Kronika Policyjna

Mądry Senior w Tarnobrzegu

Mądry Senior w Tarnobrzegu

Jak uchronić się przed oszustem na „wnuczka”, jakie są mechanizmy działania przestępców, jak korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda, rozmawiały dzielnicowe z seniorami Dziennego Pobytu w Tarnobrzegu. Podczas spotkania uczestnicy mogli także dowiedzieć się od policjantek, jak bezpiecznie korzystać z usług bankowych.

Mimo coraz większej świadomości seniorów o sposobach działania oszustów, nadal dochodzi do sytuacji, że nasze babcie i dziadkowie dają się oszukać. Dlatego spotkania z nimi z to dobry czas na rozmowę na ten temat zagrożeń, jakie mogą ich spotkać.
W poniedziałek dzielnicowe z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu asp. Małgorzata Perczyńska i mł.asp. Małgorzata Paprocka uczestniczyły w spotkaniu z seniorami Domu Dziennego Pobytu w Tarnobrzegu. Policjantki rozmawiały z uczestnikami o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym jazdy rowerem, zachęcały do noszenia odblasków oraz przypominały jak ważne jest ograniczone zaufanie w kontaktach z nieznajomymi osobami.
 Dzielnicowe przypominały, jak ustrzec się przed oszustami działającymi metodą na „wnuczka” i „policjanta”, ostrzegały przed pochopnym przekazywaniem pieniędzy osobom, których nie znają, że metody, którymi posługują się oszuści to nie tylko te wspomniane, ale również podszywanie się pod pracowników różnych instytucji – ZUS-u, zakładu energetycznego czy wodociągów, którzy pod pretekstem rozliczenia nadpłaty, naprawy awarii czy wymiany piecyka gazowego, wchodzą do domu i stosując różne metody manipulacji okradają seniorów.
W spotkaniu uczestniczyło blisko 50 osób. Zakończyło się ono wspólną dyskusją.
Żródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Znęcał się nad żoną, grożąc jej pozbawieniem życia

rta24.eu13 maja 2021

Brutalnie pobili 26-latka.Próbowali uniknąć odpowiedzialności

rta24.eu12 maja 2021

Uciekał przed policjantami drogówki, bo spanikował

rta24.eu10 maja 2021

Tarnobrzescy Policjanci oddali hołd zmarłemu aspirantowi

rta24.eu10 maja 2021

Kolizja w Gorzycach

rta24.eu10 maja 2021

W Dąbrowicy doszło do pożaru mieszkania po wybuchu gazu

rta24.eu9 maja 2021

W terenie zabudowanym jechał 131 km/h, zatrzymany przez SPEED

rta24.eu6 maja 2021

W majowy weekend było bezpiecznie

rta24.eu4 maja 2021

Czujność sąsiada uratowała życie mężczyźnie

rta24.eu29 kwietnia 2021