sport

Krajowy Turniej “Podkarpacki Cup 2020” numer 3 w badmintonie

Krajowy Turniej “Podkarpacki Cup 2020” numer 3 w badmintonie

 W województwie małopolskim, w miejscowości Szczucin, z udziałem zawodniczek i zawodników z klubów Polski wschodniej, południowej i zachodniej rozegrany został kolejny Krajowy Turniej Badmintona w Polsce, a trzeci z cyklu “Podkarpacki Cup 2020” w badmintonie w różnych kategoriach wiekowych, między innymi w kategorii juniorów młodszych i młodzików.

W turnieju tym wręcz fenomenalnie kolejny już raz spisali się badmintoniści młodzicy i juniorzy młodsi Stali Nowa Dęba, którzy łącznie wywalczyli aż 6 medali: 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe. W kategorii młodzików znakomicie spisał się Krystian Wąsik, który wywalczył 2 złote medale i był klasą sam dla siebie, zostając najlepszym zawodnikiem w tej kategorii wiekowej. Najpierw w znakomitym stylu zwyciężył w grze pojedynczej chłopców, pokonując w finale Adama Koniecznego (AZS AGH Kraków) 2:0 (21:16; 6:0 retired), tracąc w całym turnieju tylko jednego seta! Następnie drugi złoty medal Krystian wywalczył w grze podwójnej chłopców, gdzie wspólnie ze swoim stałym partnerem deblowym Bartoszem Kuflem (UKS Orbitek Straszęcin) po znakomitej grze w pojedynku finałowym pokonali parę: Maciej Słania (UKS AB Kraków) / Christian Toczek (BKB Set Mazańcowice) 2:0 (21:16 ; 21:10). Było to fenomenalne ukoronowanie przez Krystiana roku 2020, obfitującego w wiele jego indywidualnych sukcesów oraz potwierdzenie wielkiego talentu, jaki w tym młodym badmintoniści drzemie.
Znakomicie spisali się również juniorzy młodsi. W grze pojedynczej chłopców pierwsze miejsce i złoty medal wywalczył Kamil Malak (Stal Nowa Dęba). Na piątym miejscu uplasował się Karol Wąsik (Stal Nowa Dęba). Kamil i Karol dobrze spisali się również w grze podwójnej chłopców, w której po niezłej grze wywalczyli trzecie miejsce i brązowy medal. Jeszcze lepiej Karol i Kamil spisali się w grze mieszanej, w której mixt: Kamil Malak (Stal Nowa Dęba) / Julia Pajek (MKS Orlicz Suchedniów) wywalczył drugie miejsce i srebrny medal, a mixt: Karol Wasik (Stal Nowa Dęba) / Emilia Skrzek (UKS Orbitek Straszęcin) wywalczył trzecie miejsce i brązowy medal. Warto podkreślić, że Karol i Kamil pierwszy sezon występują w kategorii juniora młodszego, a Krystian jest dopiero pierwszy sezon młodzikiem.

Występ tej młodej i utalentowanej trójki badmintonistów Stali w Szczucinie należy uznać za wręcz wyśmienity i pozwala patrzeć z wielkim optymizmem i nadzieją w przyszłość.
Był to ostatni występ nowodębskich badmintonistów na badmintonowych kortach w całej Polsce w 2020 roku, który obfitował w wiele spektakularnych sukcesów na arenie ogólnopolskiej. Teraz czas i pora na lekkie roztrenowanie oraz krótki, ale zasłużony świąteczno – noworoczny odpoczynek, a potem kolejne starty w Nowym 2021 Roku.

 

Źródło Nowa Dęba

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sport

Więcej w sport

Kacper Gołąbek Wicemistrzem Polski

rta24.eu23 lutego 2021

Grand Prix Młodzików w badmintonie

rta24.eu17 lutego 2021

Piranie SOSiR w nowych barwnych koszulkach

rta24.eu15 lutego 2021

Hala w Skopaniu z szansą na sukces!

rta24.eu11 lutego 2021

Pływalnia SOSiR w Nowej Dębie już otwarta

rta24.eu11 lutego 2021

Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

rta24.eu9 lutego 2021

Grali w ramach Siarka Cup 2021

rta24.eu3 lutego 2021

Nowe stroje dla Gminnej Akademii Sportu

rta24.eu30 grudnia 2020

Rusza V Plebiscyt Sportowy na najpopularniejszego sportowca portalu rta24.eu

rta24.eu29 grudnia 2020