W Tarnobrzegu

Latami blokują cenne miejsca parkingowe

Latami blokują cenne miejsca parkingowe

Problemem wielu tarnobrzeskich osiedli są nieużywane samochody blokujące parkingi. Przy Mickiewicza, gdzie w dzień trudno o wolne miejsce, jedno z nich blokuje żuk. To tak zwany samochód – reklama.

Widok samochodu denerwuje mieszkańców bloku, którzy najchętniej sami odholowaliby auto, gdyby tylko mogli. – Samochodu nikt nie rusza z miejsca. Prawie wrósł w ziemię, bo powietrze dawno uszło z opon. Obok stoi łada, która służy za magazyn. Prawie nigdy stąd nie odjeżdża – interweniują zmotoryzowani, dla których każde miejsce w centrum jest na wagę złota.

_IGP7429

Przepisy prawa o ruchu drogowym przewidują możliwość usuwania z ulic pojazdów zdezelowanych i nienadających się do użytkowania, mimo iż są zaparkowane prawidłowo. Art. 50 a ust. 1 wskazuje, że „pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza”.

W praktyce nie jest to takie proste, ale o pomoc w tej sprawie można zwrócić się do Straży Miejskiej lub wydziału drogownictwa Urzędu Miasta. Strażnicy mogą odszukać właściciela samochodu, nakazać mu usunięcie pojazdu, ukarać mandatem lub skierować sprawę do sądu.

_IGP7427

– Jeśli auto przy Mickiewicza spełnia znamiona wraku skontaktujemy się z właścicielem auta – obiecuje Piotr Sawa, komendant Straży Miejskiej w Tarnobrzegu. Podobne zgłoszenia o porzuconych autach napłynęły z os. Dzików. Przy wyjeździe z ulicy Konfederacji Dzikowskiej przestrzeń ogranicza lanos i samochód kombi. Sprawa się skomplikowała, gdy okazało się, że właściciele tych pojazdów nie żyją. Dopóki nie zostaną uregulowane sprawy spadkowe wraki będą szpecić okolicę.

Wioletta Wojtkowiak

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna na naszym obszarze jest korzystna

rta24.eu3 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rta24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021

Poranny pożar samochodu w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lutego 2021

Kopernika z sercem dla dzieci

rta24.eu22 lutego 2021