kultura i rozrywka

Maj miesiącem darowania kar

Maj miesiącem darowania kar

Już nie musisz bać się stanąć przed bibliotekarką z przetrzymaną książką. Nie będzie karcenia, ani żadnych innych reperkusji. Darujemy karę! Jeszcze tylko do końca maja w Baranowie Sandomierskim możesz bez konsekwencji oddać książki, których termin zwrotu już minął.

Zniesienie kar za długotrwałe przetrzymywanie wypożyczonych książek obowiązuje od początku maja. Jest to akcja związana z Ogólnopolskim Tygodniem Bibliotek. Ogłosiła ją Biblioteka Publiczna w Baranowie Sandomierskim, a także jej filie w Dąbrowicy, Suchorzowie i Woli Baranowskiej.

Do końca maja bez żadnych konsekwencji wszyscy zapominalscy mogą oddać książki, które trzymają trochę za długo. Zazwyczaj w takiej sytuacji naliczane są kary za każdy dzień zwłoki. Ale z okazji święta książek, bibliotekarze postanowili dać szansę wszystkim, którzy obawiają się finansowych konsekwencji.

Abolicja książkowa

– Chodzi o to, żeby odblokować te książki – tłumaczy kierowniczka w biblioteki w Baranowie Sandomierskim Anna Grabowska – Chcemy je odzyskać, by inni czytelnicy także mogli je przeczytać. Jednocześnie zachęcimy tych przetrzymujących książki, by ponownie nas odwiedzili.

Jak podkreśla kierowniczka, kary za nieterminowe oddanie książek to są drobne opłaty. Mają na celu zmobilizowanie czytelników, by zwracali przeczytane pozycje i udostępnili je innym. Dotychczas z tej okazji skorzystało kilkanaście osób.
Majowa abolicja jest co roku wprowadzana w wielu bibliotekach w Polsce. Książnica w Baranowie Sandomierskim już po raz kolejny włączyła się w tę ogólnokrajową akcję.

źródło: MBP Baranów Sandomierski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Projekt #PoznajMYTarnobrzeg w Dzień Dobry TVN

rta24.eu12 maja 2021

Znów trysną fontanny

rta24.eu10 maja 2021

Namalowali pastelami świat abstrakcji

rta24.eu8 maja 2021

XVIII Tydzień Bibliotek „Znajdziesz mnie w bibliotece”

rta24.eu5 maja 2021

Gorzyce – “Kanapa” po raz drugi

rta24.eu28 kwietnia 2021

Planowane wyłączenia prądu

rta24.eu23 kwietnia 2021
asf_kolej_oprysk_dziki

Komunikat o ASF – oprysk wzdłuż linii kolejowej

rta24.eu22 kwietnia 2021

Nie tracimy EkoDucha- sołecka zawierucha!

rta24.eu20 kwietnia 2021

Będzie kontynuacja ścieżki rowerowej Wola Baranowska – Knapy

rta24.eu15 kwietnia 2021