kultura i rozrywka

Maj miesiącem darowania kar

Maj miesiącem darowania kar

Już nie musisz bać się stanąć przed bibliotekarką z przetrzymaną książką. Nie będzie karcenia, ani żadnych innych reperkusji. Darujemy karę! Jeszcze tylko do końca maja w Baranowie Sandomierskim możesz bez konsekwencji oddać książki, których termin zwrotu już minął.

Zniesienie kar za długotrwałe przetrzymywanie wypożyczonych książek obowiązuje od początku maja. Jest to akcja związana z Ogólnopolskim Tygodniem Bibliotek. Ogłosiła ją Biblioteka Publiczna w Baranowie Sandomierskim, a także jej filie w Dąbrowicy, Suchorzowie i Woli Baranowskiej.

Do końca maja bez żadnych konsekwencji wszyscy zapominalscy mogą oddać książki, które trzymają trochę za długo. Zazwyczaj w takiej sytuacji naliczane są kary za każdy dzień zwłoki. Ale z okazji święta książek, bibliotekarze postanowili dać szansę wszystkim, którzy obawiają się finansowych konsekwencji.

Abolicja książkowa

– Chodzi o to, żeby odblokować te książki – tłumaczy kierowniczka w biblioteki w Baranowie Sandomierskim Anna Grabowska – Chcemy je odzyskać, by inni czytelnicy także mogli je przeczytać. Jednocześnie zachęcimy tych przetrzymujących książki, by ponownie nas odwiedzili.

Jak podkreśla kierowniczka, kary za nieterminowe oddanie książek to są drobne opłaty. Mają na celu zmobilizowanie czytelników, by zwracali przeczytane pozycje i udostępnili je innym. Dotychczas z tej okazji skorzystało kilkanaście osób.
Majowa abolicja jest co roku wprowadzana w wielu bibliotekach w Polsce. Książnica w Baranowie Sandomierskim już po raz kolejny włączyła się w tę ogólnokrajową akcję.

źródło: MBP Baranów Sandomierski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Złote Gody w Gminie Gorzyce

rta24.eu29 października 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

II miejsce Zespołu Grębowianki

rta24.eu27 października 2021

Uczennica ze Ślęzaków laureatem konkursu wiedzy o Sejmie RP

rta24.eu26 października 2021

Znamy wyniki „Złotej Szpili” – Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego

rta24.eu22 października 2021

Podsumowanie sezonu lotowego

rta24.eu22 października 2021

„Poseł czy kominiarz” – najnowsza premiera Teatru Czwartek

rta24.eu22 października 2021