Rosa lepsza niż Siarka

Tutaj o sensacji nie mogło być mowy. Zespół Rosy Radom mierzy w tym sezonie w strefę medalową, dlatego nie mógł sobie pozwolić na wpadkę z dużo słabszą drużyną Siarki Tarnobrzeg. Chociaż drużyna Wojciecha Kamińskiego ma zniżkę formy, to i tak była faworytem sobotniego spotkania, co potwierdził tylko końcowy wynik 75:55.

Smaczku meczowi dodawało to, że w drużynie z Tarnobrzega zagrało dwóch byłych zawodników Rosy, Daniel Wall i Jakub Zalewski. To w szczególności Zalewski chciał się pokazać z dobrej strony radomskim kibicom i przypomnieć trenerowi Kamińskiemu.

Obie drużyny mecz rozpoczęły od walki punkt za punkt. Drużyna trenera Zbigniewa Pyszniaka jednak “stanęła” już po 6 minutach gry, kiedy zatrzymała się na ośmiopunktowej zdobyczy w tej kwarcie. Wówczas Radomianie odskoczyli na dziesięć oczek.

W drugiej kwarcie Siarkowcy uzbierali zaledwie 2 punkty więcej niż w pierwszej, przy 20-stu radomian. Po pierwszej połowie Rosa miała już 20 punktów przewagi i wszystko wskazywało na to, że tarnobrzeżanie nie zaliczą tego występu do udanych.

Lepiej już w wykonaniu zawodników Siarki wyglądała trzecia kwarta, którą przegrali zaledwie czterema punktami. Najlepsze w wykonaniu tarnobrzeżan było jednak tylko ostatnie 10 minut meczu. Pewni wygranej i nieco rozluźnieni radomianie pozwolili przyjezdnym wygrać tę kwartę 4 punktami.

Najlepszym strzelcem Siarki był Amerykanin Zach Robbins, który zdobył 18 punktów i zanotował 10 zbiórek.
W drużynie gospodarzy najwięcej, 14 punktów zdobył Michał Sokołowski.

ROSA Radom – Siarka Tarnobrzeg 75:55
(18:8, 20:10, 20:16, 17:21)

ROSA: Sokołowski 14 (2), Zajcev 13 (1), Harris 11 (1), Hajrić 10, Thomas 7 (2), Szymkiewicz 7 (1), Adams 6 i 10zb., Bonarek 3 (1), Witka 2, Jeszke 2, Schenk 0, Zegzuła 0.

Siarka: Robbins 18 i 10zb., Młynarski 12 (1), Zalewski 11 (3), Wall 6, Bell 4, Patoka 2, Strzelecki 2.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *