W Tarnobrzegu

Które działki przetnie droga obwodowa? Zobacz na geoportalu

Które działki przetnie droga obwodowa? Zobacz na geoportalu

Pierwsze wbicie łopaty na budowie obwodnicy już w 2018 roku. Przetarg na zaprojektowanie i wykonanie drogi miasto ogłosi po podpisaniu umowy z Urzędem Marszałkowskim, który przyznał 85 procent dofinansowania dla inwestycji wartej prawie 50 mln zł.

Od dziś każdy może już zobaczyć przez jakie działki przebiegnie licząca 9 kilometrów droga obwodowa, która ma odciążyć centrum Tarnobrzega od ruchu tranzytowego. Wystarczy wejść na miejski Geoportal http://tarnobrzeg.geoportal2.pl/ i kliknąć w zakładkę „Przebieg obwodnicy”.

Przyjęta trasa odpowiada wariantowi numer 5, który wypracowano po ubiegłorocznych konsultacjach z mieszkańcami, w tym posiadaczami ogródków działkowych. – Przebieg drogi wynika z programu funkcjonalno-użytkowego. Możliwe są korekty, jednak nie większe niż o metr lub dwa – przekazał na dzisiejszej konferencji prezydent Grzegorz Kiełb.

Obwodnica weźmie początek na wysokości stacji paliw Orlen przy ul. Sikorskiego. W tej okolicy powstanie rondo. Zakończenie drogi planowane jest przy rondzie w osiedlu Zakrzów.

mapka tbg

Pozwolenie na realizację inwestycji będzie wydawać wojewoda podkarpacki, bo droga obwodowa będzie przebiegać w ciągu dróg wojewódzkich nr 871 i 723. Trasa biegnie w większości gruntami miejskimi wzdłuż torów kolejowych i przez ogrody działkowe m.in. na Kamionce. Do likwidacji będzie około 55 działek. Działkowcy, którzy stracą swoje ogródki mogą liczyć na odszkodowanie oraz działkę w innej lokalizacji.

– Jesteśmy na to przygotowani – mówi prezydent Kiełb. – Biegły rzeczoznawca wyceni każde zasadzenie i zabudowę. Właściciele wywłaszczanych nieruchomości będą musieli je opuścić w ciągu 120 dni od daty wydania decyzji. Jeśli uporają się z tym do 30 dni, otrzymają dodatkową pięcioprocentową bonifikatę. Rekompensata będzie się należeć również Polskiemu Związkowi Działkowców, za utratę infrastruktury.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

1 sierpnia 1944 r. Pamiętamy

rta24.eu26 lipca 2021

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021