Fotorelacje

Kreatywny kucharz”, czyli kulinarne zmagania szkół gastronomicznych

Kreatywny kucharz”, czyli kulinarne zmagania szkół gastronomicznych

Kamil Ciołek zdobył I miejsce w konkursie kulinarnym „Kreatywny Kucharz”, którego 5 edycja odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu.

W konkursie oprócz przedstawicieli gospodarzy, uczestniczyli uczniowie ze szkół gastronomicznych z Rzeszowa, Kielc, Stalowej Woli, Sandomierza, Krosna, Iwonicza Zdroju. Patronat merytoryczny nad konkursem sprawowało Stowarzyszenie Małopolskich Kucharzy i Cukierników.

Tematem przewodnim konkursu był „Podkarpacki fusion”, z którym młodzi adepci sztuki kulinarnej poradzili sobie doskonale. Konkursowe dania oceniało jury, któremu przewodniczył Marek Łukasiewicz, właściciel firmy Gastro Team oraz szef kuchni restauracji Patio w Zamku Dzikowskim w Tarnobrzegu. Wraz z nim w jury zasiadali: Robert Pawlik – szef kuchni sandomierskiej restauracji Mały Rzym a zarazem przedstawiciel Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników, Stanisław Zawiślak – szef kuchni restauracji Nad Warką w Mielcu oraz jej właścicielka Anenta Rado, Artur Florkiewicz – szef kuchni restauracji Weranda w Mielcu, Jakub Meksuła – kucharz restauracji Patio.

Pierwsze miejsce przyznano Kamilowi Ciołkowi z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu, który jako przystawkę zaserwował naleśnik szpinakowo-serowy z dorszem, a jako danie główne polędwiczkę wieprzową z jabłkiem i serem pleśniowym z sosem czekoladowo-śliwkowym na puree marchewkowo-dyniowym.

Drugie miejsce zajął Paweł Fijałka z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich z Iwonicza Zdroju za tortino serowe z paluszkami krabowymi i szpinakiem w asyście kremu z awokado i zielonych pomidorów oraz polędwiczkę wieprzową z musem drobiowym, jabłkami i cynamonem podaną na miętowym bobie z paluszkami z cukinii i sosem anansowo-paprykowym.

Trzecie miejsce zdobyła Joanna Wójtowicz z Zespłu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Stalowej Woli. Przygotowała tartaletki ze szpinakiem, łososiem, serem pleśniowym i kurkami, a na danie główne polędwiczkę w jabłkach z komosą ryżową.

Wyróżnienia otrzymali: Przemysław Anioł z Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach, Przemysław Hajduk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu oraz Regina Bachta z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krośnie.

Nagrody i puchary wręczał zastępca prezydenta Tarnobrzega Józef Motyka oraz dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu Piotr Wałcerz.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Fotorelacje

Uczcili pamięć Kawalerzystów

rta24.eu21 września 2021

Szpital wznawia przyjęcia pacjetów

rta24.eu2 kwietnia 2020

Zapłacą po 30 tysięcy. Nie przestrzegali Kwarantanny

rta24.eu24 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

rta24.eu24 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

rta24.eu10 lutego 2020

Juwe, juwe… Juwenalia tarnobrzeskie

rta24.eu20 maja 2019

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

rta24.eu11 lutego 2019

Piersi zagrały w Gorzycach. Była zabawa!

rta24.eu25 czerwca 2018

Tak Gorzyce kibicowały biało-czerwonym

rta24.eu25 czerwca 2018