeziorem Tarnobrzeskim, o wartości 8,5 mln zł. Docelowo kompleksowa rewitalizacja kosztować ma ponad 30 mln zł. W ramach 10 stref użytkowych, projekt zakłada m.in. budowę parkingów na ponad 2 tys. miejsc, toalet, placów zabaw, parku linowego, mola, slipów, pola campingowego, punktów gastronomicznych pod wynajem, czy budynków dla służb czuwających nad bezpieczeństwem wypoczywających. Nad jeziorem planowana jest również budowa ulicy Żeglarskiej i Plażowej, koszt inwestycji to 13 mln zł, a dofinasowanie z Urzędu Marszałkowskiego ma wynieść 10 mln zł.

Kamil Kalinka przekazał również informację o decyzji Zarządu Województwa Podkarpackiego, przyznającą naszemu miastu dodatkowe 2,5 mln zł na budowę obwodnicy Tarnobrzega. Zaznaczył również, że to dopiero początek starań o pozyskanie kolejnych środków brakujących na to zadanie w budżecie miasta. Poinformował także o uzyskaniu – w ramach środków Wojewody Podkarpackiego – kwoty 160 tys. zł na remont ul. Zakole.

Poruszona została również kwestia realizacji projektu rozwoju terenów zielonych w mieście, m.in. nad Wisłą. Obecnie jego realizacja nie może się rozpocząć, ze względu na zbyt duże kwoty jakie proponują potencjalni wykonawcy. Prezydent poinformował, że otrzymał zgodę Ministerstwa Środowiska na wystąpienie o brakujące środki, w sytuacji nie rozstrzygnięcia kolejnego postępowania.

Na koniec Kamil Kalinka zapowiedział, że już w przyszłym tygodniu zostanie złożony do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego kolejny wniosek na dofinansowanie. Tym razem chodzi o projekt “Tarnobrzeg bez smogu”, który umożliwi mieszkańcom domów jednorodzinnych wymianę starych pieców węglowych na ekologiczne. Z projektu skorzystają również mieszkańcy bloków, w których spółdzielnie mieszkaniowe będą mogły zlikwidować niebezpieczne piecyki gazowe i doprowadzić ciepłą wodę z sieci. Wartość dofinasowania dwóch projektów to ponad 10 mln.

Źródło: UM Tarnobrzeg 

8 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Złamał obowiązek izolacji poszedł kupić alkohol

rta24.eu19 kwietnia 2021

Rozmawiali o możliwości budowy sali sportowej.

rta24.eu15 kwietnia 2021

Krok do kariery – ciekawe warsztaty rozwijające zainteresowania w „Rolniku”

rta24.eu15 kwietnia 2021

Poldery tematem rozmów samorządu z Wodami Polskimi

rta24.eu14 kwietnia 2021

„Kto ma, niech coś wrzuci. Kto nie ma, niech sobie weźmie”

rta24.eu12 kwietnia 2021

Ostrzeżenie przed próbą wyłudzenia danych

rta24.eu12 kwietnia 2021

Sprawdź kiedy i gdzie odbierzesz swoje maseczki

rta24.eu8 kwietnia 2021

Dni teatru i wyobraźni już w ten weekend

rta24.eu8 kwietnia 2021

Uwaga! Zmiana czasu na letni

rta24.eu26 marca 2021