KTS w finale Drużynowych Mistrzostw Polski

Podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka w sobotni wieczór zameldowały się w finale Drużynowych Mistrzostw Polski. Zwycięstwo 3:1 jednak nie przyszło KTS łatwo. Drużyna MLEKPOLU ZAMER Lidzbark Warmiński postawiła trudne warunki, a najgorzej sobotni mecz wspominać będzie zapewne kapitan tarnobrzeżanek, Kinga Stefańska, która po zaciętej walce odchodziła od stołu jako przegrana.

Jako pierwszą do stołu, przeciwko Monice Pietkiewicz trener Nęcek wysłał Han Ying. Najlepsza w tarnobrzeskiej drużynie “Hania” nie miała większych problemów by pokonać byłą zawodniczę KTS 3:0.

1-_DSC0215

W drugiej partii przy stole spotkały się Natalia Partyka (KTS) i Hanna Haponova.
Wtedy zaczęły się problemy tarnobrzeżanek. Przez dwa sety Partyka nie potrafiła znaleźć sposobu na Ukrainkę. Dopiero w trzecim secie, walka szła punkt za punkt, a więcej nerwów w końcówce zachowała zawodniczka KTS, która wygrała 14:12. Czwarty set, to wyśmienity początek Partyki, którzy zaczęła od prowadzenia 5:1 i nie oddała go do końca seta. O wyniku zdecydował więc tie break. Tu jednak nie było sensacji i po bardzo dobrej grze Partyka wygrała ostatniego seta i zdobyła drugi punkt dla KTS.

1-_DSC0242 1-_DSC0245 1-_DSC0254

Trzeci pojedynek wieczoru stoczyły kapitan KTS Kinga Stefańska i Białorusinka Alina Arlouskaya. Stefańska bardzo dobrze rozpoczęła od dwóch wygranych setów, jednak potem stanęła, a punktować zaczęła jej rywalka. Dlatego trzeci i czwarty set padły łupem Białorusinki. O wyniku pojedynku zdecydował piąty set. Po zaciętej walce mocno zdenerwowana i rozczarowana od stołu musiała odejść Stefańska, która chociaż walczyła do końca okazała się słabsza od Białorusinki, która zdobyła dla Lidzbarku honorowy punkt.

Przy stanie 2:1 dla KTS jako kolejne przy stole stawiły się Han Ying oraz Hanna Haponova. Podopieczna trenera Nęcka wszystkie trzy sety rozstrzygnęła na swoją korzyść i po trzy godzinnym pojedynku KTS mógł się cieszyć z awansu do finału.