sport

KTS drużynowym mistrzem Polski! Po raz 30-ty!

KTS drużynowym mistrzem Polski! Po raz 30-ty!

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg pokonując w finałowym spotkaniu, w środę 5 maja, KU AZS UE Wrocław 3:1 po raz 30. w historii zespołu został drużynowym mistrzem Polski w tenisie stołowym! W czwartek mistrzynie gościł prezydent miasta.

– Nie wiem, czy mecz finałowy Ekstraklasy Kobiet i zdobyty po raz 30. w historii zespołu z Tarnobrzega tytuł drużynowego mistrza Polski dostarczył więcej emocji, czy dzisiejsze kameralne spotkanie w tak utytułowanym gronie – przyznał prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, który wraz ze skarbnik miasta Urszulą Rzeszut podjęli mistrzowską drużynę.

Spotkanie w Urzędzie Miasta było znakomitą okazją, by raz jeszcze pogratulować niewyobrażalnego wprost sukcesu. Grający w barwach Tarnobrzega kobiecy zespół pod batutą trenera Zbigniewa Nęcka już bowiem po raz 30. w swej historii sięgnął po to trofeum. – Tak znakomity wynik klubu jest odzwierciedleniem ciężkiej pracy zawodniczek, olbrzymiego zaangażowania trenera, całej klubowej kadry. Doceniając trud zdobytego mistrzostwa oraz wkład KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg w promocję Tarnobrzega składam wyrazy najwyższego uznania, życzę dalszych sukcesów – mówił prezydent Bożek.

Podczas spotkania, zaledwie kilkanaście godzin po wielkim finale Ekstraklasy Kobiet, dzielono się wrażeniami z walki o tytuł, rozmawiano o fenomenie tenisa stołowego i ciągle rosnącej popularności tej dyscypliny sportu wśród tarnobrzeskiej młodzieży, w czym oczywiście niepodważalna zasługa sukcesów zespołu prowadzonego przez Zbigniewa Nęcka. Była to też znakomita okazja, by pomówić o planach drużyny, przygotowaniach do Letnich Igrzysk Olimpijskich, życiu na walizkach i powrotach, do Tarnobrzega.

– Od ponad trzydziestu lat  mieszkam w Tarnobrzegu. Obserwuję, że miasto osiąga stabilność i cieszy to ogromnie – mówił trener Nęcek. Wspomniał też o dobrych relacjach klubu z władzami miasta. – Zdaję sobie sprawę ile zadań spoczywa na samorządzie, tym bardziej więc doceniam każdy gest skierowany w naszą stronę.

 

 

 

 

 

Źródło U.M. Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sport

Więcej w sport

Tymoteusz Malik ze Stali Nowa Dęba młodzieżowym wicemistrzem Polski

rta24.eu16 czerwca 2021

9 medali dla UKS Delfin Tarnobrzeg na Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików

rta24.eu14 czerwca 2021

Albert Borkowski 4 krotny złoty medalista, najlepszy zawodnik Ogólnopolskich zawodów

rta24.eu24 maja 2021

6 medali dla UKS Delfin Tarnobrzeg

rta24.eu18 maja 2021

“Jezioro” na Śląsku z czterema medalami

rta24.eu18 maja 2021

Złote medale dla Alberta Borkowskiego i Igora Majewskiego

rta24.eu10 maja 2021

Srebrny medal Jana Paula na pływalni Olimpijskie w Lublinie

rta24.eu27 kwietnia 2021

Złoto i srebro Alberta Borkowskiego w Warszawie

rta24.eu26 kwietnia 2021

Grand Prix Polski Juniorów Młodszych i Młodzików w badmintonie na Śląsku

rta24.eu22 kwietnia 2021