W powiecie

Lasowiaczki w roli głównej

Lasowiaczki w roli głównej

Lasowiaczki z Baranowa Sandomierskiego wystąpiły w filmie. Jako główne gwiazdy. I już w piątek ten film, a także zdjęcia z planu będzie można obejrzeć w MGOK-u w Baranowie Sandomierskim. Zaplanowano także spotkanie z autorką pomysłu.

„Migawki z planu filmowego” – tak zatytułowano spotkanie, które w piątek odbędzie się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim. Głównymi bohaterkami będą członkinie Zespołu Obrzędowego Lasowiaczki, który od lat działa przy ośrodku.

lasowiaczki

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu w zeszłym roku realizowało projekt, którego głównym punktem było udokumentowanie wybranych aspektów kultury ludowej. Powstało kilka filmów dokumentalnych i reportaży o tematyce etnograficznej, a wśród nich – o Lasowiaczkach. Pomysłodawczynią i realizatorką projektu była Iwona Łukawska, kustosz muzeum Okręgowego w Sandomierzu, która będzie gościem piątkowego spotkania w MGOK-u. Będzie można porozmawiać o projekcie, ale też o samej idei promowania oraz dokumentowania naszego dziedzictwa kulturowego. A same aktorki opowiedzą o pracy na planie filmowym.

Efekty tej pracy również zobaczymy na ekranie – wyświetlony zostanie jeden z filmów o gusłach lasowiackich. Tego dnia również zostanie zaprezentowana wystawa zdjęć wykonanych w związku z realizacją wspomnianego projektu.
Spotkanie, wystawa i projekcja odbędą się w piątek 22 kwietnia o godzinie 17.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim. Wstęp wolny.

źródło: GOK Baranów Sandomierski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Wypalając trawy stwarzasz zagrożenie i spalasz to co w niej żyje !!!

rta24.eu11 maja 2021

VI edycja porządków na Wiśle i Sanie

rta24.eu11 maja 2021

Łączymy siły, aby zagospodarować zdegradowane przestrzenie

rta24.eu6 maja 2021

Wypełnij ankietę i miej wpływ na rozwój Gminy Gorzyce

rta24.eu6 maja 2021

Akcja edukacyjna Głosu Seniora

rta24.eu6 maja 2021

Dzień Strażaka

rta24.eu4 maja 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

rta24.eu29 kwietnia 2021

Czujność sąsiada uratowała życie mężczyźnie

rta24.eu29 kwietnia 2021

Dbajmy o mienie w naszych ogródkach działkowych

rta24.eu29 kwietnia 2021