W Tarnobrzegu

KS Siarka Tarnobrzeg świętuje. Prezydent przeprasza za błąd

KS Siarka Tarnobrzeg świętuje. Prezydent przeprasza za błąd

W sześćdziesięcioletniej historii klubu nie brakowało wydarzeń emocjonujących i trudnych. Jubileusz był okazją do wspomnień, gratulacji oraz wyróżnień zasłużonych osób, które przyczyniły się do sukcesów Siarki Tarnobrzeg oraz działają na jej rzecz.

Podczas uroczystej akademii w Tarnobrzeskim Domu Kultury spotkali się w niedzielę dawni i obecni sportowi działacze, zawodnicy, trenerzy, sponsorzy oraz goście, wśród których byli m.in. prezydent miasta, radni, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej i senator Mieczysław Golba. Prezes klubu Dariusz Dziedzic przypomniał, że chociaż pierwszą sekcją utworzoną pod szyldem KS Siarka była sekcja piłki nożnej i to z piłkarzami klub jest dziś wyłącznie kojarzony, na kartach jego bogatej historii zapisali się zawodnicy wielu innych dyscyplin. W okresie prosperity w Siarce trenowali m.in. pływacy, koszykarze, siatkarze, kajakarze, żeglarze czy szachiści.

Związkowe i klubowe odznaczenia dla działaczy

Spotkanie było okazją, by uhonorować osoby, które na rzecz klubu działały i działają. Brązową odznakę Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej otrzymał prezydent miasta Grzegorz Kiełb. Odznaki srebrne otrzymali: Stanisław Gielarek, Sławomir Litwin, Zbigniew Ossowski i Piotr Skowron. Złotymi odznakami PZNP mogą się pochwalić: Józef Bednarczyk, Włodzimierz Gąsior, Wacław Salamucha, Stefan Skowron i Stanisław Uziel.
Odznaki honorowe związku trafiły do rąk Leszka Koniecznego i Jacka Zielińskiego.

W uznaniu zasług dla rozwoju klubu sportowego zarząd przyznał odznaki Zasłużony dla KS Siarka. Uhonorowani nimi zostali: Ryszard Czajkowski, Dariusz Dziedzic, Grzegorz Kiełb, Leszek Konieczny, Szymon Kozłowski, Janusz Kłos, Tomasz Kwiecień, Ignacy Lipa, Henryka Mazur, Maciej Michno, Urszula Rzeszut, Tadeusz Stefaniak, Artur Szkutnik, Piotr Szpak, Michał Szymczak, Stanisław Uziel, Piotr Wałcerz, Wiktor Wilk, Maciej Wojnar, Jacek Zieliński, Janusz Zieliński i Waldemar Złotek.Przyznano także pierwszy w historii klubu tytuł honorowego prezesa. Dariusz Dziedzic wręczył go swojemu poprzednikowi Wacławowi Salamusze.

W dalszej części uroczystości wyróżniono drugoligowych piłkarzy. Tytuł najlepszego bramkarza otrzymał Karol Dybowski, najlepszego obrońcy Konrad Stępień, najlepszego pomocnika Mateusz Czyżycki. Za najlepszego napastnika uznano Krzysztofa Ropskiego. Za najładniejszy gol został doceniony Mateusz Broź. Najlepszym trenerem grup młodzieżowych okazał się Paweł Krzemiński.

Specjalne podziękowania otrzymały także cheerleaderki z grupy prowadzonej przez Bożenę Pandurę i jej córkę Agnieszkę. Akademię uświetniły występ Julii Roman, Natali Ciecierskiej i Wiktorii Cieśli ze Studia Piosenki TDK Anny Pintal. Zarówno ona jak i twórca Studia Tańca i Ruchu Fram Dariusz Chmielowiec otrzymali od władz klubu podziękowania za wieloletnią współpracę.

Prezydent przeprosił prezesa:”Łączy nas Siarka i niech tak pozostanie”

Podczas akademii wielu gości gratulowało pięknego jubileuszu i sukcesów. Osobistymi refleksjami ze wspaniałych czasów Siarki podzielili się m.in. przewodniczący rady miasta Dariusz Bożek, którego uczniem był piłkarz Cezary Kucharski, radny Witold Zych, który w dzieciństwie był zawodnikiem sekcji pływackiej, a później także sędzią piłkarskim. To właśnie on dziękował kibicom klubu, dzięki którym klub przetrwał ciężkie momenty a także byłemu prezydentowi Tarnobrzega Janowi Dziubińskiemu za stworzenie piłkarzom lepszych warunków do gry.
Mistrzem budowania dobrych relacji okazał się z kolei radny Stanisław Uziel, który wręczył prezesowi podkarpackiego PZPN okolicznościowy medal od kapituły Orderu Uśmiechu. – Kochany przyjacielu dzieci, nie zapominaj o Tarnobrzegu. Tarnobrzeg nie ma posła, nie ma senatora, a jak słyszę pan nas broni i Tarnobrzegowi pomaga, za co chylę czoło przed panem i proszę o więcej – zwrócił się Kawaler Orderu Uśmiechu do senatora Mieczysława Golby, który oczywiście nie odmówił. Mieszkańcy będą go trzymać za słowo.

Jednak największą niespodzianką były słowa prezydenta Grzegorza Kiełba, który najpierw publicznie przeprosił Dariusza Dziedzica za to, że przed dwoma laty, kierując się sugestiami swoich doradców, żądał jego dymisji ze stanowiska prezesa klubu. Zebrani usłyszeli, że teraz współpraca z klubem układa się rewelacyjnie a piłkarze mogą liczyć na większe wsparcie. W przyszłym roku miasto przekaże klubowi 700 tys. zł. Prezydent zadeklarował, że jeśli tylko piłkarze awansują do pierwszej ligi kwota będzie dwa razy wyższa i wyniesie ponad 1,2 mln zł.

Wioletta Wojtkowiak

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021