kultura i rozrywka

Metamorfoza w kulturze. Jak wam się podoba ?

Metamorfoza w kulturze. Jak wam się podoba ?

Tarnobrzeski Dom Kultury, który jest zbyt ciasny dla uczestników artystycznych działań, zmieni się nie do poznania. Miasto chce zakupić także profesjonalne kino letnie i scenę.

Jeśli plan się powiedzie, w 2017 roku pochodzący z lat 70. budynek z wejściem zostanie wyburzony, a rok później zastąpiony nowoczesną, trzykondygnacyjną bryłą a zabytkowa część będzie odremontowana.

Los projektu o wartości 19 milionów złotych brutto jest teraz w rękach marszałka województwa i ministra kultury. Jeśli tarnobrzeski wniosek zyska akceptację „góry” i uda się go wpisać w kontrakt terytorialny województwa podkarpackiego miasto otrzyma aż 85 procent dofinansowania kosztów modernizacji. Tego dowiemy się za dwa lub trzy miesiące.

Prezydent Grzegorz Kiełb zaprezentował wczoraj wizualizację projektu pod nazwą „Remont i renowacja części zabytkowej Tarnobrzeskiego Domu Kultury w Tarnobrzegu wraz z przebudową, rozbudową oraz nadbudową części budynku TDK pochodzącej z lat 70-tych wraz z zagospodarowaniem terenu”.

Najważniejsze zmiany dotyczą widowni, która zostanie powiększona z 318 do 386 miejsc z możliwością dostawy dwóch rzędów pod sceną, co w sumie da 438 foteli. Za sceną znajdą się garderoby wraz z węzłami sanitarnymi oraz pomieszczenia obsługi.

Na parterze, w nowym holu będzie szatnia, gastronomia i sanitariaty dla niepełnosprawnych, toalety znajdą się w podpiwniczeniu. Na wyższych kondygnacjach przeszklonego budynku znajdą swoje miejsce administracja i sale warsztatowe do prowadzenia zajęć.

HOL_01 (Kopiowanie)

SALA_01 (Kopiowanie)

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Noc Muzeów na Zamku w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu13 maja 2021

Projekt #PoznajMYTarnobrzeg w Dzień Dobry TVN

rta24.eu12 maja 2021

Znów trysną fontanny

rta24.eu10 maja 2021

Namalowali pastelami świat abstrakcji

rta24.eu8 maja 2021

XVIII Tydzień Bibliotek „Znajdziesz mnie w bibliotece”

rta24.eu5 maja 2021

Gorzyce – “Kanapa” po raz drugi

rta24.eu28 kwietnia 2021

Planowane wyłączenia prądu

rta24.eu23 kwietnia 2021
asf_kolej_oprysk_dziki

Komunikat o ASF – oprysk wzdłuż linii kolejowej

rta24.eu22 kwietnia 2021

Nie tracimy EkoDucha- sołecka zawierucha!

rta24.eu20 kwietnia 2021