W powiecie

Lasowiaczki w roli głównej

Lasowiaczki w roli głównej

Lasowiaczki z Baranowa Sandomierskiego wystąpiły w filmie. Jako główne gwiazdy. I już w piątek ten film, a także zdjęcia z planu będzie można obejrzeć w MGOK-u w Baranowie Sandomierskim. Zaplanowano także spotkanie z autorką pomysłu.

„Migawki z planu filmowego” – tak zatytułowano spotkanie, które w piątek odbędzie się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim. Głównymi bohaterkami będą członkinie Zespołu Obrzędowego Lasowiaczki, który od lat działa przy ośrodku.

lasowiaczki

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu w zeszłym roku realizowało projekt, którego głównym punktem było udokumentowanie wybranych aspektów kultury ludowej. Powstało kilka filmów dokumentalnych i reportaży o tematyce etnograficznej, a wśród nich – o Lasowiaczkach. Pomysłodawczynią i realizatorką projektu była Iwona Łukawska, kustosz muzeum Okręgowego w Sandomierzu, która będzie gościem piątkowego spotkania w MGOK-u. Będzie można porozmawiać o projekcie, ale też o samej idei promowania oraz dokumentowania naszego dziedzictwa kulturowego. A same aktorki opowiedzą o pracy na planie filmowym.

Efekty tej pracy również zobaczymy na ekranie – wyświetlony zostanie jeden z filmów o gusłach lasowiackich. Tego dnia również zostanie zaprezentowana wystawa zdjęć wykonanych w związku z realizacją wspomnianego projektu.
Spotkanie, wystawa i projekcja odbędą się w piątek 22 kwietnia o godzinie 17.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim. Wstęp wolny.

źródło: GOK Baranów Sandomierski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Uwaga! Szkolenie żołnierzy WOT na terenie gminy Nowa Dęba

rta24.eu25 lutego 2021

Poziom wód na rzekach powiatu tarnobrzeskiego

rta24.eu24 lutego 2021

Uratowana czapla w Alfredówce

rta24.eu24 lutego 2021

Małgorzata Jonaszek-Dul w gronie 9 osób z całego świata

rta24.eu23 lutego 2021

“Zakręcona akcja” pod OSP Grębów

rta24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

PSP w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi

rta24.eu18 lutego 2021

DEZAMET wsparł ZS 2 w Nowej Dębie

rta24.eu16 lutego 2021

Pożar domu jednorodzinnego w Gągolinie! Wsparcie z Tarnobrzega

rta24.eu12 lutego 2021