W Tarnobrzegu

Konferencja zastępcy prezydenta miasta

Konferencja zastępcy prezydenta miasta

19 września odbyła się w Urzędzie Miasta Tarnobrzega konferencja zastępcy prezydenta Kamila Kalinki, podczas której omówione zostały najbliższe plany inwestycyjne w mieście.

Spotkanie rozpoczęło się od informacji na temat wniosku o dofinasowanie, jaki został złożony do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. W I etapie projekt zakłada zagospodarowania terenów nad Jeziorem Tarnobrzeskim, o wartości 8,5 mln zł. Docelowo kompleksowa rewitalizacja kosztować ma ponad 30 mln zł. W ramach 10 stref użytkowych, projekt zakłada m.in. budowę parkingów na ponad 2 tys. miejsc, toalet, placów zabaw, parku linowego, mola, slipów, pola campingowego, punktów gastronomicznych pod wynajem, czy budynków dla służb czuwających nad bezpieczeństwem wypoczywających. Nad jeziorem planowana jest również budowa ulicy Żeglarskiej i Plażowej, koszt inwestycji to 13 mln zł, a dofinasowanie z Urzędu Marszałkowskiego ma wynieść 10 mln zł.

Kamil Kalinka przekazał również informację o decyzji Zarządu Województwa Podkarpackiego, przyznającą naszemu miastu dodatkowe 2,5 mln zł na budowę obwodnicy Tarnobrzega. Zaznaczył również, że to dopiero początek starań o pozyskanie kolejnych środków brakujących na to zadanie w budżecie miasta. Poinformował także o uzyskaniu – w ramach środków Wojewody Podkarpackiego – kwoty 160 tys. zł na remont ul. Zakole.

Poruszona została również kwestia realizacji projektu rozwoju terenów zielonych w mieście, m.in. nad Wisłą. Obecnie jego realizacja nie może się rozpocząć, ze względu na zbyt duże kwoty jakie proponują potencjalni wykonawcy. Prezydent poinformował, że otrzymał zgodę Ministerstwa Środowiska na wystąpienie o brakujące środki, w sytuacji nie rozstrzygnięcia kolejnego postępowania.

Na koniec Kamil Kalinka zapowiedział, że już w przyszłym tygodniu zostanie złożony do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego kolejny wniosek na dofinansowanie. Tym razem chodzi o projekt “Tarnobrzeg bez smogu”, który umożliwi mieszkańcom domów jednorodzinnych wymianę starych pieców węglowych na ekologiczne. Z projektu skorzystają również mieszkańcy bloków, w których spółdzielnie mieszkaniowe będą mogły zlikwidować niebezpieczne piecyki gazowe i doprowadzić ciepłą wodę z sieci. Wartość dofinasowania dwóch projektów to ponad 10 mln.

Źródło: UM Tarnobrzeg 

8 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021

Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty. Koncert u dominikanów

rta24.eu8 września 2021

Trzyletni Leoś walczy z nowotworem. Pomóżmy!

rta24.eu8 września 2021

Pijana matka opiekowała się małymi dziećmi

rta24.eu7 września 2021