W powiecie

Lasowiaczki w roli głównej

Lasowiaczki w roli głównej

Lasowiaczki z Baranowa Sandomierskiego wystąpiły w filmie. Jako główne gwiazdy. I już w piątek ten film, a także zdjęcia z planu będzie można obejrzeć w MGOK-u w Baranowie Sandomierskim. Zaplanowano także spotkanie z autorką pomysłu.

„Migawki z planu filmowego” – tak zatytułowano spotkanie, które w piątek odbędzie się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim. Głównymi bohaterkami będą członkinie Zespołu Obrzędowego Lasowiaczki, który od lat działa przy ośrodku.

lasowiaczki

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu w zeszłym roku realizowało projekt, którego głównym punktem było udokumentowanie wybranych aspektów kultury ludowej. Powstało kilka filmów dokumentalnych i reportaży o tematyce etnograficznej, a wśród nich – o Lasowiaczkach. Pomysłodawczynią i realizatorką projektu była Iwona Łukawska, kustosz muzeum Okręgowego w Sandomierzu, która będzie gościem piątkowego spotkania w MGOK-u. Będzie można porozmawiać o projekcie, ale też o samej idei promowania oraz dokumentowania naszego dziedzictwa kulturowego. A same aktorki opowiedzą o pracy na planie filmowym.

Efekty tej pracy również zobaczymy na ekranie – wyświetlony zostanie jeden z filmów o gusłach lasowiackich. Tego dnia również zostanie zaprezentowana wystawa zdjęć wykonanych w związku z realizacją wspomnianego projektu.
Spotkanie, wystawa i projekcja odbędą się w piątek 22 kwietnia o godzinie 17.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim. Wstęp wolny.

źródło: GOK Baranów Sandomierski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021