W Tarnobrzegu

Kto ojcem, a kto grabarzem już nie ważne. Burzliwy koniec Miejskiej Telewizji Tarnobrzeg

Kto ojcem, a kto grabarzem już nie ważne. Burzliwy koniec Miejskiej Telewizji Tarnobrzeg

W dyskusji byli prezydenci Jan Dziubiński i Norbert Mastalerz wytykali sobie, którego z nich telewizja pokazywała najczęściej. Głosowanie zakończyło się awanturą, bo dwóch radnych chciało mieć ostatnie słowo, a głosu od przewodniczącego nie dostali.

1-_DSC0040

Za likwidacją spółki MTVT zagłosowało 17 radnych. Trzech było przeciwko, to Sławomir Partyka i Norbert Mastalerz z klubu PO i Witold Zych z PiS. O pracę nie muszą się martwić dwaj dziennikarze. Prezydent Grzegorz Kiełb potwierdził, że zostaną zatrudnieni w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Ta instytucja przejmie także sprzęt i bogate archiwum MTVT. Prawdopodobnie zajmie się także nagrywaniem przebiegu obrad rady miasta, co czyniła MTVT przez ostatni rok.
Dyskusja przed głosowaniem obfitowała w refleksje. – Czuję się jak na pogrzebie swojego własnego dziecka – zaczął Jan Dziubiński, były prezydent, który powołał miejską telewizję pod koniec lat 90-tych. Stwierdził, że jako telewizja pokazująca miasto i jego mieszkańców spełniała swoje zadanie, dopóki nie nadszedł rok 2011, a telewizja zaczęła służyć jako „propaganda pewnych rzeczy”.

1-_DSC0036

– Jest mi przykro. Nie chcę i nie akceptuję telewizji, jaka była przez ostatnie cztery lata. Była wykorzystywana w sposób niewłaściwy – mówił mając na myśli rządy swojego następcy Norberta Mastalerza. Panowie wzbudzili wesołość na sali docinkami, który z nich częściej pokazywał się w telewizji. Dziubiński uznał, że przegrałby sromotnie. Z kolei Mastalerz argumentował, że zła kondycja finansowa MTVT to efekt powstania Telewizji Lokalnej (TVL), założonej przez Tarnobrzeską Spółdzielnię Mieszkaniową i tego, że TSM wyrzuciła MTVT z kablówki, przez co ta utraciła wpływy z 6 tysięcy gniazdek abonenckich. Wytknął też, że TVL odegrała niepoślednią rolę w ostatniej kampanii wyborczej.

1-_DSC0054

Przewodniczący rady Kamil Kalinka uznał, że nie rolą samorządu jest utrzymywanie mediów. Na rynku panuje konkurencja, a miejska telewizja nie ma na nim szans. Kolejne dokapitalizowanie spółki, co proponował Mastalerz, nic nie zmieni. Wypomniał Mastalerzowi, że za jego kadencji rada miasta wyraziła zgodę na sprzedaż udziałów miasta w MTVT: – Dlaczego pan teraz rozdziera szaty ? W 2011 roku chciał pan udziały miasta sprzedać. Jeżeli mamy debatować, to chcę poznać inne ciekawe pomysły na uzdrowienie spółki, bo ja dotąd wszystkie kończą się na worku pieniędzy od miasta. Nie wiem skąd ten worek pieniędzy wziąć – denerwował się.

1-DSC_7367-002

Głos w obronie telewizji zabrał też Witold Zych. Gdy schodził z mównicy przewodniczący Kalinka stwierdził, że wobec braku chętnych zamyka dyskusję. Radny Mastalerz kłócił się z nim, że gdy padły te słowa na tablicy chętnych widniało jego nazwisko. Emocje poniosły też Witolda Zycha, który chciał coś dodać, ale nie zdążył dojść do swojego miejsca i nacisnąć przycisku.

Wioletta Wojtkowiak
Fot. Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Projekt #PoznajMYTarnobrzeg w Dzień Dobry TVN

rta24.eu12 maja 2021

Ruszają doraźne naprawy dróg

rta24.eu12 maja 2021

Odbierz swoje maseczki- Rusza drugi etap dystrybucji

rta24.eu12 maja 2021

Wypalając trawy stwarzasz zagrożenie i spalasz to co w niej żyje !!!

rta24.eu11 maja 2021

Uciekał przed policjantami drogówki, bo spanikował

rta24.eu10 maja 2021

Tarnobrzescy Policjanci oddali hołd zmarłemu aspirantowi

rta24.eu10 maja 2021

Znów trysną fontanny

rta24.eu10 maja 2021

Namalowali pastelami świat abstrakcji

rta24.eu8 maja 2021

Łączymy siły, aby zagospodarować zdegradowane przestrzenie

rta24.eu6 maja 2021