W Tarnobrzegu

List intencyjny na budowę łącznika autostradowego

List intencyjny na budowę łącznika autostradowego

Podczas konferencji „Teraźniejszość i przyszłość zrównoważonego układu komunikacyjnego Podkarpacia”, która odbyła się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce, prezydent miasta Grzegorz Kiełb, w imieniu Gminy Tarnobrzeg, podpisał list intencyjny na budowę łącznika autostradowego w Kolbuszowej.

Węzeł Autostrady A4 Kolbuszowa ma zostać usytuowany na przecięciu autostrady A4 z drogą wojewódzką nr 987 relacji Kolbuszowa – Sędziszów Małopolski. W ramach inwestycji przewiduje się wstępnie budowę węzła typu „karo” poprzez budowę łączników zjazdowych i rond na drodze wojewódzkiej.

Realizacja zadania skróci odległość dojazdu z autostrady A4 do Kolbuszowej i południowej części powiatu tarnobrzeskiego o ok. 25 km. Inwestycja poprawi dostępność komunikacyjną do autostrady A4 istniejących terenów przemysłowych i inwestycyjnych w tym Podstrefy Kolbuszowa SSE EURO-PARK MIELEC. Zwiększy też dostępność komunikacyjną północno- zachodnią części województwa poprzez połączenie z DK 9, na trasie której zlokalizowana jest Nowa Dęba – ośrodek przemysłowy o dużym potencjale rozwojowym, posiadający tereny należące do Tarnobrzeskiej SSE EURO-PARK WISŁOSAN, w pobliżu którego znajduje się poligon Sił Zbrojnych RP.

Oświadczenia złożone w treści podpisanego porozumienia mają charakter intencyjny, zaś nadanie im charakteru zobowiązującego wymaga zawarcia odrębnych umów.

Podczas spotkania strony uczestniczące w podpisaniu powyższego dokumentu zadeklarowały, że dołożą wszelkich starań w celu przygotowania i sfinansowania wstępnej koncepcji na realizację zadania z analizą środowiskowo – finansową oraz inicjowania działań mających wpływ na realizację zadania.

źródło: UM Tarnobrzeg

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Rozmawiali o możliwości budowy sali sportowej.

rta24.eu15 kwietnia 2021

Krok do kariery – ciekawe warsztaty rozwijające zainteresowania w „Rolniku”

rta24.eu15 kwietnia 2021

Poldery tematem rozmów samorządu z Wodami Polskimi

rta24.eu14 kwietnia 2021

„Kto ma, niech coś wrzuci. Kto nie ma, niech sobie weźmie”

rta24.eu12 kwietnia 2021

Ostrzeżenie przed próbą wyłudzenia danych

rta24.eu12 kwietnia 2021

Sprawdź kiedy i gdzie odbierzesz swoje maseczki

rta24.eu8 kwietnia 2021

Dni teatru i wyobraźni już w ten weekend

rta24.eu8 kwietnia 2021

Uwaga! Zmiana czasu na letni

rta24.eu26 marca 2021

Nowe ograniczenia. Co zmieni się od soboty 27 marca?

rta24.eu25 marca 2021