W Tarnobrzegu

Likwidacja drukarni w Tarnobrzegu: Około 20 osób traci pracę

Likwidacja drukarni w Tarnobrzegu: Około 20 osób traci pracę

Z końcem czerwca Polska Press Grupa zamknie drukarnię w Tarnobrzegu, która od 2007 roku funkcjonowała na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Euro-Park Wisłosan”. Zdecydował o tym rachunek ekonomiczny.

W tarnobrzeskiej drukarni zatrudnionych jest około 20 osób. Pracownicy od kilku miesięcy wiedzieli, że będą musieli poszukać innych miejsc pracy. – Ale spółka zaproponowała pracownikom pakiet działań osłonowych, wykraczający poza standardowe regulacje kodeksu pracy. Uzyskają oni dodatkowe świadczenia finansowe, a także będą mogli skorzystać z usług doradztwa personalnego przy poszukiwaniu zatrudnienia – mówi nam Joanna Pazio, rzecznik prasowy koncernu Polska Press Grupa.

Drukarnia w Tarnobrzegu jest drugą, jaką zamyka wydawnictwo.Taki sam los spotyka także w czerwcu drukarnię we Wrocławiu. Jak dowiedzieliśmy się decyzja o zamknięciu drukarni w Tarnobrzegu została podjęta na podstawie analiz biznesowych. Jej produkcja m.in. druk regionalnych dzienników „Echo Dnia” i „Nowiny”zostaje przeniesiona do drukarni spółki w Sosnowcu. Jest ona największą i najnowocześniejszą z sześciu należących do Grupy, które nadal będą działać.

– To konsekwencja realizowanej obecnie inwestycji zwiększającej moce produkcyjne w Sosnowcu – dodaje Joanna Pazio. – Sosnowiecka drukarnia posiada silne zaplecze technicznie oraz nowoczesny park maszynowy z liniami technologicznymi zapewniającymi najwyższej jakości druk z możliwością mechanicznego insertowania. Polska Press od wielu lat inwestuje w rozwój, rozbudowę parku maszynowego oraz zwiększenie mocy produkcyjnych drukarni. Ma to na celu wzmocnienie pozycji i wydajności zakładu oraz utrzymanie pozycji Polska Press jako lidera w druku gazet lokalnych i regionalnych.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021