Fotorelacje

Łazik marsjański, drony i roboty. Do godz. 16 potrwa piknik naukowy

Łazik marsjański, drony i roboty. Do godz. 16 potrwa piknik naukowy

Dowiedzieć się, jak dźwięk wpływa na płomień świecy, jak buduje się wielowirnikowce i przekonać się, że kasyno to czysta matematyka można dzisiaj na terenie Tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

Od godziny 11 trwa tu Piknik Naukowy, na którym jest 25 stoisk wystawowych, odbywają się prezentacje multimedialne, pokazy doświadczeń i eksperymentów. Po koratarzach jeździ łazik marsjański. Konstrukcję prezentuje Politechnika Świętokrzyska, jedna z pięciu uczelni, które mają swoje stoiska. Pracownicy Uniwersytetu Rzeszowskiego przywieźli roboty wyposażone w sterowniki, wykorzystywane do nauczania mechatroniki i kamerę do ultraszybkich zdjęć służącą im do badań naukowych. Tarnobrzeżanin Konrad Niedźwiedź przywiózł wielowirnikowce, czyli drony, które sam konstruuje.

Piknik organizowany jest w ramach programu ERASMUS+ ,,Z matematyką przez świat. W poszukiwaniu nowych metod nauczania matematyki i przedmiotów pokrewnych.” To projekt gminy Tarnobrzeg, Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie oraz Gimnazjum Nr 3 w Tarnobrzegu. Celem pikniku jest także zaprezentowanie rezultatów pracy intelektualnej osób realizujących projekt w zakresie nowoczesnych metod nauczania matematyki i przedmiotów pokrewnych. – Bardzo ważne jest to, aby młodzi ludzie na przykładach osiągnięć uczelni wyższych dostrzegli, że uczenie się przedmiotów ścisłych, może przerodzić się w ich zawodowy sukces w przyszłości – podkreślili organizatorzy pikniku.


WW

Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Uczcili pamięć Kawalerzystów

rta24.eu21 września 2021

Szpital wznawia przyjęcia pacjetów

rta24.eu2 kwietnia 2020

Zapłacą po 30 tysięcy. Nie przestrzegali Kwarantanny

rta24.eu24 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

rta24.eu24 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

rta24.eu10 lutego 2020

Juwe, juwe… Juwenalia tarnobrzeskie

rta24.eu20 maja 2019

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

rta24.eu11 lutego 2019

Piersi zagrały w Gorzycach. Była zabawa!

rta24.eu25 czerwca 2018

Tak Gorzyce kibicowały biało-czerwonym

rta24.eu25 czerwca 2018