Lubelska lekcja koszykówki dla Siarkowców

Ostatnia drużyna w tabeli, mająca na swym koncie aż 22 porażki, ekipa Startu Lublin pokonała, w niedzielę u siebie, 11 punktami tarnobrzeską Siarkę. Dla podopiecznych trenera Zbigniewa Pyszniaka była to dwudziesta porażka w tym sezonie i jak łatwo się domyślić, zapewne nie ostatnia.

Siarkowcy od początku źle weszli w mecz. Wprawdzie Mfon Udofia zdobył pierwsze dwa punkty dla swojej ekipy, to na następne tarnobrzeżanie musieli czekać blisko 5 minut. W tym czasie zanotowali za to aż pięć strat, a swoje rzuty po kolei pudłowali Kacper Młynarski, Daniel Wall czy Zach Robbins. Dopiero ten ostatni dorzucił dwa oczka z rzutów wolnych i po ponad pięciu minutach gry na tablicy widniał wynik 12:4. Do końca kwarty przyjezdni „uzbierali” zaledwie 10 punktów przy aż 23 lublinian.
Druga kwarta była jeszcze gorsza w wykonaniu podopiecznych trenera Pyszniaka, którym znów w ciągu 10 minut udało się zdobyć zaledwie 10 punktów. Co więcej, przez blisko 6 ostatnich minut tej kwarty, tarnobrzeżanie do kosza trafili tylko raz. Za to lublinianie zanotowali piękną serię, kiedy w tym samym czasie zdobyli aż 17 punktów. Po pierwszej połowie meczu na tablicy widniał wynik 47:20 dla gospodarzy, a w szatni przyjezdnych musiało być gorąco.

Być może mocne słowa trenera Pyszniaka podziałały mobilizująco na jego zawodników, bo o dziwo Siarkowcy do gry zebrali się dopiero w trzeciej kwarcie, którą zazwyczaj przegrywają. Tym razem, to u trenera Pyszniaka tliła się nadzieja na odwrócenie losów spotkania, kiedy jego zespół zakończył tę kwartę wynikiem 18:9. Poderwani do boju tarnobrzeżanie wygrali także ostatnią kwartę 21:14, ale to zbyt mało, aby odnieść szóste zwycięstwo w tym sezonie.

Lublinianie na tą wygraną czekali aż 98 dni (od meczu ze Stelmetem Zielona Góra) i na nią zasłużyli, mogąc pochwalić się blisko 49% skutecznością rzutów za dwa przy zaledwie 26% skuteczności Siarki. Tarnobrzeżanie lepiej rzucali za trzy, bo trafili 10 na 22 rzuty przy 9 na 25 prób Startu. Liderem w Siarce był Kacper Młynarski, który trafił aż sześć „trójek”. Kolejne double double zanotował Amerykanin Zach Robbins, który rzucił 14 punktów i zebrał trzynaście piłek. Do tego miał jeszcze trzy asysty i cztery bloki. W niedzielnym spotkaniu w ekipie Siarki znów zabrakło na parkiecie Gary’ego Bella, który jeśli nie może pomóc swojej drużynie, to zapewne będzie się musiał z nią pożegnać.

Teraz Siarkowców czeka ciężki tydzień, bowiem jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi rozegrają dwa mecze na własnym parkiecie. Już w najbliższą środę do Tarnobrzega zawita ekipa Polfarmexu Kutno, a w sobotę przyjedzie, zajmująca trzecie miejsce w tabeli, drużyna Anwilu Włocławek. Chociaż tarnobrzeżanie na własnym parkiecie są trudnym i nieprzewidywalnym rywalem, to raczej szans na chociażby jedno zwycięstwo nie mają.
Start Lublin – Siarka Tarnobrzeg 70:59 (23:10, 24:10, 9:18, 14:21)

Start Lublin:
Kellogg 19 (4×3, 6 zb, 5 przechwytów, 4 as), Małecki 10 (2×3, 5 zb), Trojan 4 (9 zb, 3 bloki, 2 przechwyty), Popović 2 (4 as), Salamonik 2 – Grzeliński 15 (1×3, 4 przchwyty, 3 as), Czujkowski 7 (1×3), Kowalski 6 (1×3, 4 zb), Jeftić 5 (4 zb).

Siarka Tarnobrzeg:
Młynarski 20 (6×3, 6 zb), Robbins 14 (13 zb, 4 bloki, 3 as), Wall 6 (1×3, 9 zb, 2 przechwyty), Udofia 5 (1×3), Zalewski 5 (1×3, 4 as, 3 zb) – Patoka 9 (1×3, 5 zb, 3 as), Strzelecki, Pandura.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

LOTTO XXXV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie kajakowym oraz Turniej Nadziei Olimpijskich