W Tarnobrzegu

Lato z Radiem nie dla Tarnobrzega

Lato z Radiem nie dla Tarnobrzega

Niestety pomimo zapowiedzi Prezydenta Tarnobrzega tegoroczna trasa „Lata z Radiem” znów omija Tarnobrzeg. Świetnie bawić się i promować będzie za to sąsiednia Stalowa Wola której włodarz przedkłada możliwości nad koszty.

– W lipcu być może zawita do Tarnobrzega „Lato z Radiem”. Mówię być może ponieważ szukamy sponsora. W 2013 roku za Lato z Radiem miasto musiało zapłacić ok. 150-160 tysięcy złotych. My teraz mamy trochę niższą ofertę w granicach 130 tys. zł. Jesteśmy teraz na etapie pozyskiwania sponsorów. Mam nadzieję że uda się nam aby to Lato z Radiem było w Tarnobrzegu. Nie będzie to impreza coroczna. Chcielibyśmy się co roku wymieniać ze Stalową Wolą – mówił Grzegorz Kiełb początkiem lutego na konferencji prasowej.

Jeszcze rok temu prezydent Kiełb uważał tę imprezę za zbyteczną. Twierdził że jego poprzednik marnował pieniądze na lansowaniu tylko swojej osoby. Dlatego w 2015 roku miasto raczej nawet nie ubiegało się o zaproszenie tej ogólnopolskiej imprezy do Tarnobrzega. Sytuację postanowił wykorzystać Lucjusz Nadbereżny – włodarz sąsiedniej Stalowej Woli.

Nadbereżny ma zdecydowanie inny pogląd na promocję miasta od prezydenta Tarnobrzega. Nie szczędzi pieniędzy ani na promocję przez sport ani na Lato z Radiem. O tym że ma rację świadczyć mogą tłumy jakie w zeszłym roku bawiły się podczas tej imprezy (według podawanych danych nawet 37 tys. osób). Dlatego niezdecydowanie Tarnobrzega po raz drugi wykorzysta Stalowa Wola która znalazła się w gronie szesnastu miast które odwiedzi Program Pierwszy Polskiego Radia i ich sztandarowa impreza. Oprócz promocji na antenie Polskiego Radia Stalowa Wola może także liczyć na promocję telewizyjną ponieważ według zapowiedzi obszerne transmisje z wybranych koncertów w ramach trasy „Lata z Radiem” ma w tym roku pokazać także Telewizja Polska.

W lutym Prezydent Tarnobrzega twierdził że impreza może odbyć się jeśli miasto znajdzie sponsorów. Więc skoro jednak impreza nie dojdzie do skutku to dlatego że miasto nie znalazło sponsorów? Co więc pozostanie tarnobrzeżanom? Wizyta w sąsiedniej Stalowej Woli.

Andrzej Tomaszewski

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021

Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty. Koncert u dominikanów

rta24.eu8 września 2021

Trzyletni Leoś walczy z nowotworem. Pomóżmy!

rta24.eu8 września 2021