kultura i rozrywka

Maj miesiącem darowania kar

Maj miesiącem darowania kar

Już nie musisz bać się stanąć przed bibliotekarką z przetrzymaną książką. Nie będzie karcenia, ani żadnych innych reperkusji. Darujemy karę! Jeszcze tylko do końca maja w Baranowie Sandomierskim możesz bez konsekwencji oddać książki, których termin zwrotu już minął.

Zniesienie kar za długotrwałe przetrzymywanie wypożyczonych książek obowiązuje od początku maja. Jest to akcja związana z Ogólnopolskim Tygodniem Bibliotek. Ogłosiła ją Biblioteka Publiczna w Baranowie Sandomierskim, a także jej filie w Dąbrowicy, Suchorzowie i Woli Baranowskiej.

Do końca maja bez żadnych konsekwencji wszyscy zapominalscy mogą oddać książki, które trzymają trochę za długo. Zazwyczaj w takiej sytuacji naliczane są kary za każdy dzień zwłoki. Ale z okazji święta książek, bibliotekarze postanowili dać szansę wszystkim, którzy obawiają się finansowych konsekwencji.

Abolicja książkowa

– Chodzi o to, żeby odblokować te książki – tłumaczy kierowniczka w biblioteki w Baranowie Sandomierskim Anna Grabowska – Chcemy je odzyskać, by inni czytelnicy także mogli je przeczytać. Jednocześnie zachęcimy tych przetrzymujących książki, by ponownie nas odwiedzili.

Jak podkreśla kierowniczka, kary za nieterminowe oddanie książek to są drobne opłaty. Mają na celu zmobilizowanie czytelników, by zwracali przeczytane pozycje i udostępnili je innym. Dotychczas z tej okazji skorzystało kilkanaście osób.
Majowa abolicja jest co roku wprowadzana w wielu bibliotekach w Polsce. Książnica w Baranowie Sandomierskim już po raz kolejny włączyła się w tę ogólnokrajową akcję.

źródło: MBP Baranów Sandomierski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Uroczystości poświęcone żołnierzom wszystkich formacji kawaleryjskich

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021

Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty. Koncert u dominikanów

rta24.eu8 września 2021

Nadzieja na nowe pokolenie mistrzów. Ruszyła klasa tenisa stołowego

rta24.eu3 września 2021

Modernizacja linii 220 kV Połaniec – Chmielów

rta24.eu1 września 2021

Zaproszenie na spotkanie prezydenta z mieszkańcami Wielowsi

rta24.eu31 sierpnia 2021