kultura i rozrywka

Kto jest mistrzem w warcabach polowych?

Kto jest mistrzem w warcabach polowych?

Trzynaście drużyn zgromadziły rozegrane, w sobotę 7 kwietnia, w Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu XIII Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Warcabach 64 – polowych. W tym roku uczestniczyły w nich  zespoły z  województw: podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. 

Uczestników dobrym słowem powitali dyrektor placówki dyrektor Damian Szwagierczak. – Trzynasta edycja będzie dla wszystkich szczęśliwa, o tym jestem przekonany, a ja cieszę się, że możemy wspólnie coś robić i bawić się – powiedział dyrektor.  Powodzenia na turnieju życzył także wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego, Krzysztof Pitra. – Chciałem wam podziękować za dwie kadencje współpracy, że mogliśmy rozmawiać i klimat, który w tej placówce jest bardzo sprzyjający. Dziękuję także opiekunom i pomysłodawcom tej imprezy, za to, że od 13 lat, zapraszają uczestników na ten fajny turniej. Jest tu dobra energia, moc i dobry klimat. Sami nakręcacie się do walki, za wszystko dziękuję i życzę wielu sukcesów.
Autorska impreza stworzona przez wychowawców skopańskiej placówki Andrzeja Łukaszka i Janusza Laska  kilkanaście lat temu, ciągle cieszy się dużą popularnością i jest jedną z najstarszych w regionie, a w kraju chyba jedyną warcabową.  Mimo, że odbyła się pod znakiem ,,trzynastki” dla nikogo nie była pechowa, a zawodnicy, którzy zajęli trzynaste miejsca otrzymali drobne upominki. Wszyscy rywalizowali jak przystało na poważne zawody, ale też świetnie się bawili. Okazuje się, że w czasach dominacji gier komputerowych, e – sportu można zachęcić młodych ludzi do gier planszowych, których zaletą jest rzeczywista, a nie wirtualna obecność przeciwnika. Mistrzostwa mają też integracyjny i wychowawczy charakter, są okazją do spotkań wychowanków i opiekunów, uczą dzieci rywalizacji zgodnej z duchem fair play, rozwijają logiczne i strategiczne myślenie.

W klasyfikacji drużynowej turnieju wygrała reprezentacja Domu Dziecka w Kraśniku. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z  Domu Dziecka w Długiem. Brązowy medal zdobyli gospodarze – Dom dla Dzieci w Skopaniu. Rozegrany  tradycyjnie soczkami owocowymi mecz finałowy  wyłonił mistrza w klasyfikacji indywidualnej wychowanków, którym został po emocjonującym pojedynku Waldemar Długosz z Domu  Dziecka w Długiem. Wicemistrzostwo zdobył Rafał Zając      z Domu Dziecka w Kraśniku, a trzeci był również reprezentant Domu dla Dzieci w Skopaniu Kamil Firosz.

W rywalizacji opiekunów zwyciężył Paweł Osojca. Drugie miejsce zajął Paweł Kunysz, a trzecie Jurand Dul z Domu dla Dzieci w Skopaniu . Nagrodę dla najmłodszego uczestnika otrzymał Tomasz Gburzyński z Kraśnika, a dla najlepszej zawodniczki mistrzostw Iwona Nieckula ze Skopania. Puchary, medale i nagrody rzeczowe w imieniu ich fundatorów wręczał dyrektor Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu Damian Szwagierczak  w towarzystwie  sędziów zawodów: Dariusza Dubiela, Andrzeja Łukaszka i Krzysztofa Cieśli.

Turniej zorganizowali  i przeprowadzili wychowawca   Andrzej Łukaszek  oraz pedagog Dariusz Dubiel przy wsparciu dyrektora Damiana Szwagierczaka, pracowników  i wychowanków skopańskiej placówki.
Mistrzostwa objął patronatem honorowym Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart.  Rozegranie zawodów i spotkanie dzieci, którym los nie szczędził w życiu przykrych doświadczeń stało się możliwe dzięki życzliwości sponsorów: Posła na Sejm RP  Zbigniewa Chmielowca, marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla, starosty tarnobrzeskiego Pawła Bartoszka,  burmistrza Baranowa Sandomierskiego Marka Mazura, dyrektora Mieleckiej Szkoły Biznesu Janusza Kotarby, notariusz Haliny Chojnackiej, firmy ,,SKOBUD” z Tarnobrzegu, Wacława Greli z PPHU ,,Miwax”, firmy ,,Panasonic” oraz PWSZ w Tarnobrzegu.

Źródło: Powiat Tarnobrzeski 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

II miejsce Zespołu Grębowianki

rta24.eu27 października 2021

Uczennica ze Ślęzaków laureatem konkursu wiedzy o Sejmie RP

rta24.eu26 października 2021

Znamy wyniki „Złotej Szpili” – Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego

rta24.eu22 października 2021

Podsumowanie sezonu lotowego

rta24.eu22 października 2021

„Poseł czy kominiarz” – najnowsza premiera Teatru Czwartek

rta24.eu22 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021

Uczniowie z Prymasówki po praktykach w Maladze

rta24.eu20 października 2021

Podsumowali płatny wjazd nad jezioro. Czy się opłacało ?

rta24.eu19 października 2021