W Tarnobrzegu

Latami blokują cenne miejsca parkingowe

Latami blokują cenne miejsca parkingowe

Problemem wielu tarnobrzeskich osiedli są nieużywane samochody blokujące parkingi. Przy Mickiewicza, gdzie w dzień trudno o wolne miejsce, jedno z nich blokuje żuk. To tak zwany samochód – reklama.

Widok samochodu denerwuje mieszkańców bloku, którzy najchętniej sami odholowaliby auto, gdyby tylko mogli. – Samochodu nikt nie rusza z miejsca. Prawie wrósł w ziemię, bo powietrze dawno uszło z opon. Obok stoi łada, która służy za magazyn. Prawie nigdy stąd nie odjeżdża – interweniują zmotoryzowani, dla których każde miejsce w centrum jest na wagę złota.

_IGP7429

Przepisy prawa o ruchu drogowym przewidują możliwość usuwania z ulic pojazdów zdezelowanych i nienadających się do użytkowania, mimo iż są zaparkowane prawidłowo. Art. 50 a ust. 1 wskazuje, że „pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza”.

W praktyce nie jest to takie proste, ale o pomoc w tej sprawie można zwrócić się do Straży Miejskiej lub wydziału drogownictwa Urzędu Miasta. Strażnicy mogą odszukać właściciela samochodu, nakazać mu usunięcie pojazdu, ukarać mandatem lub skierować sprawę do sądu.

_IGP7427

– Jeśli auto przy Mickiewicza spełnia znamiona wraku skontaktujemy się z właścicielem auta – obiecuje Piotr Sawa, komendant Straży Miejskiej w Tarnobrzegu. Podobne zgłoszenia o porzuconych autach napłynęły z os. Dzików. Przy wyjeździe z ulicy Konfederacji Dzikowskiej przestrzeń ogranicza lanos i samochód kombi. Sprawa się skomplikowała, gdy okazało się, że właściciele tych pojazdów nie żyją. Dopóki nie zostaną uregulowane sprawy spadkowe wraki będą szpecić okolicę.

Wioletta Wojtkowiak

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021

Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty. Koncert u dominikanów

rta24.eu8 września 2021

Trzyletni Leoś walczy z nowotworem. Pomóżmy!

rta24.eu8 września 2021

Pijana matka opiekowała się małymi dziećmi

rta24.eu7 września 2021