Krew, walka i podział punktów

Zmarnowany karny w doliczonym czasie gry, krew, dwóch wyrzuconych z boiska zawodników i podział punktów. Remisem 1:1 zakończył się sobotni mecz, w którym tarnobrzeska Siarka podejmowała lidera tabeli, drużynę Odry Opole.

Od pierwszych minut spotkania dało się wyczuć atmosferę walki na boisku. Obie drużyny wyszły na murawę mocno skoncentrowane. Prowadzenie przyjezdnym dał w 35 minucie Mateusz Gancarczyk, który strzałem po ziemi pokonał bramkarza Siarki. Gospodarze odpowiedzieli dopiero po przerwie. W 51 minucie po świetnym dośrodkowaniu Huberta Tomalskiego, najwyżej w polu karnym wyskoczył Michał Żebrakowski, który głową skierował piłkę do bramki. Niestety przy tym zawodnik Siarki zderzył się głową z rywalem i ucierpiał na tyle mocno, że nie mógł już wrócić na boisko. Wyrównujący gol jeszcze bardziej zaostrzył walkę na boisku. Napięcia nie wytrzymał zdobywca gola dla Odry, który specjalnie uderzył głową jednego z zawodników Siarki, za co obejrzał od sędziego czerwony kartonik i od 63 minuty gospodarze grali z przewagą jednego zawodnika.

Niestety podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora nie potrafili wykorzystać tej przewagi. Świetną sytuację bramkową zmarnował Daniel Koczon, który mocno posłał futbolówkę ponad bramkę. Opolanie chociaż grali w dziesięciu to cały czas walczyli o wygraną. Siły na boisku wyrównały się jednak w 85 minucie, kiedy czerwień za brutalny faul obejrzał Radosław Sylwestrzak, który próbując wybić piłkę kopnął rywala w twarz. Mocno sfaulowany Przemysław Brychlik nie mógł już kontynuować gry. Do regulaminowych 90 minut gry arbiter doliczył aż siedem. Obie drużyny do ostatnich sekund próbowały rozstrzygnąć to spotkanie na swoją korzyść. Idealną sytuację mieli ku temu gospodarze, kiedy w 97 minucie sfaulowany został wychodzący sam na sam z bramkarzem Koczon. Sędzia po chwili namysłu wskazał na rzut karny dla tarnobrzeżan. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł kapitan Siarkowców, Marcin Stefanik. To jednak nie on, a bramkarz gości – Tobiasz Weinzettel został bohaterem spotkania. Stojący między słupkami Weinzettel świetnie wyczuł Stefanika i obronił karnego ratując dla swojej drużyny remis i jeden punkt.

– To był fajny drugoligowy mecz. Uważam, że piłkarzom Odry przydałby się lód na głowę, bo za dużo było agresji. To zupełnie niepotrzebne. W pierwszej połowie Odra grała blisko nas. Natomiast druga połowa pokazała, że stać nas na wiele. Jestem daleki od ganienia Stefanika za niewykorzystany rzut karny. Myślę, że remis sprawiedliwy – mówił na pomeczowej konferencji prasowej trener Włodzimierz Gąsior.

Po dziewięciu kolejkach Siarka zajmuje siódmą lokatę w tabeli z dorobkiem 12 punktów. W następnej kolejce podopieczni trenera Gąsiora zmierzą się na wyjeździe z Polonią Warszawa (12. miejsce w tabeli, 10 punktów). Spotkanie zaplanowano na piątek, 23 września, początek o godz. 19.

SIARKA TARNOBRZEG – ODRA OPOLE 1:1 (0:1)
0:1 – Gancarczyk 35′
1:1 – Żebrakowski 51′
Siarka: 1. Karol Dybowski – 13. Jan Grzesik, 4. Bartosz Waleńcik, 2. Radosław Sylwestrzak, 21. Michał Dawidowicz – 11. Daniel Koczon, 9. Marcin Stefanik, 8. Marcin Stromecki (77, 20. Grzegorz Płatek), 16. Mateusz Czyżycki (84, 22. Kamil Lewandowski), 17. Hubert Tomalski – 44. Michał Żebrakowski (55, 23. Jakub Głaz).
Odra: 1. Tobiasz Weinzettel – 7. Robert Trznadel (70, 99. Marek Gancarczyk), 4. Aleksander Kowalski, 2. Szymon Przystalski, 18. Łukasz Winiarczyk – 9. Mateusz Gancarczyk (58, 20. Mateusz Marzec), 23. Mateusz Peroński, 6. Tomasz Wepa, 10. Waldemar Gancarczyk, 8. Rafał Brusiło – 11. Łukasz Staroń (58, 17. Przemysław Brychlik; 86, 21. Marcin Niemczyk).

żółte kartki: Dawidowicz, Czyżycki – Mateusz Gancarczyk, Staroń, Marek Gancarczyk.
czerwone kartki: Radosław Sylwestrzak (85. minuta, Siarka, za brutalny faul) – Waldemar Gancarczyk (63. minuta, Odra, za brutalny faul).
sędziował: Tomasz Radkiewicz (Łódź)

zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

LOTTO XXXV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie kajakowym oraz Turniej Nadziei Olimpijskich