W Tarnobrzegu

Latami blokują cenne miejsca parkingowe

Latami blokują cenne miejsca parkingowe

Problemem wielu tarnobrzeskich osiedli są nieużywane samochody blokujące parkingi. Przy Mickiewicza, gdzie w dzień trudno o wolne miejsce, jedno z nich blokuje żuk. To tak zwany samochód – reklama.

Widok samochodu denerwuje mieszkańców bloku, którzy najchętniej sami odholowaliby auto, gdyby tylko mogli. – Samochodu nikt nie rusza z miejsca. Prawie wrósł w ziemię, bo powietrze dawno uszło z opon. Obok stoi łada, która służy za magazyn. Prawie nigdy stąd nie odjeżdża – interweniują zmotoryzowani, dla których każde miejsce w centrum jest na wagę złota.

_IGP7429

Przepisy prawa o ruchu drogowym przewidują możliwość usuwania z ulic pojazdów zdezelowanych i nienadających się do użytkowania, mimo iż są zaparkowane prawidłowo. Art. 50 a ust. 1 wskazuje, że „pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza”.

W praktyce nie jest to takie proste, ale o pomoc w tej sprawie można zwrócić się do Straży Miejskiej lub wydziału drogownictwa Urzędu Miasta. Strażnicy mogą odszukać właściciela samochodu, nakazać mu usunięcie pojazdu, ukarać mandatem lub skierować sprawę do sądu.

_IGP7427

– Jeśli auto przy Mickiewicza spełnia znamiona wraku skontaktujemy się z właścicielem auta – obiecuje Piotr Sawa, komendant Straży Miejskiej w Tarnobrzegu. Podobne zgłoszenia o porzuconych autach napłynęły z os. Dzików. Przy wyjeździe z ulicy Konfederacji Dzikowskiej przestrzeń ogranicza lanos i samochód kombi. Sprawa się skomplikowała, gdy okazało się, że właściciele tych pojazdów nie żyją. Dopóki nie zostaną uregulowane sprawy spadkowe wraki będą szpecić okolicę.

Wioletta Wojtkowiak

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021