W powiecie

Legitymacje w telefonach

Legitymacje w telefonach

Zespół Szkół w Gorzycach jest pierwszą szkołą w naszym regionie i jedną z pierwszych w Polsce, w której uczniowie oprócz tradycyjnych legitymacji szkolnych będą mieli również mLegitymacje, czyli legitymacje w swoim telefonie. Stało się to możliwe dzięki rozporządzeniu MEN, które umożliwia posiadanie takich legitymacji.

– W październiku 2018r. 20-osobowa grupa uczniów i nauczycieli z naszej szkoły pojechała na targi informatyczne do Poznania – mówi Filip, uczeń klasy trzeciej technikum informatycznego gorzyckiej szkoły. Podczas kontroli biletów okazało się, że dwóch moich kolegów nie miało przy sobie legitymacji szkolnych. Dzięki mLegitymacji unikniemy takich nieporozumień, bo przecież telefon komórkowy każdy ma przy sobie.

mLegitymacja zawiera identyczne dane jak legitymacja tradycyjna: imię i nazwisko ucznia, adres zamieszkania, miejsce nauki, pesel oraz termin ważności dokumentu.

– Aby otrzymać mLegitymację wystarczy złożyć odpowiedni wniosek w sekretariacie szkoły – mówi Krzysztof Komórkiewicz, dyrektor szkoły. Jeśli uczeń ukończy szkołę lub zmieni miejsce nauki wystarczy jedno kliknięcie myszką i elektroniczna legitymacja staje się nieaktywna – dodaje dyrektor.

Innowacyjne działania Zespołu Szkół w Gorzycach dostrzegła Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty, uznając gorzycką szkołę za najlepszą w województwie podkarpackim w 2018r. I nie chodzi tu tylko o elektroniczne legitymacje. Podpisane umowy partnerskiej z największymi pracodawcami, zakładami Federal Mogul i Alumetal, międzynarodowa wymiana młodzieży w ramach programu Erasmus, współpraca z wyższymi uczelniami oraz bardzo dobre wyniki uczniów na egzaminach zewnętrznych sprawiają, że Zespół Szkół w Gorzycach jest oceniany bardzo wysoko w rankingach szkolnictwa zawodowego.

Źródło: Powiat Tarnobrzeski 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021