kultura i rozrywka

Koziołek Matołek w Baranowie

Koziołek Matołek w Baranowie

Niezwykły gość odwiedzi wkrótce Baranów Sandomierski. Koziołek Matołek 24 sierpnia zwiedzi Zamek oraz weźmie udział w imprezie „Gdzie wnuki nie mogą, dziadkowie pomogą”.

Bohater książek Kornela Makuszyńskiego mieszka, jak wiadomo w Pacanowie, ale lubi opuszczać rodzinne strony i podróżować po świecie. 24 sierpnia odwiedzi Baranów Sandomierski. Tego dnia, tradycyjnie już odbywać się będzie impreza pod hasłem „Gdzie wnuki nie mogą, dziadkowie pomogą”, organizowana przez tutejszą bibliotekę i MGOK.

Koziołek resize

Na początek Koziołek zwiedzi zamek. Przywitanie Gościa zaplanowano na dziedzińcu o 9.30. Podejmą go tam marchewką i kapustą dzieci oraz gospodarze zamku. Po zwiedzeniu Małego Wawelu Matołek uda się na stadion lekkoatletyczny, gdzie od 10.00 odbywać się będą rozgrywki sportowe, gry i zabawy, konkursy i zawody. Zaplanowano także głośne czytanie książeczek Kornela Makuszyńskiego (oczywiście o przygodach Gościa), dzieci będą mogły zrobić sobie z Koziołkiem zdjęcie, porozmawiać z nim, czy poczęstować kapustą. Będzie malowanie buziek, czy szaleństwa na dmuchańcach, które dla wszystkich tego dnia udostępnione będą bezpłatnie. Nie zabraknie też oczywiście słodyczy. A na koniec każdy uczestnik otrzyma upominek, który wręczy osobiście Koziołek Matołek.

Wydarzenie zostanie zorganizowane dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Orange, Powiatu Tarnobrzeskiego, Miejskiej Komisji Zapobiegania Problemom Alkoholowym, Rady Osiedla oraz Zespołu Zamkowo-Parkowego w Baranowie Sandomierskim.

źródło: MGOK Baranów Sandomierski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Projekt #PoznajMYTarnobrzeg w Dzień Dobry TVN

rta24.eu12 maja 2021

Znów trysną fontanny

rta24.eu10 maja 2021

Namalowali pastelami świat abstrakcji

rta24.eu8 maja 2021

XVIII Tydzień Bibliotek „Znajdziesz mnie w bibliotece”

rta24.eu5 maja 2021

Gorzyce – “Kanapa” po raz drugi

rta24.eu28 kwietnia 2021

Planowane wyłączenia prądu

rta24.eu23 kwietnia 2021
asf_kolej_oprysk_dziki

Komunikat o ASF – oprysk wzdłuż linii kolejowej

rta24.eu22 kwietnia 2021

Nie tracimy EkoDucha- sołecka zawierucha!

rta24.eu20 kwietnia 2021

Będzie kontynuacja ścieżki rowerowej Wola Baranowska – Knapy

rta24.eu15 kwietnia 2021