W Tarnobrzegu

Likwidacja drukarni w Tarnobrzegu: Około 20 osób traci pracę

Likwidacja drukarni w Tarnobrzegu: Około 20 osób traci pracę

Z końcem czerwca Polska Press Grupa zamknie drukarnię w Tarnobrzegu, która od 2007 roku funkcjonowała na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Euro-Park Wisłosan”. Zdecydował o tym rachunek ekonomiczny.

W tarnobrzeskiej drukarni zatrudnionych jest około 20 osób. Pracownicy od kilku miesięcy wiedzieli, że będą musieli poszukać innych miejsc pracy. – Ale spółka zaproponowała pracownikom pakiet działań osłonowych, wykraczający poza standardowe regulacje kodeksu pracy. Uzyskają oni dodatkowe świadczenia finansowe, a także będą mogli skorzystać z usług doradztwa personalnego przy poszukiwaniu zatrudnienia – mówi nam Joanna Pazio, rzecznik prasowy koncernu Polska Press Grupa.

Drukarnia w Tarnobrzegu jest drugą, jaką zamyka wydawnictwo.Taki sam los spotyka także w czerwcu drukarnię we Wrocławiu. Jak dowiedzieliśmy się decyzja o zamknięciu drukarni w Tarnobrzegu została podjęta na podstawie analiz biznesowych. Jej produkcja m.in. druk regionalnych dzienników „Echo Dnia” i „Nowiny”zostaje przeniesiona do drukarni spółki w Sosnowcu. Jest ona największą i najnowocześniejszą z sześciu należących do Grupy, które nadal będą działać.

– To konsekwencja realizowanej obecnie inwestycji zwiększającej moce produkcyjne w Sosnowcu – dodaje Joanna Pazio. – Sosnowiecka drukarnia posiada silne zaplecze technicznie oraz nowoczesny park maszynowy z liniami technologicznymi zapewniającymi najwyższej jakości druk z możliwością mechanicznego insertowania. Polska Press od wielu lat inwestuje w rozwój, rozbudowę parku maszynowego oraz zwiększenie mocy produkcyjnych drukarni. Ma to na celu wzmocnienie pozycji i wydajności zakładu oraz utrzymanie pozycji Polska Press jako lidera w druku gazet lokalnych i regionalnych.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021