W Tarnobrzegu

Latami blokują cenne miejsca parkingowe

Latami blokują cenne miejsca parkingowe

Problemem wielu tarnobrzeskich osiedli są nieużywane samochody blokujące parkingi. Przy Mickiewicza, gdzie w dzień trudno o wolne miejsce, jedno z nich blokuje żuk. To tak zwany samochód – reklama.

Widok samochodu denerwuje mieszkańców bloku, którzy najchętniej sami odholowaliby auto, gdyby tylko mogli. – Samochodu nikt nie rusza z miejsca. Prawie wrósł w ziemię, bo powietrze dawno uszło z opon. Obok stoi łada, która służy za magazyn. Prawie nigdy stąd nie odjeżdża – interweniują zmotoryzowani, dla których każde miejsce w centrum jest na wagę złota.

_IGP7429

Przepisy prawa o ruchu drogowym przewidują możliwość usuwania z ulic pojazdów zdezelowanych i nienadających się do użytkowania, mimo iż są zaparkowane prawidłowo. Art. 50 a ust. 1 wskazuje, że „pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza”.

W praktyce nie jest to takie proste, ale o pomoc w tej sprawie można zwrócić się do Straży Miejskiej lub wydziału drogownictwa Urzędu Miasta. Strażnicy mogą odszukać właściciela samochodu, nakazać mu usunięcie pojazdu, ukarać mandatem lub skierować sprawę do sądu.

_IGP7427

– Jeśli auto przy Mickiewicza spełnia znamiona wraku skontaktujemy się z właścicielem auta – obiecuje Piotr Sawa, komendant Straży Miejskiej w Tarnobrzegu. Podobne zgłoszenia o porzuconych autach napłynęły z os. Dzików. Przy wyjeździe z ulicy Konfederacji Dzikowskiej przestrzeń ogranicza lanos i samochód kombi. Sprawa się skomplikowała, gdy okazało się, że właściciele tych pojazdów nie żyją. Dopóki nie zostaną uregulowane sprawy spadkowe wraki będą szpecić okolicę.

Wioletta Wojtkowiak

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Cena za odprowadzanie wód opadowych w Tarnobrzegu nie wzrośnie!

rta24.eu13 maja 2021

Projekt #PoznajMYTarnobrzeg w Dzień Dobry TVN

rta24.eu12 maja 2021

Ruszają doraźne naprawy dróg

rta24.eu12 maja 2021

Odbierz swoje maseczki- Rusza drugi etap dystrybucji

rta24.eu12 maja 2021

Wypalając trawy stwarzasz zagrożenie i spalasz to co w niej żyje !!!

rta24.eu11 maja 2021

Uciekał przed policjantami drogówki, bo spanikował

rta24.eu10 maja 2021

Tarnobrzescy Policjanci oddali hołd zmarłemu aspirantowi

rta24.eu10 maja 2021

Znów trysną fontanny

rta24.eu10 maja 2021

Namalowali pastelami świat abstrakcji

rta24.eu8 maja 2021