sport

Kotwica – Siarka: Kto „podskoczy” w tabeli?

Kotwica – Siarka: Kto „podskoczy” w tabeli?

Już w najbliższą sobotę Siarka Tarnobrzeg powalczy na wyjeździe o trzecie zwycięstwo na wiosnę. Taki sam cel mają gospodarze spotkania, czyli drużyna Kotwicy Kołobrzeg.

Obecnie tarnobrzeżanie zajmują szóstą lokatę w tabeli, drużyna z Kołobrzegu – ósmą. Po dwudziestu czterech kolejkach obie ekipy uzbierały jak na razie tyle samo punktów, czyli 36.
Na wiosnę kołobrzeżanie mają nieco lepszy bilans spotkań niż Siarka. Dotychczas udało im się wygrać po 1:0 z Legionovią oraz Radomiakiem, a także bezbramkowo zremisować z Nadwiślanem. Ekipa trenera Piotra Tworka przegrała tylko 1:2 z Rybnikiem. Kotwica „zgarnęła” także 3 punkty za walkower z Okocimskim Brzesko.

Siarka za to w ostatni weekend pokonała u siebie Legionovię 2:0. Było to dopiero drugie wiosenne zwycięstwo podopiecznych trenera Włodzimierza Gąsiora, którzy wcześniej zaliczyli trzy porażki z Rakowem, Błękitnymi oraz Gryfem.
Do sobotniego spotkania Siarka znów przystąpi w nieco przemeblowanym składzie. Ponownie do dyspozycji trenera nie będą Paweł Pawlus, Konrad Stępień i Tomasz Przewoźnik. Być może w ekipie Siarki zabraknie także Szymona Martusia, który prawdopodobnie podczas wtorkowego treningu naderwał mięsień czworogłowy uda. W środę ma przejść badania, po których zapadnie decyzja co do jego występu w najbliższym meczu.

W osłabieniu zagrają także gospodarze sobotniego spotkania. Przeciwko Siarce na pewno nie wystąpi Jakub Poznański, kapitan zespołu biało-niebieskich, który w ostatnim spotkaniu z Radomiakiem otrzymał ósmą żółtą kartkę w sezonie i będzie pauzować jeden mecz. Po absencji za kartki wracają za to Arkadiusz Lewiński oraz Paweł Szutenberg.

Po sobotnim spotkaniu Siarkowców czeka dwutygodniowa przerwa w grze, a to ze względu na wycofanie z rozgrywek drużyny Okocimski Brzesko, a właśnie mecz z „piwoszami” był zaplanowany na 16 kwietnia. Na boisko podopieczni trenera Gąsiora wrócą dopiero 24 kwietnia na wyjazdowe spotkanie z Nadwiślanem Góra.

Andrzej Tomaszewski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sport

Więcej w sport

Złote medale dla Alberta Borkowskiego i Igora Majewskiego

rta24.eu10 maja 2021

KTS drużynowym mistrzem Polski! Po raz 30-ty!

rta24.eu6 maja 2021

Srebrny medal Jana Paula na pływalni Olimpijskie w Lublinie

rta24.eu27 kwietnia 2021

Złoto i srebro Alberta Borkowskiego w Warszawie

rta24.eu26 kwietnia 2021

Grand Prix Polski Juniorów Młodszych i Młodzików w badmintonie na Śląsku

rta24.eu22 kwietnia 2021

Majewski, Borkowski, Kraska z medalami

rta24.eu19 kwietnia 2021

Będzie kontynuacja ścieżki rowerowej Wola Baranowska – Knapy

rta24.eu15 kwietnia 2021

Bartłomiej Skwara i Igor Majewski medaliści w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12-13 lat

rta24.eu29 marca 2021

UKS Delfin Tarnobrzeg -18 medali, 3 miejsce drużynowo

rta24.eu22 marca 2021