W Tarnobrzegu

Które działki przetnie droga obwodowa? Zobacz na geoportalu

Które działki przetnie droga obwodowa? Zobacz na geoportalu

Pierwsze wbicie łopaty na budowie obwodnicy już w 2018 roku. Przetarg na zaprojektowanie i wykonanie drogi miasto ogłosi po podpisaniu umowy z Urzędem Marszałkowskim, który przyznał 85 procent dofinansowania dla inwestycji wartej prawie 50 mln zł.

Od dziś każdy może już zobaczyć przez jakie działki przebiegnie licząca 9 kilometrów droga obwodowa, która ma odciążyć centrum Tarnobrzega od ruchu tranzytowego. Wystarczy wejść na miejski Geoportal http://tarnobrzeg.geoportal2.pl/ i kliknąć w zakładkę „Przebieg obwodnicy”.

Przyjęta trasa odpowiada wariantowi numer 5, który wypracowano po ubiegłorocznych konsultacjach z mieszkańcami, w tym posiadaczami ogródków działkowych. – Przebieg drogi wynika z programu funkcjonalno-użytkowego. Możliwe są korekty, jednak nie większe niż o metr lub dwa – przekazał na dzisiejszej konferencji prezydent Grzegorz Kiełb.

Obwodnica weźmie początek na wysokości stacji paliw Orlen przy ul. Sikorskiego. W tej okolicy powstanie rondo. Zakończenie drogi planowane jest przy rondzie w osiedlu Zakrzów.

mapka tbg

Pozwolenie na realizację inwestycji będzie wydawać wojewoda podkarpacki, bo droga obwodowa będzie przebiegać w ciągu dróg wojewódzkich nr 871 i 723. Trasa biegnie w większości gruntami miejskimi wzdłuż torów kolejowych i przez ogrody działkowe m.in. na Kamionce. Do likwidacji będzie około 55 działek. Działkowcy, którzy stracą swoje ogródki mogą liczyć na odszkodowanie oraz działkę w innej lokalizacji.

– Jesteśmy na to przygotowani – mówi prezydent Kiełb. – Biegły rzeczoznawca wyceni każde zasadzenie i zabudowę. Właściciele wywłaszczanych nieruchomości będą musieli je opuścić w ciągu 120 dni od daty wydania decyzji. Jeśli uporają się z tym do 30 dni, otrzymają dodatkową pięcioprocentową bonifikatę. Rekompensata będzie się należeć również Polskiemu Związkowi Działkowców, za utratę infrastruktury.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Podsumowali płatny wjazd nad jezioro. Czy się opłacało ?

rta24.eu19 października 2021

Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego Oyama w Tarnobrzegu

rta24.eu19 października 2021

Podkarpackie media ciekawe Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu19 października 2021

Odciski palców i podpis. Nowe dowody już niebawem

rta24.eu15 października 2021

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Wyniki weryfikacji projektów złożonych do budżetu obywatelskiego

rta24.eu13 października 2021

„Rolnik” złotą szkołą NBP

rta24.eu8 października 2021

Wójt Gminy Gorzyce zaprasza do akcji oddawania krwi

rta24.eu8 października 2021