W Tarnobrzegu

Lato z Radiem nie dla Tarnobrzega

Lato z Radiem nie dla Tarnobrzega

Niestety pomimo zapowiedzi Prezydenta Tarnobrzega tegoroczna trasa „Lata z Radiem” znów omija Tarnobrzeg. Świetnie bawić się i promować będzie za to sąsiednia Stalowa Wola której włodarz przedkłada możliwości nad koszty.

– W lipcu być może zawita do Tarnobrzega „Lato z Radiem”. Mówię być może ponieważ szukamy sponsora. W 2013 roku za Lato z Radiem miasto musiało zapłacić ok. 150-160 tysięcy złotych. My teraz mamy trochę niższą ofertę w granicach 130 tys. zł. Jesteśmy teraz na etapie pozyskiwania sponsorów. Mam nadzieję że uda się nam aby to Lato z Radiem było w Tarnobrzegu. Nie będzie to impreza coroczna. Chcielibyśmy się co roku wymieniać ze Stalową Wolą – mówił Grzegorz Kiełb początkiem lutego na konferencji prasowej.

Jeszcze rok temu prezydent Kiełb uważał tę imprezę za zbyteczną. Twierdził że jego poprzednik marnował pieniądze na lansowaniu tylko swojej osoby. Dlatego w 2015 roku miasto raczej nawet nie ubiegało się o zaproszenie tej ogólnopolskiej imprezy do Tarnobrzega. Sytuację postanowił wykorzystać Lucjusz Nadbereżny – włodarz sąsiedniej Stalowej Woli.

Nadbereżny ma zdecydowanie inny pogląd na promocję miasta od prezydenta Tarnobrzega. Nie szczędzi pieniędzy ani na promocję przez sport ani na Lato z Radiem. O tym że ma rację świadczyć mogą tłumy jakie w zeszłym roku bawiły się podczas tej imprezy (według podawanych danych nawet 37 tys. osób). Dlatego niezdecydowanie Tarnobrzega po raz drugi wykorzysta Stalowa Wola która znalazła się w gronie szesnastu miast które odwiedzi Program Pierwszy Polskiego Radia i ich sztandarowa impreza. Oprócz promocji na antenie Polskiego Radia Stalowa Wola może także liczyć na promocję telewizyjną ponieważ według zapowiedzi obszerne transmisje z wybranych koncertów w ramach trasy „Lata z Radiem” ma w tym roku pokazać także Telewizja Polska.

W lutym Prezydent Tarnobrzega twierdził że impreza może odbyć się jeśli miasto znajdzie sponsorów. Więc skoro jednak impreza nie dojdzie do skutku to dlatego że miasto nie znalazło sponsorów? Co więc pozostanie tarnobrzeżanom? Wizyta w sąsiedniej Stalowej Woli.

Andrzej Tomaszewski

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021

Poranny pożar samochodu w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lutego 2021

Kopernika z sercem dla dzieci

rta24.eu22 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

Lokalna aplikacja mobilna Tu Tarnobrzeg wystartowała

rta24.eu18 lutego 2021

PSP w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi

rta24.eu18 lutego 2021

Pomoc dla Tomka zawodnika piłki siatkowej

rta24.eu17 lutego 2021