W powiecie

Miasto dokapitalizowuje RDM

Miasto dokapitalizowuje RDM

Spółka Rejon Dróg Miejskich w Tarnobrzegu coraz bardziej konkurencyjna na rynku dzięki dokapitalizowaniu przez miasto. Podwyższenie kapitału pozwoliło spółce na zakup nowych specjalistycznych sprzętów. Teraz RDM może świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Park maszyn, o jaki w ostatnim czasie wzbogacił się RDM Sp. z o.o. dzięki dokapitalizowaniu przez miasto, zaprezentowano w czwartek, 23 lipca, podczas konferencji prasowej poświęconej bieżącej sytuacji w tej miejskiej spółce.  Zamiatarka samojezdna, ciągniki, ssawa do liści, rębak do gałęzi, kosiarka, opryskiwacz zawieszany ciągnikowy, kosa spalinowa, odchwaszczarka,  piaskarka, posypywarki, pługi odśnieżne, przyczepa z tablicą ostrzegawczą, kosiarki bijakowe, pilarki spalinowe. To nowe nabytki RDM, które zakupiono dzięki podwyższeniu kapitału spółki. W roku 2019 miasto dokapitalizowało RDM kwotą 350 tysięcy złotych. W roku bieżącym na ten cel przeznaczono już 1 milion 300 tysięcy złotych. Jak podkreśla prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, finansowe, a co za tym idzie także sprzętowe, wzmocnienie RDM to gwarancja, że nie trzeba będzie posiłkować się firmami z zewnątrz do realizacji zadań z zakresu utrzymania zieleni, pielęgnacji drzew, bieżącego utrzymania dróg w Tarnobrzegu. To wreszcie też szansa dla RDM na rynku poza miastem. – Mam nadzieję że nasza spółka będzie wkrótce na tyle konkurencyjna, by stawać w przetargach na realizację takich zadań także w innych miastach – mówi prezydent Bożek.

W najbliższym czasie RDM wzbogaci się jeszcze o koparkoładowarkę z osprzętem, kosiarkę bijakową oraz samochód dostawczy 3,5 t. By móc w pełni sprostać wymaganiom rynku w dalszych planach spółki zakup samochodu dostawczego do 7t, samochodu ciężarowego, termosu do masy asfaltowej, a także remontera nawierzchni asfaltowych.

rdm

 

Źródło U.M. Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Przebieg prac nad Jeziorem Tarnobrzeskim

rta24.eu10 sierpnia 2020

,,V Wyprawa Warszawska ‘’ z udziałem strażaków z Dymitrowa Małego

rta24.eu7 sierpnia 2020

Powiatowe inwestycje drogowe w gminie Baranów Sandomierski

rta24.eu7 sierpnia 2020

Wakacyjne remonty placówek oświatowych

rta24.eu6 sierpnia 2020

Kajakiem do Gdańska przez Gminę Baranów Sandomierski

rta24.eu6 sierpnia 2020
policja

Policjanci odnaleźli zaginionego mężczyznę

rta24.eu5 sierpnia 2020

Wyniki wyborów w sołectwach i osiedlach w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu4 sierpnia 2020

Jan Mroczek gościem organowego czwartku

rta24.eu4 sierpnia 2020

Uwaga – obowiązuje zakaz wstępu na teren poligonu!

rta24.eu3 sierpnia 2020